ulčák martin - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu ulčák martin, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Do insolvence ostravské strojírny Gearworks se do konce lhůty k tomu stanovené přihlásilo 131 věřitelů s pohledávkami ve výši přes 240 milionů korun. Jejich objem tak o šest milionů převyšuje poslední zveřejněný obrat společnosti za rok 2021. Informace vyplývá z insolvenčního rejstříku.
Ostravský výrobce převodovek a ozubených kol Gearworks na sebe podal insolvenční návrh. Firma v něm uvádí, že nezvládá plnit své závazky vůči věřitelům ani pokrývat náklady na provoz závodu, upozornil server Seznam Zprávy.
V Česku zřejmě neexistuje firma, která by vyrostla do takové velikosti za tak krátkou dobu, a navíc takřka bez investorů. Pražská společnost FTMO, která buduje mezinárodní platformu pro amatérské burzovní obchodníky, loni vydělala přes dvě miliardy korun, což ji katapultovalo mezi sto největších plátců DPH v zemi.
Sokolovskou uhelnou čekají převratné změny. Společnost už pracuje na několika nových projektech, které mají zajistit, aby v regionu hrála klíčovou roli i po své transformaci. Důležitým pilířem má zůstat energetika, nově ale bude zelená. „Už v příštím roce chceme začít stavět solární park o výkonu 50 megawattů. Stát bude kolem miliardy,“ zmiňuje jen jeden z mnoha projektů spoluvlastník Sokolovské uhelné Jaroslav Rokos.
Ostravské strojírny Witkowitz, soustřeďující podnikání loni zesnulého finančníka Martina Ulčáka, jednají s ukrajinskou vládou o společném vývoji a možné výrobě přenosných, takzvaných modulárních jaderných reaktorů. Česká firma vytvoří se zástupci tamního ministerstva energetiky pracovní skupinu, která posoudí parametry zařízení. Cílem je vyvinout reaktor univerzálně použitelný i mimo Ukrajinu.
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil Sokolovské uhelné koupit firmu obchodující s elektřinou T-Watt, která patřila zesnulému miliardáři Martinu Ulčákovi.
Těžební společnost Sokolovská uhelná rozšiřuje své aktivity. Chystá se převzít obchodníka s elektřinou T-Watt, který patří dědicům zesnulého podnikatele Martina Ulčáka. Transakci ještě musí schválit antimonopolní úřad, který o ní informoval na svých stránkách.
Podnikatel Jaroslav Strnad zahájil nezvyklý manévr. Se svou skupinou CE Industries se chystá zúčastnit probíhající aukce zkrachovalých strojíren Vítkovice Heavy Machinery, které z 51 procent vlastní. Nečekaný krok mu již odsouhlasil insolvenční věřitelský výbor a následně i soud.
Zkrachovalé Vítkovice Heavy Machinery míří po osmi měsících v insolvenci k aukčnímu prodeji. Insolvenční správce firmy požádal v pondělí soud, aby mohl výběrové řízení vypsat. O areál a vybavení tradiční strojírenské firmy ale zatím oficiálně projevil zájem jen největší tuzemský obchodník se šrotem, firma Trojek.
Největší český obchodník s uhlím, společnost Carbounion Bohemia, se kvůli ústupu Evropské unie od uhlí vrhá do nových odvětví. „Nevěřím, že v Evropě budou v budoucnosti výrazně zastoupeny hutě či doly,“ říká její majitel Petr Paukner. I proto je stále aktivnější například v elektromontážích. Firmy, které v oboru vlastní, cílí na miliardové tržby.