umělá inteligence 2030 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu umělá inteligence 2030, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Koronakrize přinesla obrovský rozmach digitalizace. Startupista a vývojář vizuálních efektů pro hollywoodská studia Pavel Kacerle dokonce v nedávném rozhovoru pro E15 Premium uvedl, že je ideální čas začít podnikat. Cílem čtvrteční on-line konference E15 na téma nových technologií bylo proto mimo jiné nastínit, jakých chyb by se měli začínající podnikatelé vyvarovat a kterých technologických trendů se držet. Na akci vystoupil například 3D tiskař Josef Průša, programátor Applu Jan Dvorský nebo šéf startupu ...
O práci v ikoně inovativního technologického vývoje a marketingu, trendech v Silicon Valley a životě v USA s Janem Dvorským. Čechem, který už přes čtyři roky pracuje pro společnost Apple a ve čtvrtek 3. prosince bude hostem online konference o nových technologiích, inovacích a digitalizaci, kterou pořádá deník E15.
Desítky firem a osobností ze světa technologií a inovací diskutovaly na konferenci Bosch Connected World 2020 v Berlíně o jednom z nejskloňovanějších pojmů posledních let – průmyslu 4.0. Na něj navázala témata, jako jsou mobilita budoucnosti, inteligentní systémy pro domácnosti či energetika.
Po letech budování se zbavil svého byznysu a stal se ministrem průmyslu ve vládě Andreje Babiše. Spadá pod něj agenda drahých mobilních dat, nejen jaderná energetika, exportní politika, start-upy, inovační strategie a další. Za své si vzal vytvoření Národní hospodářské strategie 2030, kterou představí do konce roku. „Dlouhodobý cíl v rezortu nezažiju, nevím, jak dlouho tu budu. Chci udělat co nejvíc, aby tu po mně bylo na čem stavět a nezbyla jen spálená země,“ říká Karel Havlíček.
Jak se vypořádat s budoucností? Do čeho investovat a jak vzdělávat budoucí generace? To jsou témata konference Nové technologie, která se konala u příležitosti vydání dalšího čísla magazínu E15 Premium. Panelisté hovořili v Českém institutu informatiky, robotiky a kybernetiky jak o technologické, tak byznysové stránce inovací. A také specifickém českém trhu, který je do velikosti start-upových investic pátý nejmenší v celé Evropě. Mezi vystupujícími byl například ministr průmyslu Karel Havlíček nebo ...
Česko má být do budoucna modelovou evropskou zemí pro využití umělé inteligence (AI). Počítá s tím Národní strategie umělé inteligence, kterou v pondělí schválila vláda. Na tiskové konferenci po jednání vlády o tom informoval ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO). Mezi priority strategie podle něj patří mimo jiné bezpečnost a obrana nebo průmysl a výroba.
Diplomaté a další státem placení úředníci budou mít agendu navíc. Politikům a byznysmenům, které na svých cestách potkají, propříště musejí odříkat, jak inovativní zemí Česko je a jak zásadního pokroku země na cestě od triviálního průmyslu k sofistikovaným technologiím dosáhla. „Děláme tu velké množství skvělých věcí,“ říká místopředseda vládní Rady pro výzkum, vývoj a inovace a šéf Asociace malých a středních podniků Karel Havlíček, který je také autorem inovační strategie země do roku 2030.
Fráze jako „5G Svět“ či „Globalizace 4.0“ zněly na letošním Světovém ekonomickém fóru ve švýcarském Davosu. Ovšem málokdo z tří tisícovek účastníků, mezi nimiž bylo i na 60 prezidentů a premiérů a stovky šéfů významných firem, věděl, co to vlastně znamená.
Evropské země se v příštím desetiletí budou muset vypořádat s řadou globálních trendů. Ty mohou nejen ohrozit hospodářský růst, ale také zvětšit ekonomické rozdíly napříč jednotlivými zeměmi. Varuje před tím studie analytické společnosti McKinsey.
České firmy dusí byrokracie a neschopnost státu vymáhat dodržování zákonů. Shodli se na tom podnikatelé v Plzeňském kraji na regionální oslavě stého výročí Svazu průmyslu a dopravy ČR.