umíme matematiku - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu umíme matematiku, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Předražený trh akcií motivuje v době očekávaného nárůstu inflace k hledání alternativních investic. Mohou jimi být například komodity nebo nemovitosti. Méně už kryptoměny, ale naopak blockchainovou technologii, na které je bitcoin založen, čeká rozmach. „Domnívám se, že máme před sebou možná dekádu podprůměrných výnosů rizikových aktiv. Zlaté časy skončily a my jsme si teď ukousli z budoucího potenciálu. Zapomeňme na to, že akcie přidají v příštích letech pokaždé 8 až 10 procent ročně, nepřidají, není už ...
O tom, zda Daniel Ek a jeho Spotify hudební průmysl zachránili, nebo zlikvidovali, se vedou dlouhé debaty. Pravdou je, že se hudební branže díky Ekovi adaptovala na digitální realitu 21. století. Jak to teprve 38letý génius ze Švédska, který dostal chuť koupit si londýnský Asenal, dokázal?
Investiční skupina Pale Fire Capital vedená Janem Bartou, Dušanem Šenkyplem, Davidem Holým a Petrem Krajíčkem právě prochází nejzásadnější změnou strategie od svého vzniku. Chce se soustředit výhradně na miliardové firmy. S nábytkovým srovnávačem Favi letos míří do dalších deseti západoevropských zemí a na aukčním portálu Aukro chce do čtyř let prodávat ročně zboží za 20 miliard korun. Investičně chce vstoupit do projektu připravované Partners Banky. Pro investice do menších startupů založila v březnu nový...
Nadcházející čínský nový rok, který letos podle lunárního kalendáře připadá na 12. února, je mytologicky spojován s buvolem. V tomto znamení, jež vystřídá vládu chytré a činorodé krysy, se má dařit pracovitým, vytrvalým a důvěryhodným lidem. Každoroční oslavy v oblasti východní a jihovýchodní Asie ztratí i letos něco na lesku kvůli pandemii koronaviru.
Známá filmová komedie Škola základ života nese ve svém názvu jednu z nejpodstatnějších věcí, kterými každý člověk léta prochází. Jenže český vzdělávací systém v některých směrech zůstává tak těžkopádný a archaický, jako kdyby ani nebylo 21. století. A koronavirová pandemie ještě více obnažila jeho problémy.
Na sítích se šíří nesmysly, že nás Bill a Melinda Gatesovi chtějí očipovat. Pravda je samozřejmě jinde. Nejštědřejší donátoři světa chtějí, aby zbytečně neumíraly děti v rozvojovém světě a nejnověji se zaměřují na rovnoprávnost žen. Billa zná každý, ale znáte Melindu? Seznamte se.
Češi v posledních měsících více šetří. Vede je k tomu obava ze ztráty zaměstnání a nejistota dalšího ekonomického vývoje. Peněžní polštář má ale jen minimum domácností. Důvodem je nízký příjem i finanční negramotnost.
Substack je platforma, na níž mohou lidé vydělávat prostřednictvím textů či podcastů na bázi předplatného. Služba tak jede na postupující vlně digitalizace, kdy se stále více obsahu a s tím spojené pozornosti přesouvá do on-line světa. Substack se stává rozšířenější i v Česku, mnoho autorů podcastů například právě tam odkazuje své fanoušky pro textové doplňky či pokračování audio-epizod.
Trend, který rok od roku roste: Češi stále více investují do vzdělání svých dětí a stále častěji spoří, aby jim jednou zaplatili dobrou soukromou školu. Ale co taková škola vlastně nabízí? Vyplatí se to?
Západní země označují Českou republiku za skvělou líheň matematiků. Technologická vyspělost v zemi je podle ředitele a místopředsedy společnosti OKsystem Vítězslava Cimla na dobré úrovni. „Ve většině českých firem jsou lidé, kteří umějí něco dobrého navrhnout a vyvinout,“ říká Ciml, jehož tým dodává několik systémů kritické informační infrastruktury státu a spravuje data o milionech občanů České republiky, ale i ze zahraničí.