úmrtí na chřipku - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu úmrtí na chřipku, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Svět se stále ještě nedokázal vzpamatovat z pandemie covidu-19, alespoň tedy z pohledu očekávané délky života. Ta se ve většině zemí Západu loni podle nejnovější studie výzkumníků z Oxfordské univerzity a Institutu Maxe Plancka opět snížila. Dva poklesy v řadě podle vědců ukazují, jak hluboce tato virová nemoc zasáhla populaci.
Mutace omikron se zatím ve světě drží ze všech mutací nejdéle a také se nám jí podařilo alespoň částečně zkrotit. Zima, která se blíží, však opět rozdmýchává obavy z covidu a narůstající počet případů k tomu jen přidává. Omikron se od těch předchozích variant liší příznaky, průběhem i odolností vůči vakcinaci. Deník E15 připravil přehled informací, které je třeba o variantě omikron a jejích mutacích znát.
Devět měsíců po jarních tvrdých lockdownech v Itálii, Francii a Španělsku se ukazuje, že se nenaplnily naděje na zvýšení porodnosti. List Financial Times naopak zjistil, že se v tehdy koronavirem silně zasažených zemích na přelomu roku narodilo méně dětí. V kombinaci s vysokým počtem úmrtí je tak zřejmé, že Evropanů v této dějinné etapě podstatně ubývá.
Ani zajišťovny, tedy pojišťovny pojišťoven, nemohla minout koronakrize, což se týká i VIG RE ze skupiny Vienna Insurance Group. Neobává se ani tak vyplácení vysokého pojistného jako spíše kolapsu finančních trhů. „Hrozbou je, že politická moc nezvládne stabilizovat ekonomiku a skončíme v dlouhodobém období deprese. Kvůli vratké monetární politice hrozí v Evropě nezaměstnanost až třicet procent a rostoucí inflace. To by se podepsalo nejen na oboru pojišťovnictví a zajišťovnictví,“ říká předseda ...
Koronavirová nákaza letos zaměstnávala vědce napříč obory. Vybrali jsme pět osobností, které byly v boji s COVID-19 nejúspěšnější.
Je to jako přes kopírák. Ministerstvo zdravotnictví ještě ani neoznámilo, jak bude fungovat a čím se bude řídit nový systém hodnocení epidemické situace, podle kterého se mají uvolňovat, anebo zpřísňovat protikoronavirová opatření a premiér Babiš jen tak mezi řečí oznámil, že se děti prvních a druhých ročníků základních škol vrátí do lavic.
Počet úmrtí s nemocí COVID-19 v Česku překročil 2000, zdvojnásobil se za dva týdny. Nemocných je aktuálně víc než 152 tisíc lidí. U většiny z nich má onemocnění mírný průběh, v nemocnicích ale za den přibylo 270 lidí na 5314 pacientů. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.
Pandemie covid-19 zasáhla celý svět, země Latinské Ameriky nevyjímaje. Brazílie již přesáhla tragickou hranici 100 tisíc nakažených a nemoc si vyžádala více než 7 tisíc obětí. Mezi nejpostiženější místa patří metropole São Paulo a Rio de Janeiro, dále pak státy Ceará, Pernambuco a Amazonas. Nespokojenost Brazilců včetně opozičních politiků s přístupem prezidenta Bolsonara k této krizi stále roste. V zemi tak sílí hlasy volající po jeho rezignaci. Pandemie dostihla i Venezuelu, kde je navíc daná situace ...
Jak nebezpečná je skutečně nemoc Covid-19? Počty lidí zemřelých „na“ a takzvaně „s“ Covid-19 teď zaměstnávají statistiky ve všech těžce zasažených zemích. Italský statistický úřad vychází z celkového počtu úmrtí, tedy bez ohledu na jakékoliv příčiny, oproti minulým pěti letům. Nárůst je více než třetinový.
Reakce trhů na stávající pandemii nového koronaviru je přecitlivělá. Přední americký akciový index S&P 500 se propadl za jediný měsíc o třetinu, podobně významný Dow Jones ztratil ještě více.