úmrtí na koronavirus v čr - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu úmrtí na koronavirus v čr, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Rok poté, co v Česku zemřeli na koronavirus první lidé, je zřejmé, že mnohé tehdejší předpovědi zcela selhaly. Nástup pandemie obnažil globální nepřipravenost na krizi tohoto typu. Světoví lídři často nevěděli, na koho se obrátit. Odborného a informačního vakua využili hlasití šiřitelé nepodložených, ale atraktivních teorií, které si snadno našly cestu do médií. Výsledkem je chaos a v některých zemích ztráta důvěry obyvatel ve schopnosti státu.
Evropa se podle propočtů agentury Reuters stala prvním regionem světa, kde zemřelo více než milion lidí s koronavirem. Tuto hranici překročila v době, kdy nové varianty viru v mnoha zemích vyvolaly třetí vlnu epidemie, kvůli níž nemocnice znovu zažívají enormní nápor.
V pátek 12. března je to rok od prvního vyhlášení nouzového stavu v Česku v souvislostí s pandemií nemoci COVID-19. Vláda k takovému kroku přitom tehdy přistoupila v situaci, kdy byl počet potvrzených nákaz koronavirem na zlomku současných hodnot. Onemocnění však v té době představovalo neznámou hrozbu. Současná situace se ale v porovnání s loňským jarem dramaticky liší.
Zemřel poslanec ODS Jiří Ventruba (71), jenž byl hospitalizován s těžkým průběhem onemocnění COVID-19. O úmrtí informoval přímo na sněmovním plénu předseda ODS Petr Fiala, který poslaneckou schůzi řídil. Poslanci uctili Ventrubovu památku minutou ticha.
Polsko podle ministra zdravotnictví Adama Niedzielského nevylučuje omezení na hranicích s Českem a Slovenskem. Důvodem je rostoucí počet případů nákazy koronavirem v obou státech.
Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) přijal hlášení o úmrtí člověka, které mohlo souviset s vakcínou proti COVID-19. Senior byl v terminálním stadiu jiného onemocnění. V České televizi to řekla ředitelka SÚKL Irena Storová. Úřad nyní bude podezření na možný nežádoucí účinek zkoumat.
Vláda bude ve čtvrtek odpoledne jednat o dalším zpřísňování opatření proti šíření koronaviru. Příslušná ministerstva předloží své návrhy, řekl po dnešním jednání premiér Andrej Babiš (ANO). Vzhledem k epidemiologické situaci se tak nic nemění ani v provozu škol a skiareálů. Do lavic se nevrátí žáci malotřídek, ani žáci a studenti posledních ročníků. Zimní střediska také zůstanou zavřená.
Úterní nárůst počtu případů nemoci COVID-19 v Česku byl nejvyšší od březnového začátku epidemie v zemi. Přibylo 17 278 nakažených. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Podíl nově zaznamenaných případů nákazy na počtu provedených testů stoupl z pondělních 37 procent na zhruba 41,5 procenta. V předchozím týdnu ale dosahoval i výrazně vyšších hodnot, v pátek přesahoval 52 procent.
Epidemie koronaviru v Česku před koncem roku nabírá na síle. Testy v úterý odhalily 16 329 pozitivních případů, což je dosud nejvíc. Rekordní je také podíl pozitivních případů na počtu testů, činí 48,5 procenta. Laboratoře tak každému druhému testovanému nákazu potvrdily. Zhoršuje se i situace v nemocnicích, kde se v úterý léčilo nejvíc pacientů s covidem-19 za poslední měsíc. Z 5712 hospitalizovaných bylo 826 ve vážném stavu.
Rizikový index protiepidemického systému PES je v Česku třetí den na nejvyšším, pátém stupni. Podle státu by v takovém případě už mělo být zváženo zpřísnění opatření. Index činí k dnešku stejně jako předchozí dva dny 76 bodů ze sta, což je spodní hranice pátého stupně pohotovosti. Oficiálně v zemi nyní platí čtvrtý stupeň. Vyplývá to z dat na webu ministerstva zdravotnictví. V sobotu přibylo v Česku 5281 případů nemoci COVID-19, což byl nejvyšší denní nárůst množství nakažených za sobotu od 7. listopadu.