unicredit cenik - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu unicredit cenik, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Co mají společného povodně a inflace? Oba jevy přicházejí ve vlnách, po jejichž opadnutí zůstávají škody. Současná inflační vlna je zjevně v celé Evropě na ústupu. Dubnový vývoj cen překvapil citelným zmírněním růstu a květen s vysokou pravděpodobností dobré zprávy rozšíří.
Firmy v Česku začínají bojovat proti vysoké inflaci a související energetické krizi také uplatňováním takzvaných inflačních doložek. Ty jim umožňují zdražit služby a přenést rostoucí náklady za energie a jiné položky na zákazníky či odběratele. Podle některých ekonomů však tato praxe může způsobit, že míra inflace, a tím pádem i úrokové sazby zůstanou na vysokých hodnotách po delší dobu.
Meziroční inflace v ČR v červenci potřinácté za sebou zrychlila, meziměsíční růst cen zboží a služeb byl ale nejslabší od února. Proti červnu spotřebitelské ceny stouply o 1,3 procenta a meziročně o 17,5 procenta, což bylo o 0,3 procentního bodu více než v červnu, uvedl dnes Český statistický úřad. Podle analytiků červencová data byla díky menšímu tempu zdražování překvapením. Shodli se ale, že vrcholu inflace ještě nedosáhla, záležet bude i na vývoji cen energií.
Meziroční inflace v lednu výrazně stoupla a mohla se přiblížit hranici 11 procent. Vyplývá to z odhadů analytiků. Ti kvůli zdražování energií včetně obnovení plateb DPH pro domácnosti, celkové tradiční lednové změně ceníků zboží a služeb a očekávanému zdražení potravin očekávají inflaci mezi 8,6 až 10,9 procenta, v průměru tedy 9,8 procenta. Zároveň se shodují, že odhadovat lednovou inflaci, zvláště letos, je velmi obtížné. Český statistický úřad zveřejní údaje o lednové inflaci v pondělí 14. února. V ...
Česká inflace v říjnu meziročně zvýšila tempo růstu na 5,8 procenta ze zářijových 4,9 procenta. Je to nejvyšší meziroční růst od října 2008. Nejvíce k růstu cen nadále přispívají položky související s bydlením. Znatelný je i růst cen pohonných hmot.
Srpen přinesl další ochlazení hypotečního trhu. Banky během druhého prázdninového měsíce rozpůjčovaly na bydlení 33,7 miliardy korun, tedy zhruba o pět procent méně peněz než v červenci a o čtvrtinu méně než letos v červnu. Hovoří o tom statistiky Fincentrum Hypoindexu. I tak se objem letos poskytnutých hypoték blíží historickému milníku. Částka, kterou Češi od ledna do srpna nabrali v hypotékách, se přiblížila k rekordním třem stovkám miliard korun.
Turisté mířící za krásami Česka se musejí popasovat s pastí na své peněženky často už krátce po příletu. Až o desetinu peněz je totiž připraví banální startovní transakce v podobě výběru peněz z bankomatu. Je přitom lhostejné, jaké logo stroje nesou. Jejich provozovatelé převážně z řad tuzemských bank totiž zhruba polovinu transakcí počítají přes směnný kurz, který se od toho ceníkového liší takřka o deset procent.
Zdražující zdroje bank a stagnující ceny hypoték stlačují dolů marže.
Češi si ještě nikdy nepůjčovali na bydlení tak levně jako v současnosti. Dlouhodobě nízké úrokové sazby navíc banky a makléři koření stále častějšími akčními slevami. Výsledkem je, že tržní ceny bytů rostou nejvíce od krize. Podle dat Českého statistického úřadu zdražily starší byty v závěru loňského roku meziročně o šest procent. V novostavbách realizované ceny vzrostly o 1,6 procenta.
Z největších tuzemských bank výrazněji změní od začátku příštího roku své sazebníky pouze Komerční banka. Ta ruší celkem sedm poplatků, naopak o pět korun zvyšuje cenu za poštou zaslaný výpis. Česká spořitelna a ČSOB měnily sazebníky již letos v srpnu, respektive v září. Raiffeisenbank některé úpravy připravila od prosince, UniCredit Bank drobné změny chystá od ledna.