unipetrol privatizace - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu unipetrol privatizace, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Burzovní Praha je po letech na výsluní. S deseti vydělanými procenty za poslední rok index PX na investičním nebi Evropy zazářil jako nova a měřit se s Prahou je momentálně těžké pro jakýkoli vyspělý trh ve světě. Domácí index PX za to ovšem fakticky vděčí jedné jediné akcii. Energetickému ČEZu. Emisi přitom ženou vpřed i divoké spekulace o rozdělení firmy. Pražská burzovní „Republika ČEZ“ je tak momentálně v politickém šachu. „Hlavně je důležité dělat vše po zralé úvaze a nikoli na bázi jednorázových ...
Kuponová privatizace stále žije. Alespoň skrze akcie za miliardy korun, ke kterým se během dlouhých let jednoduše nikdo nepřihlásil. V Česku tak prý stále spí až 15 miliard korun, které čekají, až o ně někdo projeví zájem. Čas se přitom krátí, o spoustu peněz neznámí investoři prý ještě přijdou. „Letos přibude více než jedna miliarda k tomu, o co už akcionáři přišli dříve, pokud se nepřihlásí včas,“ říká Daniel Surmař, zakladatel projektu Zapomenuté miliardy.
Síť čerpacích stanic Benzina z petrochemického holdingu Unipetrol vstupuje na slovenský trh, vrací se tam po více než 15 letech. První čerpací stanici na Slovensku plánuje firma otevřít v Malackách blízko českých hranic na jaře letošního roku, do konce roku by chtěla v zemi provozovat deset pump. Řekl to mluvčí Unipetrolu Pavel Kaidl. Kolik chce společnost na Slovensku celkově investovat, ale nespecifikoval. Benzina je lídrem v počtu čerpacích stanic v Česku, má 406 pump a objemem prodaných hmot ovládá ...
Páteční valná hromada ČEZ ukázala, jak je tento významný a bohatý skanzen kuponové privatizace rozdělen na dva nesmiřitelné tábory. V prvním jsou opevněny nedotknutelné politické kádry ve vedení firmy. Jejich hradby, zpevněné neprůhledným historickým pozadím politicko-ekonomických vztahů, se zdají být neotřesitelné i po dlouhé řadě neúspěšných obchodů, podivných investic i provozních selhání. Není divu, že zdomácněl výraz „Čezko“ výstižně popisující zamaskované synergie majoritního akcionáře a managementu ...
Rakouský vlastník České spořitelny – finanční skupina Erste Group Bank – hodlá vykoupit akcie od drobných akcionářů. Za jednu akcii spořitelny nabízí 1328 korun, což spořitelnu oceňuje na více než 200 miliard korun.
Želé, pan nevím, prázdný, nevýrazný, šedý kandidát – to vše se říká o Jiřím Drahošovi. Naopak Miloš Zeman se, jak známo, „nebojí říct pravdu naplno“. Jiřímu Drahošovi se naopak vytýká, že nevyjadřuje vlastní názory a vše konzultuje s poradci. Podíváme-li se však blíže na postoje současného prezidenta, zjistíme, že se tolik neliší: Je to vlastně fanoušek EU, eura i NATO a ani s mluvením naplno to není úplně realita, nýbrž spíš jakási mýtická aura.
Hradní kancléř Vratislav Mynář vlastní na 125 pozemků, mezi nimi značnou část v městysu Osvětimany, domy v Praze či Brně v hodnotě desítek milionů korun a akcie Unipetrolu nebo Pražské teplárenské. Na účtu v bance má 13,5 milionu korun a další desítky milionů půjčil svým vlastním firmám. Vyplývá to z Mynářova majetkového přiznání, které poprvé zveřejnil. Píše to deník Mladá fronta Dnes (MfD).
Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost Agrofertu v dlouholetému sporu s polskou firmou PKN Orlen, ve kterém šlo o 20 miliard korun. Podle mluvčí soudu Miroslavy Sedláčkové je důvodem odmítnutí zjevná neopodstatněnost. Ústavní soudci nezjistili závažné porušení práv v rozhodčím řízení ani v následném postupu justice. Agrofert ČTK sdělil, že zatím rozsudek neobdržel.
Po osmi letech od nákupu prvních akcií Unipetrolu došla investorům z okruhu J&T trpělivost. Domáhají se svolání mimořádné valné hromady, kde chtějí mimo jiné vysvětlení, proč Unipetrol koupil zpět ztrátovou Spolanu Neratovice. Žádají i mimořádnou dividendu. „Chceme, aby Unipetrol ze sebe vyždímal svůj potenciál, na který má a který patří nejen majoritnímu vlastníkovi,“ říká Michal Šnobr, který je poradcem J&T pro oblast energetiky a zastupuje minoritní akcionáře Unipetrolu.
Dlouholetý spor mezi Agrofertem a polskou firmou PKN Orlen, ve kterém jde o 20 miliard korun, bude řešit Ústavní soud (ÚS). Obdržel stížnost Agrofertu. Informaci patrnou z otevřené justiční databáze potvrdila bez dalších podrobností mluvčí ÚS Miroslava Sedláčková. Stížnost dostal na starost soudce zpravodaj Jaroslav Fenyk.