úřad práce a přivýdělek - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu úřad práce a přivýdělek, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Vedle novely zákoníku práce, jehož první čtení proběhlo minulý týden ve sněmovně, jsou dohody o provedení práce a pracovní činnosti také předmětem konsolidačního balíčku. Vláda se je těmito předpisy snaží povýšit na úroveň hlavních pracovních poměrů, čímž by dohodářům zajistila důchod. Pracovní trh však musí být flexibilní, jak zdůrazňuje šéfka ManpowerGroup a prezidentka Asociace poskytovatelů personálních služeb Jaroslava Rezlerová. Nový zákoník práce sice považuje za nesystematický, ale oceňuje některé ...
Zatímco nárok na mateřskou má pouze rodič splňující účast na pojištění, tak rodičovský příspěvek náleží vždy. Souhrnná částka rodičovského příspěvku je stejně vysoká, nerozhoduje příjmová ani majetková situace. Podívejme se mimo jiné i na praktických příkladech, co je dobré vědět o rodičovském příspěvku.
Kdo má na rodičovský příspěvek nárok a jak podat žádost? Co paltí, pokud jste OSVČ? Jak se rodičovský příspěvek liší od mateřské? Jak na výpočet? Vše se dozvíte v článku, s výpočtem vám pomůže naše kalkulačka.
Vláda stanovila nařízením č. 290/2022 údaje mající vliv na zvýšení průměrné mzdy, a dále schválila zvýšení minimální mzdy od ledna 2023. Tyto novinky mají dopad nejen do problematiky důchodového pojištění, ale také do oblasti daně z příjmů fyzických osob a pojistného na sociální zabezpečení a na veřejné zdravotní pojištění.
Ministerstvo práce a sociálních věcí chce motivovat seniory, aby neodcházeli na odpočinek a nadále byli zaměstnaní nebo podnikali. Chystá novelu zákona, která je osvobodí od placení důchodového pojištění. V průměru si pracující penzista podle propočtů rezortu polepší o 16 tisíc korun ročně. Změna má začít platit od července příštího roku.
Koncem roku 2021 vláda stanovila nařízením č. 356/2021 údaje mající vliv na zvýšení průměrné mzdy, a dále přijala nařízení č. 405/2021 Sb., kterým zvyšuje minimální mzdu od ledna 2022. Tyto novinky mají dopad nejen do problematiky důchodového pojištění, ale také do oblasti daně z příjmů fyzických osob a pojistného na sociální zabezpečení a na veřejné zdravotní pojištění.
Uchazeči o zaměstnání registrovaní na úřadu práce si mohou za určitých okolností vydělávat v tzv. nekolidujícím zaměstnání. Co to znamená?
Koronakrizí zasažená letiště po celém světě hledají jakékoli dodatečné příjmy, aby zalepila výpadek způsobený bezprecedentním propadem provozu. Pandemie jim přihrála možnost, jak děravé rozpočty alespoň částečně sanovat. Aerolinky potřebují na zimu uskladnit tisíce letadel, pro která nemají využití.
Současná situace je těžká pro mnohé. Jednou z nejohroženějších skupin jsou ale bezpochyby samoživitelé.
Samoživitelé, dohodáři, přivydělávající si důchodci či invalidé patří v současné době mezi příjmově nejohroženější část populace. Opoziční politici volají po větší podpoře této skupiny obyvatel, která na rozdíl od jiných nedosáhne na žádnou z „koronavirových“ pomocí. Podle ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD) však stačí zažádat o již existující dávku mimořádné okamžité pomoci, jejíž vyřízení se mělo zjednodušit. V praxi však úřady schválily ještě méně dávek než v předchozích letech.