úrokové sazby hypoték 2017 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu úrokové sazby hypoték 2017, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Celkem 108 bytů se podařilo prodat developerům v Brně za první tři měsíce letošního roku. Podle dat developerské společnosti Trikaya se jedná meziročně o šedesátiprocentní propad. Trh s novými byty v Brně zamrzl v loňském roce v návaznosti na rapidní růst úrokových sazeb hypoték. V průměru se tam teď prodává jeden nový byt za den.
Někdejší generální ředitel Hypoteční banky a člen představenstva ČSOB Jan Sadil loni na podzim opustil bankovní sektor. V den, kdy odchod veřejně oznámil, mu přišla SMS od Jana Řežába, majitele jedné z největších developerských skupin v Česku JRD. „Napsal mi: ‚Ahoj, Honzo, neměl bys chuť se potkat a pobavit se o tom, jak můžeme dělat svět lepším?‘ Myslím, že taková zpráva by zaujala každého,“ vzpomíná Sadil v rozhovoru pro E15. V únoru se stal ředitelem JRD Group, která také vlastní druhý největší větrný ...
Největší záchranná akce americké centrální banky od roku 2008. Brutální cenový otřes státních dluhopisů, který investoři nezažili taktéž dlouhých patnáct let. Do třetice všeho zlého pak největší objem bankovních aktiv v trapu od pádu neslavné legendy z Wall Street jménem Lehman Brothers. Letošní březen udělal v mnoha ohledech nejvíce od velké finanční krize pro to, aby investoři i široká veřejnost uvěřili, že svět stojí na prahu další bankovní katastrofy. Finanční svět nicméně jen vystavil účet centrálním ...
Boj o „osm procent“ základní úrokové sazby – tak v posledních měsících vypadá odborná i laická debata o nastavení měnové politiky ČNB. Zatímco někteří ekonomové, měnová sekce ČNB či Mezinárodní měnový fond doporučují zvýšení sazeb, ČNB drží sedmiprocentní linii. Viceguvernérka ČNB Eva Zamrazilová v rozhovoru pro INFO.CZ argumentuje, že zvýšení by s ohledem na krocení inflace nepřineslo výraznější pozitivní efekt, navíc silný kurz koruny za národní banku „odpracoval nejméně trojí zvýšení sazeb“. „Tím, že ...
Prudce rostoucí ceny energií a rekordní inflace komplikují situaci s bydlením více než polovině Čechů. U lidí žijících v nájmu to jsou dokonce více než tři čtvrtiny, vyplývá z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnila společnost Generali Investments. Nepříznivá ekonomická situace se podle něj promítá i do nadějí lidí na vlastní bydlení. Téměř 90 procent z nich se obává toho, že si ho nebude moci dovolit.
Ještě před pár měsíci se v prodejních centrech developerů tvořily pořadníky na byty. Dnes někteří stavějí či projektují do zásoby a řeší, zda byty nabídnout do prodeje nebo si je ponechat pro nájemní bydlení, i když zatím nemají investora, který by od nich balík nemovitostí koupil. Firmy, na které tlačí banky se splácením úvěrů, už nabízejí pozemky s projekty konkurenci. Slovo, které rezonuje napříč stavebním trhem, je „nejistota“.
Poté co Česká národní banka na konci června skokově zvedla základní úrokovou sazbu na sedm procent, zvyšování bankovních sazeb na sebe nenechalo dlouho čekat. Počátkem července tak zájemce o hypotéku musel počítat se sazbou 6 až 6,5 procenta. Některé banky sice ještě avizují další zvýšení, ale analytici již ohlašují vrchol a očekávají postupnou stabilizaci sazeb na nynější úrovni, která by se měla udržet zhruba až do konce příštího roku.
Průměrná úroková sazba hypoték počátkem července činila 6,24 procenta a za poslední měsíc stoupla o 0,53 procentního bodu. Tempo růstu zrychlilo. Vyplývá to z údajů Fincentra Hypoindexu. Ten je od jara zpracováván podle nové metodiky na základě údajů k pátému pracovnímu dni každého měsíce. Metodika odráží aktuální průměrnou nabídkovou sazbu hypotečního úvěru pro 80 procent hodnoty nemovitosti.
I přesto, že úrokové sazby rostou už na 7 procent, spousta z nás přemýšlí nad koupí vlastního bydlení. Díky tomu, že se ceny nemovitostí v celé republice zvyšují, stále se vyplatí investovat do vlastního. A to i v menších městech.
Drahé nemovitosti a růst úrokových sazeb až k hranici pěti procent ukončily hlad po nových hypotékách. Růst sazeb přidělal vrásky také těm, kteří hypotéku mají a jsou na konci svého fixačního období. Po extrémním roce 2021, kdy objem nových hypoték činil 368 miliard korun, meziročně o sedmdesát procent více, zájem lidí opadl a dál chladne. Kde se sazby zastaví? Je i přesto vhodná doba na novou hypotéku? Kolik domácností se kvůli vyšší splátce dostane do finančních potíží? Deníku E15 na tyto otázky ...