úroky bank - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu úroky bank, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Během covidu si do investorského mainstreamu našel cestu termín fiskální dominance. V takovém režimu je monetární politika zredukována v nástroj, který udržuje nízké úroky, aby vlády mohly provádět bezbřehou rozpočtovou expanzi. V posledních týdnech se ale hovoří ještě o jiné dominanci – tentokrát finanční. Ta popisuje situaci, kdy přepákovaný a zranitelný peněžní systém neumožňuje centrální bance plnit její funkci strážce cenové stability. Nastane tedy scénář, že americká centrální banka Fed pod tíhou ...
Měnový výbor americké centrální banky (Fed) na závěr dvoudenního zasedání podle očekávání zvýšil základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do pásma 4,75 procenta až pět procent. Uvedla to agentura Reuters. Banka zároveň uvedla, že je blízko pozastavení dalšího zvyšování nákladů na úvěry v souvislosti s nedávnými otřesy na finančních trzích po pádu dvou amerických bank.
Nejpozději koncem dubna plánuje ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) představit nepopulární kroky pro snížení rozpočtových schodků o 70 miliard korun. Úspory ve výdajích státu i opatření na posílení jeho příjmů pocítí drtivá většina občanů. Může se jich týkat růst cen zboží po spojení snížených sazeb DPH, zrušení daňových výjimek nebo ukončení podpory stavebního spoření. Návrhů je přes šedesát včetně loňských doporučení Národní ekonomické rady vlády (NERV). E15 zmapoval šance nejsledovanějších záměrů na ...
Pokud sledujete úrokové sazby hypoték, jistě vám neuniklo, že jejich hodnota za poslední měsíce výrazně narostla. Přestože v posledních týdnech se úrokové sazby vydaly směrem dolů, pokles je oproti meziročnímu nárůstu jen minimální. Při výběru správné hypotéky je právě úrok jedním z hlavních ukazatelů, podle kterých byste se měli jako spotřebitelé řídit. Dnes již existuje řada nástrojů, které vám pomohou srovnat ceny hypoték a zjistit, jaká hypotéka vám bude nejlépe vyhovovat.
... zastavení cyklu zvedání úroků, však Evropská centrální... kolaps tří amerických bank a akutní záchvat...
Byl u zrodu AVG, v 90. letech se podílel na řízení ČEZu a Košických železáren, nyní působí v dozorčí radě banky Moneta. Z první řady sledoval, jak se české a slovenské ekonomiky otáčí směrem k tržnímu hospodářství. „Tržní hospodářství v Česku funguje, a to dokonce mnohem lépe, než v mnohých jiných zemích,“ hodnotí nyní investor Gabriel Eichler. V exkluzivním rozhovoru pro deník E15 také chválí Českou národní banku, která podle něj reagovala lépe než například americký Fed.
Pád dvou středně velkých amerických bank vyděsil svět. Ten se začal ptát, zda se neopakuje rok 2008, kdy bankrot americké investiční banky Lehman Brothers strhl západní kapitalismus do dlouhé a bolestivé finanční krize. Za pár dní bylo jasno. Americká vláda a centrální banka Fed sáhly do kapsy a doutnající požár bleskově uhasily. Přesto pochybnosti o tom, co bude dál, přetrvávají.
Evropská centrální banka potvrdila očekávání většiny trhu a zvýšila základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 3,5 procenta. Část analytiků nicméně očekávala, že s ohledem na potíže bankovního sektoru ECB zvolí nižší tempo růstu. Rada guvernérů ECB rozhodla o zvýšení úrokové sazby pošesté v řadě.
Lepit pomocí zadlužení díry ve státním rozpočtu je něco, čemu by se zodpovědní politici měli vyhnout. Zadlužení má sloužit k překlenutí válek, pandemií či krizí, ale hlavně mají půjčené peníze mířit do produktivních investic, říká v rozhovoru v rámci projektu PFI Talks americký historik ekonomie Barry Eichengreen.
Nečekaný kolaps Silicon Valley Bank, který je největším krachem na americkém bankovním trhu od globální finanční krize v roce 2008, postavil novou výzvu před centrální bankéře. Podle deníků Financial Times či Wall Street Journal je možné, že to přiměje guvernéry amerického Fedu a Evropské centrální banky (ECB) k pomalejšímu zvedání úrokových sazeb. Čeští experti s tím ale nesouhlasí.