úroveň kupní síly na obyvatele v evropě - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu úroveň kupní síly na obyvatele v evropě, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
V letošním roce zasáhne světovou ekonomiku bezprecedentní krize. Takové označení se vztahuje jednak k rozsahu ekonomického poklesu, ale také k opatřením, která vlády a centrální banky po celém světě zavedly. V porovnání s Velkou recesí se jejich reakce významně liší, a to především z hlediska rychlosti a objemu poskytovaných stimulů. Právě agresivnější přístup měnových a fiskálních autorit pak může přispět k rychlejšímu ekonomickému oživení zemí. O budoucnosti české ekonomiky i o tom, jak se svět ...
Dle agentury GFK činí průměrná kupní síla na obyvatele ČR necelých 10 tisíc EUR ročně, což nás řadí na 24. místo. Nejlíp je v Praze, nejhůř v Bruntále.
První krůčky mladé české demokracie vedly hospodářskou temnotou. Během syrových listopadových dnů po sametu totiž Československo sahalo svou ekonomickou výkonností na necelých čtyřicet procent svého přirozeného etalonu a někdejšího rivala v podobě sousedního Rakouska.
Česká republika v hrubém domácím produktu přepočteném na obyvatele překonala Španělsko, vyplývá z nejnovějších dat Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Upozornil na to server Aktuálně.cz. Podle hlavního ekonoma poradenské společnosti Deloitte je to sice pozitivní zpráva, má ovšem svá "ale".
Stavby nových továren a skladů nejsou v současné době příliš populární, málokterá obec si přeje za humny nové haly. Doprovází to chór hlasů, že montovny již v moderní ekonomice nejsou třeba. “To je však velký omyl. Zaměstnávají nezaměstnatelné. Když procházíte jednotlivými provozy, je vám jasné, že určití lidé by jinde pracovat nemohli,” říká Jakub Holec, zakladatel poradenské společnosti 108 Agency, která se zaměřuje na byznys s průmyslovými nemovitostmi.
Mírný pokrok v mezích české opatrnosti a tendence k jistotám. Zhruba takto se vinula cesta české ekonomiky po vstupu do Evropské unie. Zatímco na počátku svého členství ve společenství vygeneroval průměrný Čech jen o málo více než tři čtvrtiny toho, co průměrný Evropan, o patnáct let později je to necelých devadesát procent. Bohužel pro Česko je ovšem tempo onoho přibližování nejliknavější ze všech okolních zemí někdejšího sovětského bloku. Poláci, anebo třeba i Maďaři se ženou za evropským snem o poznání ...
Růst české ekonomiky příští rok mírně zpomalí na 2,9 procenta z letos odhadovaných tří procent. Stejně tak zpomalí růst mezd, ale i tak zůstane poměrně vysoký kvůli stále velmi nízké nezaměstnanosti, která přetrvá i v dalších letech. Inflace naopak stoupne z letos odhadovaných 2,3 procenta na 2,4 procenta. Vyplývá to z výsledků pravidelného průzkumu ministerstva financí na základě prognóz 16 tuzemských odborných institucí a odhadů analytiků.
Skupina CPI miliardáře Radovana Vítka příští rok zbourá obchodní centrum Spektrum v pražských Čestlicích. Na jeho místě vznikne síť otevřených obchodů, pro kterou společnost zvolila název „strip mall“.
Česku se daří, to je jistě pravda – životní úroveň pozvolna stoupá. Potíž je v tom, že s doháněním Západu to už tak růžově nevypadá a představa, že v blízké budoucnosti doženeme třeba sousední Rakousko spadá spíš do kategorie zbožných přání...
Premiér Andrej Babiš (ANO) při jmenování své druhé vlády zmínil „obrovský potenciál naší země" s tím, že „máme na to, abychom se vrátili na špičku Evropy. Tam, kde jsme byli za Masaryka." Jenže právě otázka „kde jsme byli za Masaryka?" jednoznačnou, natožpak jednoznačně pozitivní, odpověď nenabízí. E15 Premium tak při příležitosti vládní inaugurace připomíná analýzu ekonomického postavení Československa v letech 1918-1938.