usa obchodní deficit - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu usa obchodní deficit, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Skupina patnácti států z asijsko-pacifického regionu zahrnující Čínu, Japonsko, Jižní Koreu a Austrálii podepsala největší dohodu o volném obchodu na světě.
Ekonomika Spojených států ve třetím čtvrtletí podle prvního rychlého odhadu vykázala rekordní vzestup, k němuž přispěla vládní koronavirová pomoc v objemu více než tří bilionů dolarů (70 bilionů korun). Ta podpořila zejména výdaje spotřebitelů. Hrubý domácí produkt (HDP) se v přepočtu na celý rok zvýšil o 33,1 procenta, oznámilo americké ministerstvo obchodu.
Připravenost, tápání či skrytá agenda Evropské unie při pandemii. Cesta předsedy Senátu na Tchaj-wan a nejednotné směřování české zahraniční politiky. Témata, která jsou pro bývalého ministra zahraničí a obrany Alexandra Vondru v poslední době zásadní. „Miloš Vystrčil není malý kluk. Češi nemůžou být v roli hadru, se kterým si každý rád vytře podlahu,“ říká europoslanec a místopředseda ODS.
Vztahy mezi Spojenými státy a Čínou se zhoršují doslova ze dne na den. Z hospodářsky nepříjemné obchodní války se rivalita a nevraživost přelily do dalších oblastí a odborníci hovoří o jakési obdobě studené války. Americký prezident Donald Trump však v rozhodném přístupu k Pekingu vidí naději na své podzimní znovuzvolení.
Prezident Donald Trump spoléhal na čínského vůdce Si Ťin-pchinga, že ho pomůže vysvobodit ze zajetí ničivé celní války, která tak poškodila americké farmáře, výrobce a spotřebitele. Tímto vyjádřením reagoval minulý týden Joe Biden, Trumpův demokratický soupeř v letošních prezidentských volbách, na informace, že nynějšímu prezidentovi je milejší podpora Pekingu pro jeho znovuzvolení než zájmy Ameriky.
Zatímco na Evropu nyní dopadá pandemie COVID-19 plnou silou, u některých asijských zemí se zdá, že jsou z nejhoršího venku a situaci mají pod kontrolou. Mohou tak již sčítat škody, které nákaza páchá v jejich hospodářství. Deník E15 vybral země, kde je situace nejproblematičtější.
Čeká nás rok plný událostí či procesů, které budou silně ovlivňovat finanční trhy. V USA se dočkáme prezidentských voleb, v eurozóně zase nového přístupu k měnové politice a členové OPEC budou muset ladit přezásobený ropný trh. Tradičně se proto podíváme na výhled hlavních měnových párů a dalších hojně obchodovaných aktiv.
Co bude s těmi americkými akciemi? Dostal jsem tu otázku v poslední době tolikrát, že jsem se nad ní musel zamyslet, ač nejsem žádný akciový expert. Následuje můj pohled, přiznávám, že hodně makroekonomický a subjektivní.
Web E15 přináší přehled důležitých témat, která by vám dnes neměla uniknout.
Navržený italský eurokomisař pro hospodářství Paolo Gentiloni tvrdí, že bude při posuzování veřejných financí Říma nestranný. Chce přehodnotit pakt stability a růstu, který podle něj selhává při snižování dluhové zátěže unijních zemí. Čtvrtek je nejrušnějším dnem slyšení kandidátů na členy Evropské komise. Své plány europoslancům představila například estonská adeptka na řízení energetiky Kadri Simsonová. Večer se čeká prezentace Řeka Margaritise Schinase, jenž má mít mimo jiné na starosti imigraci.