uzavření volebních místností 2017 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu uzavření volebních místností 2017, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Slovensko na podzim čekají předčasné parlamentní volby, ve kterých se budou o přízeň voličů ucházet dobře známé i nově vzniklé politické subjekty. Ty zatím poslední v roce 2020 vyhrálo hnutí OĽaNO a premiérem se stal Igor Matovič. Jeho preference ovšem prudce klesly a do rolí favoritů se stavějí jiní kandidáti. Kdo se o post premiéra uchází a co říkají aktuální volební průzkumy?
... neděli večer po uzavření volebních místností. Ty připisovaly Macronovi... ve volbách roku 2017, kdy si připsal...
V neděli se ve druhém kole prezidentských voleb ve Francii střetnou současný centristický prezident Emmanuel Macron a krajně pravicová politička Marine Le Penová. Největší názorové rozpory mezi nimi panují v navrhovaných řešeních klesající kupní síly Francouzů, ohledně věku odchodu do důchodu nebo stran migrace. Ze zahraničních témat se rozchází v postoji k Evropské unii, k euru nebo k Severoatlantické alianci. Průzkumy favorizují Macrona, tři dny před volbami měl v různých průzkumech na svou soupeřku ...
Šéf Elysejského paláce Emmanuel Macron v prvním kole prezidentských voleb porazil krajněpravicovou rivalku Marine Le Penovou a společně s ní postupuje do kola druhého, ukazují projekce zveřejněné francouzskými médii po uzavření volebních místností. Macrona podle odhadů agentur Ifop, Opinionway nebo Ipsos volilo o čtyři až šest procent více hlasujících než Le Penovou.
Říjnové volby, ve kterých budou občané volit poslance, vyjdou daňové poplatníky na více než 1,3 miliardy korun. Zhruba polovina padne na organizaci voleb, zbytek na úhradu volebních nákladů politickým stranám. Budou to nejdražší sněmovní volby minimálně od roku 2006, od kdy jsou data k dispozici. Akci prodražují nová hygienická opatření, vyšší odměny komisařů a možnost volit i pro voliče v karanténě. Zvýšení rozpočtu pro tato opatření bude v pondělí schvalovat vláda.
Hnutí Svoboda a přímá demokracie neudělila akreditace do volebního štábu třem médiím, dalších 70 naopak akreditaci dostalo, řekl novinářům místopředseda Radim Fiala. Hnutí se dnes ke konfliktům s novináři ve volebním štábu nehodlá vyjadřovat, v příštích dnech chce vydat tiskovou zprávu, kde situaci vysvětlí. Ve volebním štábu dvakrát zasahovala policie, která vykázala novináře ze serveru Info.cz a z pořadu Reportéři ČT.
Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (ANO) připustila povolební spolupráci hnutí ANO a ČSSD, ale ve vládě by nechtěla lidovce. Šlechtová to řekla novinářům ve volebním štábu hnutí ANO krátce po uzavření volebních místností. Lidovecký ministr Marian Jurečka má za předčasné na její slova reagovat. "Jedna věc je vyjádření ministryně, druhá věc je vyjádření lidí z vedení jednotlivých stran a hnutí a potom jejich vyjednávacích týmů. Takže mně přijde předčasné výrok paní ministryně komentovat, já to beru...
Dlouholetý starosta Božího Daru, senátor a nedávno zvolený místopředseda Starostů a nezávislých Jan Horník byl proti dřívějšímu spojení s TOP 09. Podle něj si STAN a lidovci lépe rozumějí. Horník si nedovede představit vládní spolupráci s ANO a jeho šéfem Andrejem Babišem. „Takoví lidé jako on do politiky nepatří, protože do zákonů přinášejí praxí neověřené nesmysly, které v reálném životě nefungují,“ říká Horník.
Do parlamentních voleb zbývá přibližně půl roku, vyvrcholí tak čtyřleté období vlády koalice ČSSD, ANO a KDU-ČSL. I přesto, že se vláda říjnového termínu pravděpodobně dočká, provázely ji po celou dobu fungování sílící spory. „Když koalice vznikala, nikdo soudný asi neočekával, že by vládla v klidu,“ říká vedoucí katedry politologie Univerzity Palackého Tomáš Lebeda.
Sjezd ČSSD potvrdil ve funkci dosavadního předsedu Bohuslava Sobotku. Jako lídr chce zabránit vytvoření pravicové vlády a tomu, aby Andrej Babiš získal absolutní moc.