v ktere zemi se lidé dožívají nejvyššího věk - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu v ktere zemi se lidé dožívají nejvyššího věk, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Objem majetku nejbohatších žen v Česku roste. Jen v rozmezí let 2017 a 2021 se zvýšil téměř desetinásobně na úroveň 290 miliard korun, uvedl David Neveselý, partner advokátní kanceláře Havel & Partner, při představení projektu NextŽeny. Jak potvrdil průzkum agentury Ipsos, nejbohatší Češky svůj majetek především dědí od svých zesnulých partnerů.
Pavilon České republiky na Světové výstavě Expo 2025 v japonské Ósace má doslova zářit. V otevřené architektonické soutěži v konkurenci 37 návrhů vyhrála velká skleněná spirála studia Apropos Architects spolupracujícího s kreativci z Lunchmeat Studia a architektkou Terezou Šváchovou. Výstavba a příprava pavilonu se však bude muset vejít do rozpočtu 120 až 150 milionů korun. Předsedkyně odborné poroty a architektka Eva Jiřičná nezastírá skepsi: „Domnívám se, že to za 120 milionů není postavitelné.“
Válka na Ukrajině se stala jedním z velkých témat nedávných prezidentských voleb v Česku. Silně přitom zarezonovala slova náčelníka generálního štábu Armády ČR generálmajora Karla Řehky o tom, kdy by bylo nutné mobilizovat. Prohlášení, byť vytržené z kontextu, vyvolalo vlnu kritiky. Jak tedy náčelník generálního štábu uvažuje o mobilizaci? Jak mají Češi k možnému nebezpečí válečného konfliktu přistupovat? To vysvětluje Karel Řehka ve své eseji pro magazín Reflex.
S fotografkou Míšou sedíme v kavárně v Dolních Břežanech a u kávy čekáme, až za námi z nedaleké Zvole přijede spisovatel, fotograf a novinář Ondřej Neff. Coby s předním představitelem české science fiction jsme si s ním domluvili rozhovor na téma nesmrtelnost. Právě nesmrtelnost je totiž hlavním tématem aktuálního vydání Magazínu E15. Než autor přijede ve svém modrém subaru, usedne k nám ke stolu a objedná si čaj, přiznávám kolegyni, že mám z rozhovoru trošku obavy. Kam nás debata zavede? Nebude se ...
Doba, kterou Češi a Češky tráví ve starobním důchodu, se postupně prodlužuje. Od počátku tisíciletí se v průměru protáhla skoro o čtyři roky a čtyři měsíce. Trvá teď průměrně zhruba 24 let a tři měsíce. Vyplývá to z důchodové statistické ročenky, kterou zveřejnila Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ). Podle údajů se seniorky a senioři dožívají vyššího věku než dřív.
Když jednoho dne, někdy v sedmdesátých letech minulého století, musel Miguel Carpio Mendieta opustit Vilcabambu a navštívit lékaře, jistě netušil, jak změní osud své rodné vesnice. Stařec se tak dostal na titulní stránky ekvádorského tisku a Vilcabamba od té doby vzbuzuje zájem vědců i turistů ze všech koutů světa.
Stojíme před zásadními otázkami, které předchozí generace neznaly, varuje vicepremiér pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL). Ten na konferenci o křesťanskodemokratickém hospodářském modelu – Česko, silný hráč v evropské lize – zdůraznil především roli státu, který by měl odbourávat byrokratické překážky brzdící firmy a vytvářet kvalitní podnikatelské prostředí.
Česká republika o dva roky zaostává za střední délkou života v Evropské unii, který dosáhl rekordních 80,9 roku. Uvádí to zpráva, kterou dnes v Bruselu zveřejnila Evropská komise a Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Lidé v západoevropských zemích s největší nadějí dožití podle zprávy žijí v průměru o osm let déle než obyvatelé střední a východní Evropy s nejnižší nadějí dožití.
Počet lidí žijících na Zemi překročí psychologických deset miliard rychleji, než odhaduje Organizace spojených národů. Tvrdí to report neziskové organizace Population Reference Bureau (PRB), podle níž by se tak mohlo stát krátce po roce 2050.
Ve kterých světových městech jsou lidé nejšťastnější? Žebříčky, které se takovou otázkou zabývají, zohledňují třeba dlouhověkost obyvatel, jejich zdraví i celkovou spokojenost. Nejlépe je na tom podle nich západní Evropa a Severní Amerika.