Válečné filmy z druhé světové války - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Válečné filmy z druhé světové války, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Spitfire zaparkovaný na kraji letištní plochy, muži v dobových uniformách, hudba z třicátých let minulého století v podkresu. Výrobce hodinek Prim si připomněl na letišti v Mladé Boleslavi příběh Richarda Husmanna alias Filipa Jánského, autora knihy Nebeští jezdci. Na počest stého výročí jeho narození vznikla limitovaná edice hodinek Prim.
Když v roce 2016 vznikl film Ukrajina v plamenech, ani jeho producent, americký oscarový režisér Oliver Stone, patrně netušil, že se o něj jednou poperou v Lipsku. Stalo se tak minulý týden, kdy se snímek pouštěl v rámci festivalu GlobaLE, tedy „globální Lipsko“, a masa protestujících ho nechtěla pustit na plátno.
Jeho práci poznáte na první pohled. Fotky, které legendární bouřlivák tvoří, vás nenechají v klidu. Probudí emoce a donutí vás přemýšlet. To samé dokáže svým vyprávěním. Uspěl se svými snímky jako žádný jiný Čech. Časopis American Photo jej dokonce zařadil mezi sto nejvýznamnějších osobností světové fotografie a za reportáže ze zemí zmítaných válkou dostal mnoho cen. Přitom si zvolil složitější cestu. Cestu černobílé fotky.
Americké pohádky jsou pro české čtenáře a diváky možná trochu divné a těžko pochopitelné. Jejich hlavním tvůrcem je legendární spisovatel a kreslíř Dr. Seuss, který stále patří k nejprodávanějším autorům světa. Micheala Jacksona asi znáte, ten je dnes podle odhadů Forbesu nejlépe vydělávající nežijící celebrita, Dr. Seuss, kterého nejspíš neznáte, je hned za ním. Kdo to byl a proč jsou jeho pohádky tak úspěšné?
Tradičně při svátku 28. října, který připomíná vznik moderního českého státu – jinak než obvykle kvůli koronaviru – udělil prezident Miloš Zeman několika desítkám osobností státní vyznamenání. Letošní ceremoniál se musel obejít bez setkání hostů na Pražském hradě. Hlava státu doplnila oznámení oceněných svým televizním projevem. Ceremoniál by se uskutečnit, avšak podle současných plánů až v příštím roce.
Přesně před 80 lety, 13. května 1940, se Winston Churchill ujal úřadu britského ministerského předsedy. Ve sněmovně pak pronesl svůj památný projev, ve kterém slíbil, že boj proti nacistickému Německu nikdy nevzdá.
Filmový svět teď sice bude pár týdnů ještě zaměstnávat rekapitulace loňské nadílky ve formě cen různých tvarů a prestiže, diváci už ale nedočkavě hledí dopředu na možné hity 2020. Následující článek vás provede po momentálně nejatraktivnějších titulech nedávno započatého roku, s daty jejich předpokládaných českých premiér.
Spoluzakladatel firmy Microsoft Paul Allen zemřel ve věku 65 let. Miliardář, filantrop a hledač lodních vraků podlehl rakovině lymfatických uzlin, s níž předtím několikrát úspěšně bojoval. Jeho společník z počátků softwarové éry Bill Gates ke skonu přítele napsal, že bez Allena by neexistoval svět osobních počítačů.
Norský režisér Erik Poppe se v posledních letech věnuje traumatům svého národa. Zatímco kina hrají jeho pohled na masakr na ostrově Utøya, 22. července, na HBO GO je k vidění jeho předchozí historické drama Králův nesouhlas. To se ohlíží za dny, kdy Norsko na jaře 1940 obsadilo nacistické Německo.
Česko vyšle do boje o Oscara za nejlepší cizojazyčný film snímek Všechno bude režiséra Olma Omerzua. O nominaci rozhodlo hlasování členů České filmové a televizní akademie. Vybírali z 21 českých hraných a dokumentárních filmů. O výsledku informovala Michaela Dostálová. Film Všechno bude získal cenu za nejlepší režii na letošním mezinárodním festivalu v Karlových Varech.