valečny prumysl ukrajiny - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu valečny prumysl ukrajiny, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Válka na Ukrajině se stala jedním z velkých témat nedávných prezidentských voleb v Česku. Silně přitom zarezonovala slova náčelníka generálního štábu Armády ČR generálmajora Karla Řehky o tom, kdy by bylo nutné mobilizovat. Prohlášení, byť vytržené z kontextu, vyvolalo vlnu kritiky. Jak tedy náčelník generálního štábu uvažuje o mobilizaci? Jak mají Češi k možnému nebezpečí válečného konfliktu přistupovat? To vysvětluje Karel Řehka ve své eseji pro magazín Reflex.
Ukrajinské firmy, které kvůli nekončící válce přesunuly své sídlo nebo výrobu do České republiky, si pomalu zvykají na nové prostředí. Jako překážky, s nimiž se zde nejčastěji potýkají, zmiňují třeba problémy s logistikou či nevraživost části místních obyvatel. Většina z nich se i tak hodlá v Česku usadit natrvalo.
Kam míří trh s byty? Scénář z finanční krize se neopakuje, developeři však nebezpečně brzdí. Ceny elektromobilů a běžných aut se vyrovnávají. V Česku to nastane později než na Západě. Češi na Wall Street slaví prohru koruny s dolarem. Do kapes jim nasype procenta navíc. Odemykáme pro vás tři úspěšné články z tohoto týdne a vybíráme to nejlepší z prémiového obsahu…
.... Vleklá válka na Ukrajině s nejasným horizontem... svět čelící největšímu válečnému konfliktu od čtyřicátých... a ze zbrojního průmyslu opět udělaly šampiona... kvůli válce na Ukrajině, ale i rostoucímu...
Zprávy o situaci na ukrajinském bojišti a možných rizicích dalších ruských útoků denně plní světová média. O tom, že o osudu země rozhodne i její ekonomická kondice, se však píše daleko méně. Hrubý domácí produkt Ukrajiny se přitom loni smrskl o třicet procent a budoucnost zůstává nejistá. Na Rusko náklady na válku a západní sankce zatím dopadají mírněji, než se čekalo. Po roce bojů je tak hlavní otázkou, jestli se ruské válečné soukolí časem zadrhne a zda Kyjev s pomocí Západu hospodářsky ustojí období, ...
Na velké tendry armád a policejních sborů po celém světě se chystá skupina Czechoslovak Group (CSG), nově chce prorazit se střelivem menších ráží. Firma posílila ovládnutím velké italské muniční továrny Fiocchi Munizioni. Ve Spojených státech chystá CSG výstavbu závodu na zápalky. „Půjde o investici za desítky milionů dolarů. Do tří let se postupně rozběhne plná výrobní kapacita, která je plánovaná na jeden a půl miliardy zápalek ročně,“ říká šéf zahraničních investic společnosti David Štěpán.
Evropská investiční banka poskytne padesát milionů eur, tedy více než miliardu korun, českému fondu Inven Capital skupiny ČEZ na investice do klimaticky šetrných startupů. Skupina EIB, kterou tvoří Evropská investiční banka a její dceřiný Evropský investiční fond, také ve středu oznámila, že loni investovala do hospodářského a sociálního rozvoje České republiky celkem 1,85 miliardy eur, výrazně více než v předchozích letech. Například v roce 2021 činily investice EIB v tuzemsku 1,2 miliardy eur.
Výsledky prvního kola voleb určily, že se čtvrtým českým prezidentem stane buď expremiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš, nebo generál ve výslužbě se zkušeností ve vedení NATO Petr Pavel. Byť se zdá, že se ve druhém, finálním kole nemohou utkat rozdílnější kandidáti, názorově se v mnoha oblastech shodují. Co o sobě navzájem říkají? Jaké mají škraloupy? Výsledky druhého kola voleb budou jistě zajímavé.
Armádní generál ve výslužbě a bývalý předseda vojenského výboru NATO Petr Pavel narazí ve druhém kole prezidentských volbeb na Andreje Babiše. S Babišem má Pavel společné členství v KSČ, o kterém dnes bývalý vojenský důstojník otevřeně hovoří. Podporuje směřování republiky na Západ a posilování spolupráce v rámci Evropské unie nebo Severoatlantické aliance. Sloganem jeho prezidentské kampaně je „Vraťme Česku řád a klid.“ Prezidentské volby se konají v lednu.
Hlavní německý akciový index DAX přijde o svého nejhodnotnějšího člena. Chemická skupina Linde, která je světovým lídrem v oblasti technických plynů, opustí frankfurtskou burzu na začátku března. S cennými papíry Linde se poté bude obchodovat výhradně v New Yorku. Daný krok ve středu odsouhlasilo 93 procent akcionářů podniku.