válka proudů - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu válka proudů, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Zničená infrastruktura, výpadky proudu a teritorium pod kontrolou nepřítele – operátoři na Ukrajině se již druhým rokem snaží společně s dodavateli poskytovat navzdory otřesným okolnostem stabilní a spolehlivé připojení. Jaké slaví úspěchy?
Guvernér Floridy Ron DeSantis se bude ucházet o nominaci Republikánské strany na prezidenta Spojených států ve volbách, které proběhnou v listopadu roku 2024. Čtyřiačtyřicetiletý politik podal podle agentury Reuters příslušné dokumenty federální volební komisi. Svou kandidaturu oficiálně oznámil ve středu večer na Twitteru během rozhovoru s majitelem této sociální sítě Elonem Muskem. DeSantis je mezi republikány považován za nejvážnějšího konkurenta pro bývalého šéfa Bílého domu Donalda Trumpa, jenž také ...
Oblíbená turistická destinace se už rok nachází v platební neschopnosti a podle prezidenta Ranila Wickremesingheho se ještě další tři roky z bankrotu nedostane. Nejviditelnější problémy však Srí Lanku již zřejmě opustily. Protesty v ulicích utichly, země se dočkala záchranného balíčku a pomalu se vracejí turisté, hlavní zdroj příjmů ostrovního státu.
Po více než roce od zahájení ruské války proti Ukrajině lze nejen hodnotit, jak vypadá z hlediska vojenského, ale zároveň se i pouštět do úvah o tom, jak se bude dál vyvíjet ruská ekonomika, píše server Info.cz. Zároveň je ale v takovém případě nutné okamžitě uvést, že každá předpověď je v takové situaci více než nebezpečná. Zatímco v případě technických věd či třeba chemie je možné říct, že dvě substance budou v určitém prostředí nějak reagovat, v případě společenských věd je taková predikce téměř nemožná...
Válka na Ukrajině a s ní spojená energetická krize německý odchod od jádra nezvrátila, pouze na krátkou dobu odsunula. V sobotu tak země odstaví poslední tři zbývající reaktory, které jí poskytovaly šest procent elektrické energie. Většina Němců by přitom uvítala jejich další provoz. Vláda Olafa Scholze však sází na to, že se jí podaří jádro nahradit obnovitelnými zdroji i v době, kdy řeší snižování závislosti na ruském zemním plynu. Loni v zemi v důsledku geopolitické situace rovněž vzrostla výroba ...
Kdo se stal součástí mladší generace technologických start-upů, pravděpodobně v roce 2023 čelí hrozivě vypadající výzvě. Stejně jako HR manažerka Tereza Macháčková, která pro magazín e15 sepsala svou zpověď. „Musím se vypořádat se svojí úplně první ekonomickou krizí, a to pořádně zblízka. Mnozí z mých vrstevníků budou pravděpodobně prožívat podobnou paniku a šok,“ píše Macháčková, která pracuje jako Head of People v českém start-upu Deepnote.
Německý časopis Stern ji nazval nejnebezpečnější ženou Evropy. Nástup italské premiérky vyvolal v Evropské unii v některých politických proudech nervozitu, neboť Giorgia Meloniová v mládí otevřeně inklinovala k fašismu. E15 zjišťovala, proč k sobě Česko a Itálie mají blíže než v předchozích letech a co se skrývá za přátelskými fotografiemi italské premiérky s Petrem Fialou.
Česko stále výrazně zaostává v počtu fotovoltaických zařízení na soukromých stavbách, a především na rodinných domech. V okolních státech kromě Slovenska se pokrytí solárními panely počítá na desítky procent. U nás jsou to pouze jednotky.
Jestli Kreml věřil, že budou evropské země v podpoře Ukrajiny rezervované kvůli své závislosti na ruských energetických zdrojích, pak zažívá hořké zimní zklamání. Starému kontinentu se daří částečně dobrovolně, částečně pod tlakem a také s nemalou dávkou štěstí zbavovat se uhlí, ropy, nafty i zemního plynu od agresora. Může se navíc těšit z toho, že ceny plynu po přechodném dramatickém růstu poklesly a dostaly se na úroveň před zimou 2021.
Dvacátý čtvrtý únor roku 2022 se do evropských dějin zapíše tragickým písmem. Po mnoha letech vypukla v Evropě velká a krvavá válka mezi dvěma státy. Válka jako z jiného století. Válka o kontrolu nad dobytým územím a porobeným obyvatelstvem. Válka, jejíž jednotlivé výjevy připomínají to nejhorší, čím si starý kontinent ve 20. století prošel. Fotografie z Bachmutu, plné bahna, krve a zmrzlých postav v uniformách, se na první pohled v ničem neliší od Passchendaele roku 1917.