ve které svátky je zavřeno - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu ve které svátky je zavřeno, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Dobré ráno! Je 150. den roku, svátek má Ferdinand. V tento den před sedmdesáti lety byl přijat zákon o měnové reformě, která výrazně snížila životní úroveň obyvatel Československa. Přečtěte si nejdůležitější zprávy posledních hodin.
Prvního května se v Česku slavil Svátek práce, osmého května oslavíme Den vítězství. Oba státní svátky letos vycházejí na pondělí. Kdy mají obchody otevřeno a kdy zavřeno?
V České republice se slaví 13 státních svátků. V roce 2023 bude 10 z nich ve všední den. Chcete si užít co nejvíce volných dnů, aniž byste si museli brát dovolenou? Podívejte se, nakdy vycházejí prodloužené víkendy v roce 2023. Kromě Velikonoc připadá delší volno ještě na svátky v květnu, listopadu a během Vánoc.
Během státních svátků nebývá často jasné, jak funguje otevírací doba obchodů. Během některých svátků musí ze zákona zavřít všechny větší prodejny, na jiné svátky však mohou zůstat otevřené. Na jaké svátky budou mít obchody otevřeno v roce 2023?
Velikonoce jsou významným křesťanským svátkem, během kterého věřící oslavují vzkříšení Ježíše Krista. Oblibu ale našly i u těch, kteří náboženský kontext příliš nevnímají. Svátky jara se tradičně nesou ve znamení velikonočních koled, pomlázek, malovaných vajec a klasických pochoutek, jako jsou mazanec, nádivka nebo velikonoční beránek.
Velikonoce tradičně pro mnohé znamenají prodloužený víkend, rok 2023 není výjimkou. Kdy mají obchody otevřeno a kdy zavřeno?
Prezidentské volby v Česku startují prvním kolem 13. a 14. ledna. Očekávají se těsné volební výsledky. Koho volit? S rozhodováním vám pomůže naše volební kalkulačka. Deník E15 dále připravil pro kandidáty na prezidenta řadu otázek zkoumající jejich preference, priority, postoje a to, jak by se chovali v úřadu. Na otázky odpovídali všichni potvrzení kandidáti s výjimkou Andreje Babiše. Josef Středula z prezidentské volby 2023 odstoupil a podpořil přitom Danuši Nerudovou.
Nezvykle teplá zima v Evropě dopadá i na mnohá alpská lyžařská střediska, která strádají nedostatkem sněhu. Část jich funguje omezeně, jiná musela zavřít. Lidé se tak snaží přesouvat do areálů ve vyšších polohách, kde se dá lyžovat. Stále více se hovoří o tom, že jedině tyto sjezdovky jsou budoucností evropských zimních radovánek, zatímco níže položené rezorty zřejmě skončí.
Jack Ma ztratil kontrolu nad Ant Group Toyota škrtí investice do kolínského závodu Banka Goldman Sachs chystá velké propouštění Dobré ráno! Je desátý den roku, svátek má Břetislav, před 76 lety se v Londýně konalo první Valné shromáždění Organizace spojených národů. Přečtěte si nejdůležitější zprávy posledních hodin.
Škrty v lidských zdrojích budou muset firmy udělat. Otázka je jen kdy, upozorňují personální specialisté. Nejhůře na tom momentálně jsou výrobní firmy a těžký průmysl kvůli obrovským nákladům na energie. Podle ředitele Grafton Recruitment Martina Malo ale třeba i společnosti, které se zaměřovaly na Rusko. Klíčový bude vývoj zakázek v nejbližší době, některé firmy před Vánoci rostou a zlom by tak mohl přijít až po Novém roce.