veba insolvence - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu veba insolvence, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
O třetí největší české hutě Vítkovice Steel, které mají kvůli předběžnému opatření Finančního analytického úřadu (FAÚ) zakázáno nakládat se svými akciemi, už podle zdroje deníku E15 projevilo zájem několik investorů. Ztížených byznysových podmínek podniku chtějí využít třeba průmyslník Jaroslav Strnad či šrotař Zdeněk Trojek. První jmenovaný nyní firmě začal pomáhat s financováním.
Největší ruská banka Sberbank úplně odejde z evropského trhu. Banka to odůvodnila velkým odlivem hotovosti z dceřiných firem a ohrožením bezpečnosti zaměstnanců a majetku. Rozhodnutí se netýká provozu banky ve Švýcarsku. Banka uvedla, že již není schopna zajistit likviditu evropských dceřiných společností, ale úroveň jejího kapitálu a kvalita aktiv jsou dostatečné k tomu, aby mohla vyplatit peníze všem vkladatelům. Zároveň oznámila, že loni zvýšila čistý zisk o 64 procent na rekordních 1,25 bilionu rublů (...
Ruští finančníci narazili se svými nároky v Plzni. Tamní státní zastupitelství zpochybnilo existenci údajných miliardových pohledávek ruské státní Investiční společnosti Vněšekonombanky za zbankrotovanými strojírnami Pilsen Steel.
Plzeňské hutě a kovárny Pilsen Steel, které jsou od června v konkurzu a od začátku roku nevyrábí, chce několik firem z ciziny i z České republiky. Věřitelský výbor, který měl vybrat kupce, posunul rozhodnutí na 4. prosince. Zajištění věřitelé, tedy dvě úvěrující ruské banky VEB Kapital a Vněšekonombanka, totiž před pár dny požádaly insolvenčního správce, aby se mohly na výběru podílet.
Tuzemská firma ruského průmyslníka inkasovala po bankrotu desítky milionů korun z prodeje emisních povolenek. Na výplatní pásce má podnik stovky zaměstnanců.
Spor o pohledávky za bankrotujícími plzeňskými strojírnami Pilsen Steel bude mít soudní dohru. Trio ruských bank zažalovalo během července insolvenčního správce plzeňských strojíren, jež se koncem jara ocitly v konkurzu.
Na necelou půldruhou miliardu korun by se mohl smrsknout dluh strojíren Pilsen Steel. Insolvenční správce plzeňské firmy s neprůhlednou vlastnickou strukturou a s vazbami na Kreml totiž popřel zhruba 85 procent věřiteli přihlášených pohledávek. Ty v polovině června přesáhly devět miliard korun. Krajský soud v Plzni již na společnost vyhlásil konkurz.
Věřitelé schválili reorganizační plán firmy Veba Broumov, která patří k největším českým textilkám. Plán počítá se zachováním výroby a pracovních míst. Věřitelé by při reorganizaci měli dostat zpátky pět až 52 procent hodnoty pohledávek. Novým vlastníkem Veby by se měl stát podnikatel Otakar Moťka. V insolvenčním řízení je podnik od loňského května.
Kolem bankrotujících plzeňských oceláren Pilsen Steel krouží nový potenciální zájemce. O vstupu strategického investora se spekulovalo už dříve. Mezi zájemci byla zmiňována strojírenská skupina Czechoslovak Group miliardáře Jaroslava Strnada či pražská akciová společnost Trojek, která je podle svých webových stránek nejvýznamnější českou firmou v obchodování s ocelovými odpady a barevnými kovy. Rozhodnutí o potenciálním vstupu investora má v rukách sama firma Pilsen Steel spolu se svými věřiteli.
Zaměstnanci plzeňských hutí a kováren Pilsen Steel, jež v lednu zastavily výrobu, nedostali celou mzdu za únor. Podnik, na který ruští majitelé před třemi měsíci podali návrh na insolvenci, vyplatil svým asi 600 zaměstnancům ve dvou splátkách zhruba tři čtvrtiny domluvené náhrady mzdy, řekla předsedkyně odborů Ivanka Smolková. Desítky zaměstnanců už kvůli tomu odešly.