věcné břemeno bydlení - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu věcné břemeno bydlení, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Skupina European Housing Services (EHS) byznysmena Marka Rosenbauma po akvizích dokončila kompletní realitní řetězec. Zahrnuje společnost Bezrealitky, provozující stejnojmenný portál, realitní kancelář Maxima Reality, Český nemovitostní trust, firmu Room Story zaměřenou na rekonstrukce, správcovskou společnost Tvůj správce a nově také firmy Nemo Report a Ownest. Byznysový model EHS tedy těží ze synergií. Situace na klesajícím realitním trhu skupinu teď nutí víc vybírat mezi vykupovanými nemovitostmi a ...
Ceny nemovitostí dosahují historických maxim, a proto se častěji objevují také nabídky, o které by kupující jinak sotva zavadili. Patří k nim prodej bytů zatížených břemenem dožití, kdy je povinností kupujícího nechat v bytě bydlet osobu, ke které se břemeno váže. Pro kupujícího to znamená omezené možnosti užívání, zato byt pořídí až o čtyřicet procent levněji.
Koupit nový byt, nebo starší, který potřebuje rekonstrukci? Není to jen otázka ceny. Nákup obou typů nemovitostí má své výhody i nevýhody. Právě na ně se podíváme v tomto článku a řekneme si i to, jak koupi bytu nebo jeho rekonstrukci financovat a na co si dát při hledání bydlení obecně pozor.
Americký investor Robert Kiyosaki přirovnal koupi bytu k uzavření sňatku. Nikdy dopředu nevíte, co přesně vás čeká. Specifickým případem je, když se jedná o koupi bytu v exekuci. Ty se obvykle nabízejí v dražbě a lidé je často vnímají jako investiční příležitost. I tak by ale měl poptávající klást co nejvíce otázek, které nakonec mohou ušetřit i desetitisíce. Zapomeňte na to, že vám chce makléř dobře poradit s vyběrem nemovitosti. Jeho cílem je většinou jediné - rychle prodat byt. Nic více, nic méně. Víte,...
Klíčovými body při převodu nemovitosti jsou určitě dobře sepsaná smlouva a bezpečný převod peněz. Ať už se prodej nemovitosti uskutečňuje prostřednictvím realitní kanceláře, nebo bez realitky, rozhodně je namístě vyvarovat se kupním smlouvám staženým z internetu. Vše by mělo být upravené právním zástupcem či notářem na míru dané situaci.
Na stránkách Finanční správy se množí nabídky movitých i nemovitých věcí, které byly zabaveny daňovým dlužníkům a putují do dražby. Oblíbeným artiklem jsou auta, vydražit si ale můžete třeba i byt či pozemek.
Nákup nemovitosti, ať už soukromě či za účelem pronájmu, patří mezi bezpečné investice s malou mírou rizika a velkou výnosností. Výběr vhodného objektu ke koupi se však neobejde bez potenciálních rizik a vyžaduje neustálou bdělost a spoustu času na sledování vývoje realitního trhu. Nejen díky tomu vznikla nová služba pro kupující nemovitostí na českém realitním trhu.
V listopadu 2011 jsme se v Realitu zabývali rizikovými situacemi při developmentu obchodních center. Tehdy jsme se zaměřili na úvodní fázi od založení projektové společnosti do vydání územního rozhodnutí. Nyní se budeme blíže věnovat fázi od koupě pozemků až po dokončení projektu.
Mám problém ohledně proveditelnosti svého záměru. Stavím budovu na pozemku vlastněném mojí právnickou osobou. V tomto domě bude sídlo této mé právnické osoby, ale současně zde chceme s rodinou bydlet. Je to z právního hlediska možné?
V květnu 2011 dorazily do Poslanecké sněmovny (nikoli poprvé) vládní návrhy nového občanského zákoníku a zákona o obchodních korporacích. Koncem téhož roku sněmovna oba zákony schválila: první 9. listopadu, druhý 16. prosince.