věcné břemeno v darovací smlouvě - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu věcné břemeno v darovací smlouvě, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Rádi byste si ověřili kdo vlastní parcelu, kterou chcete koupit? Nebo kdo je opravdovým vlastníkem sousedního bytu? Dřív bývalo zvykem zajet si na katastrální úřad a tam požádat o výpis. V době moderních technologií je ale získání výpisu z katastru nemovitostí mnohem jednodušší. V tomto článku si ukážeme, jak lze v katastru nemovitostí hledat podle adresy. Podíváme se také na možnosti hledání podle jména.
Právo vlastnictví k danému majetku se přesouvá na obdarovanou osobu bezplatně prostřednictvím darovací smlouvy, kterou obdarovaný akceptuje jako dar nebo nabídku. Požadavky na darovací smlouvu jsou stanoveny v § 2055 a dalších ustanoveních občanského zákoníku.
Pokud prodáváte dům nebo byt, pravděpodobně řešíte přepis energií. Stejně tak ti, kteří svou nemovitost pronajímají. Jednoduše jde o situace, kdy se na odběrném místě střídají odběratelé. Za jakých okolností k tomu dochází? A na co si dát pozor? Na všechny důležité otázky odpovídala Monika Hauznerová, Head of Legal ve společnosti epet.
Pokud dokončujete nový dům, bývá zavedení energií jednou z prvních starostí. Jak na to a jak při tom co nejvíc ušetřit? Nezapomeňte, že dodavatele energií si můžete vybrat sami. To samozřejmě platí i v případě, že se stěhujete do bytu v novostavbě. Správná volba dodavatele elektřiny či plynu vám totiž může ušetřit i několik tisícikorun ročně.
Chalupa synovi, domek dceři. Přemýšlíte, jak rozdělit dědictví? Výhodnější může být vyřešit to už za života. Darování nemovitosti vyjde něco přes tisícovku, dědictví i na desetitisíce. Tedy pokud jde o děti. Ale nezapomeňte si jistit záda: aby s vámi holobrádci pěkně nevyběhli.
Vážený pane doktore, můj známý z N ěmecka by si chtěl koupit nemovitost v České republice a zajímalo by ho, zda je dnes možné, aby cizinci nabývali v Česku nemovitosti. Je k tomu nutné nějaké povolení nebo je třeba zakládat české s. r. o.?
V květnu 2011 dorazily do Poslanecké sněmovny (nikoli poprvé) vládní návrhy nového občanského zákoníku a zákona o obchodních korporacích. Koncem téhož roku sněmovna oba zákony schválila: první 9. listopadu, druhý 16. prosince.
Chtěla bych dceři darovat dům, ve kterém nyní žiji, ale pouze za podmínky, že v tomto domě budu moci bydlet i nadále. Je takový postup možný a jakým způsobem si mohu zajistit bezproblémové dožití v tomto domě?
Náš syn si s přítelkyní koupil v roce 2006 byt. Nejsou manželé, byt mají „napůl“. Syn byt financoval také hypotékou. Dokud byt užíval, uplatňoval odpočet úroků od základu daně. Protože od roku 2007 pracují oba v zahraničí a nemají příjmy z tuzemska, nebylo za rok 2007 proti čemu úroky uplatnit.