vejce v německu - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu vejce v německu, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Ten výrok vzbudil mnohé ohlasy a zvedl nejedno obočí, a to nejenom v Evropě. Čínskou stranu dokonce vyprovokoval k poměrně razantní odpovědi. Ohlášení vyšetřování čínských výrobců elektromobilů ohledně využití státních subvencí bylo ze strany předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové očividně zamýšleno jako rázný krok v boji za konkurenceschopnost jednoho z klíčových průmyslových odvětví „starého kontinentu“. Dané opatření však ve výsledku daleko více vrhlo světlo na hluboké rozdíly evropských ...
V sousedním Německu vzrostly prodeje nákladních elektrokol na více než 200 tisíc kusů za rok. Břetislav Hanzel z ostravské firmy Cargo Bike Daddy zaměřené na prodej a půjčování nákladní elektrokol přibližuje, jaká je situace v Česku a vysvětluje, proč Češi zatím nepoužívají kola jako dopravní prostředky pro každodenní ježdění.
Ceny potravin v Česku rostly během posledních měsíců rychleji než inflace, některé konkrétní druhy potravin zdražily o desítky procent. Dokážete si ještě vzpomenout, kolik stály potraviny v březnu 2020? Podívejte se na interaktivní infografiku deníku E15 a tipněte si, jak rostly ceny chleba, vajec, hovězího masa, mléka nebo piva.
Ceny potravin vylétly v posledních měsících tak vysoko, že proměnily chování nakupujících. Neustálé hledání slev nebo snad nakupování za hranicemi je ale podle odborového předáka Josefa Středuly dlouhodobě neúnosné. Vláda by měla ceny základních potravin regulovat, a to na základě zákona o cenách, řekl Středula na CNN Prima News. Ekonom a poradce premiéra Štěpán Křeček poukázal na negativní dopad regulace v Maďarsku.
S prezidentem Agrární komory České republiky Janem Doležalem jsme v detailním rozhovoru probrali příčiny vysokých cen potravin. Jak se to má s naší soběstačností, jsou na tom lépe velcí, anebo spíše malí zemědělci? A jak český trh s potravinami ovlivňuje zemědělská politika Evropské unie, všelijaké dotační politiky, válka na Ukrajině nebo vysoké ceny energií?
V českém autoprůmyslu je dusno. Inflace i přechod na výrobu elektromobilů dostává automobilky a dodavatele pod silný tlak. „Jen na elektřině jsme si loni připlatili meziročně o více než dvacet milionů, i když jsme šetřili, jak šlo. Od české vlády jsme dostali pomoc asi 450 tisíc. Na mzdách jsme zaplatili o jedenáct procent více. Jestli se dostaneme na třetinový zisk z roku 2021, budeme rádi,“ říká Kvido Štěpánek, jeden z nejbohatších Čechů a majitel firmy Isolit-Bravo, která v Jablonném nad Orlicí ...
Zatímco s energiemi jsme se už nějak porovnali a vzhledem k aktuálnímu vývoji se zdá, že zavedené cenové stropy ani nebudou příliš potřeba, zjišťujeme, jak se nám utrhly ze řetězu ceny potravin. Srovnávání nákupů v Německu, a hlavně v Polsku dopadá pro českého spotřebitele hodně smutně a rozhodně se nedá vysvětlit jen rozdílem ve výši DPH. Její snížení by sice asi trochu pomohlo, ale podstatu problému by nevyřešilo.
Evropská komise předložila tento týden vládám členských států a Evropskému parlamentu návrh, jak by unie měla čelit souběhu vysokých cen energií, amerických protekcionistických opatření a naplňování vlastní Zelené dohody. O podobě pomoci unijní ekonomice budou jednat lídři vlád sedmadvacítky na mimořádném summitu 9. února. Hledání kompromisu nebude jednoduché, návrh se nelíbí části členských států včetně Česka.
Němečtí spotřebitelé šetří. Ubírají zboží z košíku a některé „dražší věci“ si zkrátka odpustí. V potravinách to jsou i biopotraviny, které byly v Německu v posledních letech stále populárnější. Statistiky ale ukazují, že Němci šetří obecně víceméně na všech potravinách, nejen na těch se značkou bio či organic.
Ceny bytů v Česku neklesají Škoda Auto se potýká s prudkým propadem výroby V Alpách mizí sníh, sjezdovky zavírají Sestavili jsme pro vás přehled toho nejzajímavějšího, o čem jsme v uplynulém týdnu v deníku E15 psali.