venezuela inflace - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu venezuela inflace, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Ropa během září prudce zdražila, zejména v důsledku snížení produkce v Saúdské Arábii. Surovina typu Brent se drží nad devadesáti dolary za barel, což tlačí nahoru i ceny pohonných hmot. Nafty je navíc na trhu nedostatek. Svět proto rychle hledá alternativní zdroje ropy. Těžba ve Spojených státech převyšuje předcovidovou úroveň. Na trhy se zřejmě dostává stále více ropy ze sankcionovaných zemí, tedy z Íránu a Venezuely.
Vysoká inflace v roce 2023 postupně klesá. V Česku patří růst cen mezi nejdramatičtější z rozvinutých států, nicméně i zde se čísla snižují. V srpnu meziroční inflace činí 8,5 procent. Údaj přinesl Česká statistický úřad (ČSÚ). Meziměsíční inflace naopak vzrostla o 0,2 procenta. Eurostat zveřejnil odhad, podle kterého inflace v eurozóně za srpen činí 5,3 procent, stejně jako v červenci. Jak vypadá aktuální situace v ostatních státech EU, v USA, Rusku nebo na Ukrajině?
Peníze nemusejí jen tak ležet na spořicím účtu, kde úrok nepokryje ani inflaci. Jsou i další možnosti – akcie, drahé kovy, kryptoměny nebo dluhopisy. Právě na ně se v tomto článku zaměříme. Co jsou to dluhopisy a jak funguje investování do nich? Kde do dluhopisů můžete investovat a jaké jsou plusy a minusy?
Krátkodobě je vývoj cen ropy hlavně o poptávce. Dlouhodobější trendy jsou především o nabídce a na tu si mohl udělat obrázek každý sám od začátku ruské invaze na Ukrajinu. Na Rusko byly uvaleny tvrdé sankce a řada západních zemí se postupně přidala k dobrovolnému embargu na ruskou ropu. K tomu se později přidalo i embargo oficiální na dovozy z Ruska a na ropné deriváty. Logicky šlo o kroky, které měly způsobit trvale vyšší ceny ropy, ale je tomu naopak. Možná právě proto, že sankce nějak fungují a ...
Dobrý den, vítejte u shrnutí toho nejdůležitějšího, co se ve světě bitcoinu a etheru v posledních sedmi dnech událo. A bylo toho hodně. Další útoky amerických úřadů na kryptofirmy, dopadení hledaných zločinců, střet s ekology i hackerský útok na General Bytes. Text vznikl ve spolupráci s kryptospace.cz.
Lepit pomocí zadlužení díry ve státním rozpočtu je něco, čemu by se zodpovědní politici měli vyhnout. Zadlužení má sloužit k překlenutí válek, pandemií či krizí, ale hlavně mají půjčené peníze mířit do produktivních investic, říká v rozhovoru v rámci projektu PFI Talks americký historik ekonomie Barry Eichengreen.
Válka na Ukrajině stále více souvisí i s kryptoměnami. Nejde jen o zasílání finančních darů jejich prostřednictvím či o propad hodnoty bitcoinu v okamžiku zahájení ruské invaze. Kryptoměnová komunita spekuluje, nakolik by se Ruské federaci mohl bitcoin hodit v případě ztráty přístupu k platebnímu systému SWIFT. „Smyslem SWIFT nejsou drobné platby, nýbrž vypořádání velkých transakcí s nutností vysoké úrovně zabezpečení: a přesně to bitcoinové platby se zabezpečením v podobě těžby poskytují,“ říká v ...
Po počátečním váhání nad tvrdostí reakce na ruskou invazi na Ukrajinu Západ signalizuje ochotu nasadit sankce největšího hospodářského kalibru. Chystá se prověřit odolnost „pevnosti Rusko“ vůči postihům tím, že sáhne na její samotné srdce – rezervy centrální banky. K tomu chce ještě připojit další kroky jako odpojení některých bank od mezinárodního platebního systému SWIFT. Už dříve oznámil postihy konkrétních bank a vysoce postavených Rusů. Pokud prezident Vladimir Putin na poslední chvíli nezatáhne za ...
Máte volné peníze k investování a nevíte kam s nimi? Nebo máte spíše obavy, který nástroj nebo sektor je ten vhodný na to, aby se vám investice bezpečně zhodnotila? Možností na dnešním českém trhu je mnoho, můžete si koupit byt na pronájem, lze poslat úspory do fondů nemovitostí, nebo je dobré zamířit na tradiční dluhopisy a akcie? Rok 2021 je rokem krize a skýtá v době sílící ekonomické nejistoty ku podivu celou řadu investičních příležitostí. V tomhle článku se podíváme na to, do čeho se letos vyplatí ...
Světové akciové trhy mají letos zatím svého suverénního vítěze. Alespoň, pokud jde o "pouhá" technická procenta. Je jím akciová burza ve vyhladovělé a ekonomicky se hroutící Venezuele. Tamní index Bursatil letos posílil o rovných 103 procent, svým investorům tak alespoň opticky mohl vydělat za necelé tři měsíce dvojnásobek.