Veolia - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Veolia, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Poptávka po nájemních bytech vystřelila vzhůru. Přesto musí pronajímatelé zvažovat, jak vysoké ceny nasadit, aby bydlení v jejich domech bylo pro lidi ještě vůbec dosažitelné. „Když teď sestavujeme rozpočet na příští rok, tak je náš největší bolehlav, abychom nastavili zdravou míru mezi potřebou růstu nájemného, tak abychom pokryli všechny náklady, a tím, aby se nám nezvyšovaly odchody lidí,“ říká Jan Rafaj, viceprezident Asociace nájemního bydlení a generální ředitel firmy Heimstaden, která zejména na ...
V lepším případě si připlatí, v horším nezatopí. Domácnosti či průmyslové firmy, které odebírají teplo z tepláren závislých na uhlí, čeká náročná zima. Kvůli potížím na železnici a vysoké poptávce po uhlí se řadě tepláren nedostává dostatek paliva. Přestože je letošní říjen velmi teplý, zásoby uhlí, které si teplárny vytvořily přes léto, už v řadě případů zmizely. Reálně tak hrozí, že budou muset buď přejít na násobně dražší záložní zdroje, nebo omezit, či dokonce zastavit dodávky tepla.
V polském Zabrzi funguje už třetím rokem jediné centrum pro opravy trakčních baterií automobilů Renault v regionu střední a východní Evropy. Provozuje ho autorizovaný prodejce francouzské značky, polská společnost Dąbrowscy. Redaktor deníku E15 směl počátkem října nahlédnout do zákulisí tohoto pozoruhodného závodu, v němž speciálně školený personál opravuje poškozené baterie do elektromobilů, a to včetně těch českých.
Topná sezona má své ukotvení v zákoně. Je zde nazývána jako otopná sezona a její začátek je stanoven na 1. září a konec 31. května následujícího roku. V každém městě ale začíná topná sezona nezávisle na ostatních. Kdy a kde se v Česku začíná topit? Končí topná sezona vždy poslední květnový den?
Jediný tuzemský těžař černého uhlí, společnost OKD, zažívá renesanci. Kvůli válce na Ukrajině a hrozbě nedostatku plynu, má o odbyt postaráno. Nyní se snaží odběratele přesvědčit k dlouhodobějším kontraktům, aby měla lepší manévrovací prostor při případném poklesu cen uhlí. Vše ale zatím nasvědčuje tomu, že OKD své pozice opouštět nechce. „Fungování OKD nemusí skončit hned ani v roce 2025. Je možné, že pak budeme ještě několik let podnikat s uhelnými kaly, které získáme z místních kalových rybníků,“ říká ...
Zhruba třetina českých firem nabízí zaměstnancům benefit v podobě každoroční revize mzdy podle výše inflace. Společnosti, jež si pravidelné zvyšování mezd nemohou dovolit, se snaží ukrojit alespoň malou částku, kterou by mohly symbolicky podpořit své chudnoucí zaměstnance. Jednorázový, či dokonce opakovaný protiinflační příspěvek nabízejí firmy hlavně zaměstnancům na nízko placených pozicích, kteří na trhu práce patří mezi nejohroženější.
Tuzemská společnost Creative Dock Group, která vytváří firmy a technologické projekty na míru, koupila za nezveřejněnou částku německou společnost FoundersLane. Díky této zásadní akvizici se stala patrně největším nezávislým hráčem na světě v relativně mladé kategorii budování firem. Roční obrat skupiny má během dvou let vzrůst na více než sto milionů eur, přibližně 2,5 miliardy korun. V dalších letech počítá se zhruba padesátiprocentním růstem.
Jediný tuzemský těžař černého uhlí, společnost OKD, prodlouží dobývání uhlí minimálně do konce roku 2023. Společnost bude také usilovat o získání povolení pro těžbu až do roku 2025, uvedli ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) a předseda představenstva OKD Roman Sikora s tím, že tím reagují na současnou situaci na energetickém trhu.
Teplárny, které kvůli emisním limitům přecházejí na plyn, budou v případě nedostatku tohoto paliva moci i nadále spalovat uhlí. Ve středu se na tom shodli zástupci ministerstva průmyslu a obchodu (MPO), ministerstva životního prostředí (MŽP) a Teplárenské sdružení. Vláda se tak snaží předejít hrozbě nedostatku plynu i vyšších cen tepla.
Zákaz dovozu ruského uhlí, který schválila Evropská unie, výrazně zkomplikuje byznys části českých tepláren a oceláren. Přestože ho do Česka tuzemské podniky dovážejí jen minimum, konečný efekt může být nakonec umocněn předpokládaným omezením dovozu z Polska. Nedostatek suroviny sice podle odběratelů nehrozí, firmy ovšem musejí počítat s vyššími cenami i delší a složitější přepravou.