veolia energy - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu veolia energy, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
V lepším případě si připlatí, v horším nezatopí. Domácnosti či průmyslové firmy, které odebírají teplo z tepláren závislých na uhlí, čeká náročná zima. Kvůli potížím na železnici a vysoké poptávce po uhlí se řadě tepláren nedostává dostatek paliva. Přestože je letošní říjen velmi teplý, zásoby uhlí, které si teplárny vytvořily přes léto, už v řadě případů zmizely. Reálně tak hrozí, že budou muset buď přejít na násobně dražší záložní zdroje, nebo omezit, či dokonce zastavit dodávky tepla.
V Česku zřejmě neexistuje známější projekt, jehož potenciál vnímají jeho protagonisté a veřejnost tak odlišně. Zatímco Radomír Prus, hlavní investor do baterií HE3DA, mluví o světových ambicích, technologie zůstává stále tajemná a dostupná není ani na trhu. Deník E15 proto vyjel do Horní Suché v Moravskoslezském kraji, kde Prusova společnost Magna Energy Storage (MES) přísně střežené baterie vyrábí, aby redaktoři na vlastní oči posoudili, jak se věci mají.
Společnost Pražská teplárenská (PT) definitivně patří francouzské společnosti Veolia Česká republika. Ta ji koupila od Energetického a průmyslového holdingu (EPH) podnikatele Daniela Křetínského. Obchod posvětil antimonopolní úřad, uvedla to mluvčí Veolie Marcela Dvořáková.
Společnost Magna Energy Storage (MES) v průmyslové zóně po bývalém černouhelném Dole František v Horní Suché u Havířova oficiálně otevřela továrnu na výrobu vysokoenergetických akumulátorů He3da. Jsou určeny především ke skladování energie. Vybudování továrny a technologie stály přibližně 1,4 miliardy korun. Komerční výroba má ovšem začít až příští rok, což znamená další zpoždění oproti původnímu plánu.
Pražská teplárenská zřejmě změní majitele. Společnost EP Infrastructure Daniela Křetínského prodává teplárenskou firmu francouzské skupině Veolia. Transakci musí ještě schválit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.
Tuzemské teplárenství čeká od začátku července dlouho očekávaný boj s emisními limity. Zatímco letošní regulaci by měly splnit všechny teplárny, na další dvě emisní zpřísnění připravené povětšinou nejsou. Dosažení limitů si ještě vyžádá miliardové investice.
Teplárenská společnost Veolia Energie ČR smí zahájit první fázi miliardové modernizace přerovské teplárny, rozhodlo ministerstvo životního prostředí. Dva připravované plynové kotle o souhrnném instalovaném výkonu 72 megawattů podle něho nemají významný vliv na životní prostředí, vyplývá z portálu EIA.
Veolia Energie ČR vstupuje do nového odvětví. Po převzetí společnosti LG Systems začne nabízet chytrá řešení pro úsporu energií v domácnosti.
Mezi dalšími uchazeči o teplárenská aktiva, jejichž prodej se právě rozjíždí, jsou i velké energetické skupiny.
Společnost PPC Investments, která na Slovensku od roku 1998 mimo jiné provozuje paroplynovou elektrárnu, změnila ve středu svého majitele. Bratislavskou elektrárenskou společnost koupila slovenská pobočka francouzského energetického gigantu Veolia Energie International, která serveru E15 potvrdila dokončení transakce. Její cenu společnosti nezveřejnily.