věřitelé itálie - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu věřitelé itálie, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Globálním konzervativním investorům loni zbyly oči pro pláč. Dříve tradiční, bezpečná a vyhledávaná investice v podobě státních dluhopisů totiž jen za uplynulý rok připravila investory ponejvíce z řad penzijních fondů, pojišťoven či bank o více než dvě procenta.
Letecký dopravce Smartwings se dohodl s cestovními kancelářemi Exim Tour a CK Fischer na zajištění leteckých spojů na další tři roky. Hodnota kontraktu je přes devět miliard korun. Dohoda vznikla i přes současnou koronavirovou krizi, kvůli níž jsou Smartwings nyní pod ochranným moratoriem před věřiteli.
Světová ekonomika sice zažívá největší propad za několik desetiletí, ale finančním trhům se vede skvěle. Nejenže největší burzy planety dosahují stále nových maxim, ale rovněž firmy a státy vydaly letos rekordní objem dluhopisů.
Zřejmě poslední možnost změnit systém exekucí ve prospěch dlužníků a zaměstnavatelů ještě v tomto volebním období má ústavně-právní výbor Poslanecké sněmovny. Novelu exekučního řadu, která by zavedla princip jeden dlužník – jeden exekutor, už několik měsíců odkládá a pokud ji ani tuto středu neprojedná, po prázdninách skončí pod stolem.
Premiér Andrej Babiš rád vykřikuje, že stát se má řídit jako firma. Pokud by v minulosti řídil Agrofert stejně jako nyní stát během koronavirové pandemie, skončilo by už dávno jeho chemicko-potravinářsko-zemědělsko-lesnické impérium v propadlišti dějin.
Země prvního světa se pomalu nadechují po prvotním uvolnění protiepidemických opatření. Z ekonomického pohledu je ale ty hlavní výzvy teprve čekají. Dříve či později se budou muset vypořádat se svými dluhy, které rostou do nevídaných rozměrů. Přehled nejzadluženějších státu světa najdete v automaticky spouštěném videu, stejně jako připomínku toho, jak se velmocím podařilo zvládnout své závazky po druhé světové válce. V infografice nechybí ani nastínění struktury věřitelů jednotlivých států.
Krachující veřejné finance se mohou stát dalším symbolem koronavirové ekonomické krize. Horkým kandidátem na nezáviděníhodnou pozici „lídra“, o němž se bude v této souvislosti mluvit nejvíce, je Argentina – země, která už v minulosti zažila řadu finančních šoků. Vyspělé ekonomiky světa nejsou zdaleka v takové situaci jako Argentina, ale i je budou nabobtnalé vládní dluhy ještě dlouho tížit.
Mezinárodní ratingová agentura Fitch zhoršila hodnocení úvěrové spolehlivosti Itálie o jeden stupeň na úroveň BBB-. Tento krok podle agentury odráží výrazný dopad pandemie způsobené koronavirem na italskou ekonomiku. Tamní ministr hospodářství Roberto Gualtieri podle agentury Reuters reagoval slovy, že zhoršení ratingu náležitě nezohledňuje důležitá hospodářská rozhodnutí Evropské unie a Evropské centrální banky (ECB).
Pro záchranu uděláme cokoliv, prohlásil v roce 2012 tehdejší italský šéf Evropské centrální banky Mario Draghi. Jeho slova se týkala celé eurozóny, kterou srážely na kolena dluhy členských zemí i bank. Italští politici dnes žádají, aby podobný přístup platil i teď – v době, kdy epidemie koronaviru drtí ekonomiku jejich země a kdy rostou obavy, že na Apeninském poloostrově startuje další evropská hospodářská, či dokonce finanční krize.
Většina z 250 zaměstnanců tuzemského textilního podniku je bez práce doma s 80 procenty mzdy. Čekají, zda se firma dokáže dostat z finančních potíží.