větrná energie ve svete - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu větrná energie ve svete, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Americká technologická firma Apple si vytyčila ambiciózní cíl. Do roku 2030 se chce stát uhlíkově neutrální napříč celým obchodem, výrobním dodavatelským řetězcem a samotným životním cyklem svých produktů. Změny pociťují i zákazníci, a ne vždy jsou příjemné.
Svícení s menšími emisemi. Kde a za kolik seženete zelenou elektřinu? České domácnosti mohou dodavatele požádat o zelenou elektřinu. Ze zásuvky půjde pořád stejný proud, ale lidé mají jistotu, že svítí elektřinou vyrobenou z ekologických zdrojů. Někde dostanou lepší cenu, jinde si připlatí.
Nejrozšířenější kryptoměna vzbuzuje pozornost nejen svým zhodnocením, ale i nárůstem množství elektřiny, které ke svému fungování potřebuje. Podle studie je to za rok dvakrát více, než spotřebuje Česká republika. Zároveň jde o podobný odběr proudu jako ze strany spotřebičů ve stand-by režimu v USA. Kryptoměna je proto terčem kritiky části ekologických aktivistů. A nejspíš ještě nějakou dobu bude. Podle Jana Čapka, šéfa společnosti Braiins a provozovatele světově prvního „družstva“ na těžbu bitcoinu Slush ...
Spojené království bude v listopadu hostit odloženou klimatickou konferenci OSN, na níž se bude řešit také pokrok, jakého lidstvo dosáhlo v boji proti klimatickým změnám. „Smyslem je ukázat, že svět nezvratně a stále rychleji směřuje k nízkouhlíkové ekonomice,“ říká diplomat John Murton. Na setkání bude zastupovat Velkou Británii a v úterý vystoupí jako hlavní host on-line konference Green Growth, kterou s podporou britského velvyslanectví pořádá Britská obchodní komora v ČR.
Futurolog Alvin Toffler ve své slavné knize Třetí vlna popsal, jak služby zhruba od poloviny minulého století přebíraly od tradičního průmyslu roli tahouna západní ekonomiky. Počet bílých límečků a zaměstnanců služeb poprvé v dějinách převýšil počet dělnických modrých límečků. První hospodářské krize nového tisíciletí ale ukázaly, že zpracovatelský průmysl do starého železa nepatří. Ekonomickým potížím na přelomu prvních dvou dekád 21. století dokázaly lépe čelit země s vyšším podílem moderního průmyslu. ...
Spojené státy svírá ledový krunýř, který odřízl miliony lidí od elektrické energie, komplikuje těžbu ropy i očkování proti koronaviru. Texas postihla nejkrutější zima za celá desetiletí. Mrazy už letos vážně ohrozily dodávky elektřiny leckde po světě. Problémy měly Čína, Francie, Japonsko nebo Švédsko. Na elektrické energii závislý svět není na extrémní počasí dobře připraven.
Pandemie koronaviru má i své příznivé dopady, alespoň pro ekologii, jak se ukázalo v sousedním Německu. Země ušetřila za minulý rok osmdesát milionů tun CO2, a nečekaně tak splnila svůj dlouhodobý klimatický cíl. Poprvé také u našich sousedů vyprodukoval více elektřiny vítr než uhlí. Experti však zároveň varují, že tento úspěch je jen zdánlivý a následující roky odhalí trhliny v klimatické politice země považované za ekologickou velmoc.
Zelené dluhopisy developerských firem, investice do větrných elektráren nebo sociálních projektů jsou na vzestupu. Lépe řečeno: investičním světem se valí vlna investic podle pravidel ESG (environmental, social, governance), což je zkratka pro společensky odpovědné investování.
Zotavení globální ekonomiky podlomené letošní koronavirovou pandemií bude probíhat v jednotlivých částech světa rozdílným tempem. Investoři musejí zvážit, do kterých cenných papírů a v kterých zemích vloží své peníze. Současně by se měli obrnit proti případným výkyvům, kterým se burzy příští rok nejspíš nevyhnou, uvádí jedna z nejznámějších českých investorek Kateřina Zychová.
Britská energetická společnost SSE spolu s norskou ropnou a plynárenskou firmou Equinor investují šest miliard liber (176 miliard korun) do výstavby počátečních dvou fází projektu větrné elektrárny na moři Dogger Bank. Ta by měla být největší větrnou farmou na světě.