vetrne elektrarny v cesku - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu vetrne elektrarny v cesku, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Svícení s menšími emisemi. Kde a za kolik seženete zelenou elektřinu? České domácnosti mohou dodavatele požádat o zelenou elektřinu. Ze zásuvky půjde pořád stejný proud, ale lidé mají jistotu, že svítí elektřinou vyrobenou z ekologických zdrojů. Někde dostanou lepší cenu, jinde si připlatí.
Energetický sektor nabízí stabilní zhodnocení, přesto, nebo právě proto, že nyní zažívá velmi dynamické období. Důvodů je hned několik – podpora obnovitelných zdrojů energie napříč celou EU či důraz na energetickou efektivnost a úspory. Proč a jak vybírat investici cílenou právě tímto směrem?
Facebook se ubírá k uhlíkové neutralitě, kterou si vytyčil jako cíl v roce 2018. Přechod k zelené energii ho podle odhadů vyjde na osm miliard dolarů. Zařadil se tak po bok Applu, Googlu a Microsoftu.
Nejrozšířenější kryptoměna vzbuzuje pozornost nejen svým zhodnocením, ale i nárůstem množství elektřiny, které ke svému fungování potřebuje. Podle studie je to za rok dvakrát více, než spotřebuje Česká republika. Zároveň jde o podobný odběr proudu jako ze strany spotřebičů ve stand-by režimu v USA. Kryptoměna je proto terčem kritiky části ekologických aktivistů. A nejspíš ještě nějakou dobu bude. Podle Jana Čapka, šéfa společnosti Braiins a provozovatele světově prvního „družstva“ na těžbu bitcoinu Slush ...
U příležitosti uvedení nového ekologického designu lahve Pilsner Urquell na trh přichází značka s limitovanou edicí charitativních triček. Díky nové lahvi se ušetří více než 106 tun odpadu, což představuje hmotnost přibližně 530 jelenů lesních.
Společnost Électricité de France (EDF) se před desítkami let stala tím, co Francouzi hrdě nazývají národním šampionem. Po ropných šocích v sedmdesátých letech vybudovala 58 atomových reaktorů a Francie převzala v jaderné energetice roli světového lídra. V dnešní době se dosavadní model dominantní energetické společnosti ukazuje jako neudržitelný. Francouzská energetika čelí jednomu problému za druhým a vláda chce firmu EDF restrukturalizovat do tří různých podniků, ale pod střechou jednotného holdingu.
Polostátní energetickou skupinu ČEZ vyjde návrat ze zahraničních trhů draho, alespoň účetně. Poté co odepsala 12,5 miliardy z prodávaných rumunských aktiv, snížila účetní hodnotu i svého byznysu v Polsku. Znamená to, že ČEZ svých pět polských firem s největší pravděpodobností prodá za výrazně nižší částku, než v kterou ještě loni doufal.
Udržitelnost není v současné době jen termínem ekologických hnutí. Směr, kterým se ubírá celá západní společnost, má velkou podporu i ve finančním sektoru. Komerční banka, lídr v oblasti tzv. zeleného financování, připravila pro podnikatele program Optimalizujte zeleně. Ve spolupráci s Českomoravskou záruční a rozvojovou bankou a Evropskou investiční bankou přináší zvýhodněný program na podporu firem a podnikatelů při realizaci energeticky úsporných opatření v jejich provozech.
Jižní Korea představila plány na vybudování největší větrné elektrárny na moři. Projekt za 48,5 bilionu wonů (930 miliard koruny) bude u jihozápadního pobřeží země a hotov by měl být do roku 2030. Maximální kapacitu Korea plánuje 8,2 gigawattu (GW), což je sedmkrát více, než jakou má nynější světová jednička, píše agentura Reuters.
Jedním z nejcitlivějších politických témat v Česku je aktuálně podoba tendru na stavbu jaderného bloku v Dukovanech a role ruských a čínských firem v zakázce. Zkušenosti z ostatních států ovšem ukazují, že geopolitika není jediným faktorem, který ambiciózní plány vlád komplikuje. Řeší se nejen otázka, komu realizaci projektu svěřit, ale také to, zda jsou náklady opodstatněné. Cesta ostatních zemí za jádrem často není prosta prodražování zakázek, zpoždění nebo sporů. Zde je výběr států, jejich přístupů k ...