viceucelovy vrtulnik airbus - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu viceucelovy vrtulnik airbus, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Na letecký průmysl koronavirová krize dopadla nejdříve a s největší silou. Vodochodské Aero v současné situaci ale těží z toho, že se jeho obranný byznys krize bezprostředně úplně nedotýká. „Nejlepší formou nepřímé státní pomoci bude, pokud vláda bude pokračovat v obchodech s průmyslem,“ říká šéf Aera Dieter John.
Do dodávky amerických vrtulníků pro českou armádu by se měly za český obranný průmysl zapojit především státní podniky LOM Praha a Vojenský technický ústav. Firma Bell, od které český stát 12 helikoptér koupí za 14,5 miliardy korun (17,6 miliardy s DPH), dodá stroje vojákům v roce 2023. Na jednání sněmovního výboru pro obranu to dnes řekli zástupci ministerstva obrany a armády.
Ministerstvo vnitra posílí letos a v dalších dvou letech výdaje na modernizační projekty o devět miliard korun. Důvodem je mimo jiné to, že policie, stejně jako armáda, hodlá například nakoupit nové vrtulníky. V plánu jsou ale i další technika a projekty. Částka vyplyvá z loni scháleného střednědobého výhledu státního rozpočtu.
O miliardovou zakázku se utkají americký Bell a italská AgustaWestland. Ministerstvo obrany potvrdilo, že dokončilo průzkum trhu. O podrobnostech informovat nechce.
Německý výrobce bojuje s americkým Bellem a italskou Agustou o miliardovou zakázku ministerstva obrany. Postoj úředníků je nejasný.
Zakázku zkomplikovaly nereálné požadavky vojáků, zřejmě ji uzavře až další vláda. Italská AgustaWestland chce výrazně snížit cenu.
O miliardový obchod na dodávku víceúčelových vrtulníků pro českou armádu se budou ucházet i firmy z Jižní Koreji a Německa. Podle dřívějších informací by o vypsání zakázky za více než deset miliard korun měla česká vláda rozhodnout na podzim. O možnosti zařazení Jižní Koreji do tendru se mluvilo již v minulosti, o spolupráci již Korejci před rokem v Praze jednali.
Když někdejší šéf rezortu obrany Karel Kühnl (US-DEU) podepsal v létě 2006 smlouvu na transportéry Pandur za dvě desítky miliard korun, bylo krátce po volbách do Poslanecké sněmovny. Čelil kritice, že tak zásadní krok nepřenechal nové vládě. Ta začala s dodavatelem znovu jednat a zakázku zredukovala. Totéž se může opakovat u chystaného miliardového nákupu dvanácti nových víceúčelových vrtulníků. Rozhodnutí má padnout právě kolem termínu příštích sněmovních voleb.
O vypsání miliardové zakázky na nákup vojenských víceúčelových vrtulníků by měla česká vláda rozhodnout letos na podzim. Soutěž by měla proběhnout mezi výrobci z bezpečných zemí, tedy států z NATO a Evropské unie, řekl náměstek ministra obrany Daniel Koštoval. Předběžné informace si již ministerstvo vyžádalo od vlád Spojených států, Itálie a Francie. První stroje by mohli vojáci podle předpokladu dostat v druhé polovině 2019.
Polsko se rozhodlo zrušit kontrakt na nákup 50 francouzských vrtulníků Caracal. Od evropského výrobce Airbus by Varšava mohla místo toho koupit pouze několik strojů. S odvoláním na zdroje z polské obrany to tvrdí deník Rzeczpospolita. Podle agentury Reuters by takové rozhodnutí mohlo zatížit vztahy mezi Polskem a Francií před blížícím se summitem Severoatlantické aliance ve Varšavě.