vietnam průměrná mzda - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu vietnam průměrná mzda, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Čína v lednu ohlásila, že loni její hrubý domácí produkt stoupl o 2,3 procenta. Vzhledem k údajům z dalších zemí za pandemický rok je to mimořádně dobrý výsledek. Neříká ale vše. Magazín Foreign Policy ve své analýze podotýká, že se za ním skrývá hluboká společenská nerovnost a doutnající hospodářské potíže. Nákaza a s ní související opatření dopadly tvrdě na venkov.
V důsledku koronaviru výrazně prořídly řady cestujících, kteří v zimě utíkají z Česka za sluncem. Citelně to zasáhlo prodejce letenek i letecké společnosti. „Když příští rok prodáme polovinu toho co loni, budeme rádi,“ přiznává obchodní ředitelka prodeje letenek ve Student Agency Věra Janičinová.
Česko chce ukrajinským expertům nabídnout jednodušší cestu pro získání pracovních víz. Podle odborníků na pracovní migraci projekt ale velkou změnu nepřinese. A přemrštěný by mohl být i počet až 500 příchozích migrantů z IT a technických profesí ročně. Stejně jako u nich bude v projektu platit pravidlo minimálně 1,5 násobku průměrné mzdy u žadatele.
Česko patří pro IT experty mezi desítku zemí světa, kterým je lépe se vyhnout. Alespoň pokud je jejich hlavním cílem vydělat si velké peníze. Podle mezinárodního personalistického portálu MyHiringClub jsou totiž domácí firmy v odměňování svých odborníků osmé nejstřídmější na světě. Typický IT manažer střední úrovně si prý přesto vydělá kolem 86 tisíc korun měsíčně, což odpovídá zhruba 3,5násobku české průměrné mzdy.
Stále více českých firem zjišťuje, že dodávat zboží z Číny už není tak výhodné jako dříve, a proto mění čínského dodavatele nejčastěji za evropského. V Číně roste kvalita a s ní i cena výrobků a také mzdy dělníků v továrnách. To vše žene koncové náklady nahoru.
Tchajwanská firma Foxconn vytváří nedůstojné pracovní podmínky i ve své pardubické pobočce. Píše o tom na svém serveru německá stanice Deutsche Welle na základě rozhovoru s reportérem německého počítačového magazínu c't Christianem Wölbertem.
Díky svým extrémně nízkým mzdám je jihoasijský stát Bangladéš ve vývozu oblečení hned druhý za Čínou. Nízké výrobní náklady způsobují, že řada mezinárodních značek přesouvá levnou produkci z Číny do ještě levnější Bangladéše. Avšak nízké mzdy zdejších dělníků mají za následek nespokojenost a často i násilné protesty pracujících. To ohrožuje stabilitu odvětví.
Poprvé v historii žije v Číně více lidí ve městě než na venkově. Druhá největší ekonomika na světě tím překonala milník, který znamená mimo jiné, že tamní pracovní síla už nikdy nebude levná. Ve městě žilo na konci loňského roku něco málo přes 51 procent z celkových 1,35 miliardy obyvatel, oznámil Čínský statistický úřad.
Výrobce pánské a dámské obuvi Guangzhou Constant Shoes se rozhodl opustit město Guangzhou v přímořské provincii Guangdong a míří do vnitrozemí. V Guangzhou, které bylo už od 80. let centrem čínského exportního boomu, si výrobce bot ponechá jenom vzorkovnu a většinu produkce přesune o 500 kilometrů dál na pevninu.