vinařství kolby - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu vinařství kolby, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Moravská, ale i česká vinařství vždy lákala velké investory, převážně ty finanční. Mnozí přitom zjistili, že se nepouštějí do snadného byznysu. Vinařství si zpravidla žádá vysoké počáteční investice v řádech desítek až stovek miliónů korun a další peníze polyká průběžně. Většině investorů už dnes „víno“ vydělává. Jiní se k ziskovosti teprve blíží a další ještě tratí.
Vinařský holding investiční skupiny J&T se spojil s významnou kapacitou v oboru. Od dubna je členem představenstva J&T Wine Holding vinař a someliér Jonathan Maltus. Odborník a byznysmen z oblasti francouzského Bordeaux v oboru proslul jako jeden z mála nositelů řádu britského impéria, který mu v roce 2016 udělila britská královna Alžběta II.
Vinařský holding investiční skupiny J&T převzal prémiové moravské vinařství. Prodejcem je jeden z největších výrobců vína v Česku.
Před více než rokem koupila skupina J&T Finance Group moravské vinařství Kolby a rozšířila tak své aktivity ve vinařském světě i na Českou republiku. Teď získala ještě vinařství Reisten. „Další nákup by už nebyl lepší nebo jiný. Jen bychom se rozšiřovali, a to není záměr,“ říká Vlastimil Nešetřil, člen představenstva společnosti J&T Wine Holding s tím, že akvizice na Moravě v oblasti vín už nejspíš nebudou pokračovat.
Investoři do vína se v České republice a na Slovensku rekrutují z řad podnikatelských špiček. Vlastní vinařství má spolumajitel hnědouhelné skupiny Czech Coal Jan Dienstl, slovenský miliardář Anton Siekel nebo Libor Winkler (akcionář skupiny RSJ), který se před lety stal spoluvlastníkem vinařství Dobrá vinice. Finančník Zdeněk Bakala pak vlastní vinice až v Jihoafrické republice.
Po pěti letech mění vinařství Kolby vlastníka. Od společnosti Rosso Steel ho získá J&T Finance Group.
Jeden z největších konkurzů posledních let bude zřejmě mít i přes několik soudních sporů rychlou dohru. Insolvenční správce zkrachovalé loterijní společnosti Sazka Josef Cupka již v pěti splátkách od března 2012 vyplatil věřitelům zhruba 3,1 miliardy korun. Na účtu mu tak zůstává zhruba již jen 300 milionů, které věřitelé dostanou podle správce ještě letos.
Až devadesát procent vín, nabízených v českých obchodech a restauracích, je nesmyslně předražených. Přesto lze s trochou snahy najít kvalitní víno za slušné peníze.
To, co zbylo po kdysi všemocném řediteli nyní zkrachovalé loterijní společnosti Sazka Aleši Hušákovi, má tuhý kořínek. Ani rok a půl poté, co Hušák firmu opustil po prohlášení konkurzu, oproti původnímu plánu nezmizí jeden ze symbolů jeho éry – několikametrová děkovací deska ve foyeru pražské O2 areny.
Impérium vybudované dřívějším vládcem i katem Sazky Alešem Hušákem se definitivně rozpadlo. Na nového majitele kromě loterijního byznysu zkrachovalého podniku přešel i další, mnohdy lukrativní majetek za stovky milionů korun.