virgin galactic - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu virgin galactic, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
V závěru minulého roku značně ubylo na Wall Street speciálních investičních firem, které byly horkým hitem během let 2020 a 2021. Hned několik desítek takzvaných special purpose acquisition companies, pro něž se zažila zkratka SPAC, uskutečnilo v prosinci kroky vedoucí k likvidaci a vrácení peněz investorům. Důvodem je výrazné ochlazení burzovní horečky, menší zájem firem a startupů o vstup na burzu a také nová daň přijatá loni zákonodárci ve Washingtonu.
Více než tři dekády v USA vyrábí satelity, sondy a jejich pohonné systémy. Jeho společnost Stellar Exploration dodává komponenty a plní zakázky od NASA, SpaceX či Blue Origin. „Náš nejlepší marketing je ten, že znám skoro všechny v oboru malých družic a sond,“ říká emigrant, inženýr a tak trochu geek Tomáš Svítek. V Česku loni založil pobočku firmy, aby díky globálnímu boomu létání do vesmíru na práci na kosmických aparátech nalákal tuzemské inženýrské talenty. Netrvalo dlouho, a přišel nový byznys: výroba...
Cesta sázkové a loterijní společnosti Allwyn, kterou vlastní skupina KKCG miliardáře Karla Komárka, na newyorskou burzu se komplikuje. Většina investorů se rozhodla stáhnout peníze ze speciální investiční firmy, s níž se má Allwyn spojit.
Plánovaný vstup sázkové a loterijní společnosti Allwyn Entertainment podnikatele a miliardáře Karla Komárka na burzu je na dobré cestě. Americká Komise pro cenné papíry schválila v předchozích dnech nové registrační prohlášení, a tak by se akcie firmy mohly od podzimu začít obchodovat v New Yorku.
Propady a nejistota na globálních burzách se negativně odrážejí na počtech firem, které vstupují se svými akciemi na veřejné akciové trhy. Například v USA se za první polovinu letošního roku uskutečnilo pouze 54 primárních veřejných nabídek, takzvaných IPO. To je o 75 procent méně než za stejné obdobé loni. Vůbec největší IPO uskutečnila investiční skupina TPG, objemem však výrazně zaostala za akciovými blockbustery roku 2021.
V předchozích dvou letech zažívaly ve Spojených státech prázdné investiční schránky známé pod zkratkou SPAC obrovský boom. Od burzovních investorů nashromáždily tyto „special purpose acquistion companies“ kapitál v objemu přes 200 miliard dolarů. Nyní však řeší, kam s volnými penězi. Na zainvestování navíc mají omezený čas a vhodných cílů výrazně ubylo.
Kalifornská společnost Orbital Assembly oznámila plán vybudovat na oběžné dráze Země vesmírný hotel poskytující jedinečné zážitky až 28 lidem. Stanice v podobě rotujícího prstence, který má vytvářet umělou gravitaci, by měla vylétnout už v roce 2025.
Nebyl ani zdaleka prvním vynálezcem, který přišel s nápadem sestrojit elektrické vozidlo. Dokonce ani nezaložil společnost Tesla, s jejímž fenomenálním úspěchem je dnes jeho jméno spojováno nejčastěji. Přesto je právě Elon Musk tím, kdo katapultoval globální elektromobilovou revoluci tak jako nikdo jiný a zcela právem ho už teď mnozí řadí mezi nejvlivnější osobnosti v dějinách automobilového průmyslu.
Je to přibližně rok, co se americký investor Chamath Palihapitiya nepřímo označil za nového Warrena Buffetta. „Nikdo už nebude poslouchat Buffetta,“ řekl v rozhovoru pro televizi Bloomberg. „Ale jsou tu jiní, kteří převezmou jeho roli, převezmou štafetový kolík a budou k mladé generaci investorů mluvit jazykem, kterému rozumí.“ Tato velkohubá prohlášení však byla hodně předčasná.
Soukromá kosmická společnost Virgin Galactic ve středu zahajuje prodej lístků na lety do vesmíru soukromým osobám. Zájemci za jeden zaplatí 450 tisíc dolarů (9,7 milionu korun). Firma Brita Richarda Bransona, který se jako první miliardář podíval do vesmíru, to podle agentury DPA uvedla ve svém dnešním sdělení. Za zmíněnou částku zákazníci získají 1,5 hodinový let, při němž kosmická loď stráví několik minut v prostředí nulové gravitace.