virtuální měna - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu virtuální měna, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Úrokové sazby se vracejí k dlouhodobému normálu, jenže svět mezitím zbytky předvídatelné normality poztrácel. Už koronavirové roky opětovně přivábily masivní pozornost ke knize Černá labuť a vše nasvědčuje tomu, že půjde o doporučenou četbu i pro další roky. Nyní by ale zájem o dílo dával snad ještě větší smysl. Přirovnání šíření covidu-19 k nepředvídatelné a mimořádně vzácné černé labuti bylo totiž mimo. Ponaučení? Investory by nejvíc mělo děsit dění, které mají přímo před očima. Nové číslo e15 magazínu, ...
Používá je každý, aniž by se musel zamýšlet nad jejich fungováním. Peníze. Období jejich zdánlivé nekomplikovanosti ale končí, myslí si někdejší vrcholný manažer logistické společnosti DHL Alex Pilař. Dlouhé roky nevídaná inflace, digitalizace bankovnictví a nástup kryptoměn podle něj otevírají cestu k zásadní proměně. „Peníze jako takové a teorie s nimi spojené jsem dlouho neměl na svém radaru. Bitcoin mě přiměl je studovat, přemýšlet o nich a zjišťovat, jak nefunkční a rozbité jsou,“ vysvětluje Pilař, ...
Aktivita investorů na velkých kryptoburzách je nejnižší za poslední tři roky, zájem jednoho z nejvýznamnějších globálních intelektuálů o bitcoin ale neochabl. Nassim Nicholas Taleb, autor knihy Černá labuť a jeden z řečníků na pražské investiční konferenci SHiFTS23, opět kritizuje největší virtuální měnu na sociální síti X. Jeho slova se může vyplatit brát vážně. Kdo se Talebem a jeho příspěvky řídil při správě svého kryptoportfolia, udělal dobře. Platí to ale hlavně pro dávnější minulost.
Kryptozima ustupuje. Alespoň při pohledu na pondělní kurz bitcoinu a dalších virtuálních mincí. Nasvědčuje tomu i aktivita jedné z nejvýznamnějších investičních firem v Evropě z oblasti blockchainu. Česká RockawayX nedávno spustila svůj druhý blockchainový fond a už v něm spravuje kolem deseti milionů dolarů.
Problémy českých kryptofirem se získáním bankovního účtu se donesly i do sněmovny. Premiéra Petra Fialu kvůli nim nedávno interpeloval poslanec Marek Novák (ANO), který je zároveň předsedou podvýboru pro ICT, telekomunikace a digitální ekonomiku. Novák vidí řešení v zavedení práva na bankovní účet pro podnikatele, Fiala však v reakci na poslancovy dotazy sdělil, že tento návrh nepodporuje. Předseda vlády kvůli své nepřítomnosti během interpelací Novákovi odpověděl písemně a s časovým odstupem, jeho ...
Ve světě bitcoinu a krypta existuje několik byznysových obrů a velké globální burzy virtuálních měn patří mezi ně. Nejznámější jsou Binance a Coinbase, přičemž jejich služby jsou dostupné i českým občanům. Ti jsou zároveň ohroženi specifickými podvody. Kdo chce vstoupit do světa digitálních měn prostřednictvím velké centralizované burzy, měl by brát v potaz výhody a zápory obou platforem. Vyjmenovává je shrnující článek.
Bitcoin a krypto jako by se vrátily z dlouhé dovolené, v kondici ale příliš nevypadají – bráno tedy dle vývoje ceny. Po zhruba deseti týdnech stagnace kolem kurzu 29 tisíc dolarů za jeden bitcoin se cena nejrozšířenější kryptoměny nakrátko propadla až na 25 tisíc dolarů, vzápětí mírně vzrostla na 26 400 dolarů.
Existuje kolem dvaceti tisíc různých kryptoměn, do širšího povědomí se ale dostalo jen několik málo z nich. Kromě bitcoinu jde také o ether, oběživo na technologické platformě Ethereum. Přestože mnoho jeho zastánců tvrdí, že jednou předstihne bitcoin co do tržní kapitalizace, obě kryptoměny se profilují trochu jinak. Liší se i možnosti potenciálního výdělku.
Jeden z největších altcoinů (alternativních kryptoměn) má za sebou událost, která podle optimistů nastartuje prudký růst jeho ceny. Litecoin prodělal takzvané půlení (halving). To samé čeká příští rok na jaře bitcoin – už počtvrté. Třikrát po půlení největší kryptoměny následoval masivní nárůst kurzu bitcoinu. Jenže aktuální litecoinové dění vyvolává pochybnosti, proč by měl vlastně halvingový recept na „zaručené“ zbohatnutí zafungovat i tentokrát.
Investice do kryptoměn připomínají globální mánii, obchodovat s digitálními měnami zkoušejí statisíce až miliony drobných střadatelů po celém světě. Není divu, vidina zisku je lákavá. Obchodování s virtuálními měnami se ale neobejde bez řady rizik. Existují ale i jiné způsoby, jak si přijít k hromádce digitálních mincí.