virtuální měna - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu virtuální měna, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
K čemu kryptoměny jsou, jak fungují a jak je využívat? Stojí jejich zhodnocení na reálných základech a k čemu je blockchain? Podobné otázky si v důsledku masové obliby bitcoinu a dalších kryptoměn klade stále více lidí.
Investice do kryptoměn připomínají globální mánii, obchodovat s digitálními měnami zkoušejí statisíce až miliony drobných střadatelů po celém světě. Není divu, vidina zisku je lákavá. Obchodování s virtuálními měnami se ale neobejde bez řady rizik.
Ke kryptoměnám se váže řada silných názorů. Bitcoin je jako ptakopysk, prohlásil například již dříve partner společnosti Blockchain Capital Spencer Bogart. Zaškatulkování této kryptoměny je prý podobně obtížné jako klasifikace unikátního australského zvířete. Má bitcoin budoucnost jako prostředek platby, nebo digitální zlato a uchovatel hodnoty? Je jeho kurz podhodnocený, nebo naopak vysoce přestřelený? Jak bitcoin získat, kde jej držet a jak na něm vlastně vydělávat? Bitcoin je zkrátka svět sám pro sebe, ...
Fond Rockaway Blockchain Fund (RBF) pokračuje v investování do blockchainových start-upů. Naposledy do jeho portfolia přibyl podíl v německé technologické firmě Centrifuge, která má za cíl přijít s novým přístupem decentralizovaného obchodování. Od celkem osmi investorů včetně RBF získala Centrifuge na rozvoj svého byznysu celkem 4,3 milionu dolarů. Informaci deníku E15 potvrdil šéf Rockaway Blockchain Fundu Viktor Fischer, velikost získaného podílu ani investice nekomentoval.
Experimentální kryptoměnové portfolio E15 pokračuje ve zběsilém růstu, výnosy už dosahují 400 procent. Do cílené tisícovky ale stále kus chybí. Jak jejímu dosažení napomoci? S vystupňováním kryptománie díky rozhodnutí Elona Muska zařadit do finanční rozvahy Tesly bitcoin se možná nabízí otázka, jestli by nebylo vhodné portfolio posílit a virtuální měnu přikoupit.
..., které stojí za virtuální měnou navázanou na dolar... údajné tištění těchto virtuálních dolarů. S koncem...
Dominantní kryptoměna zakolísala. V úterý se její cena prudce propadla pod 46 tisíc dolarů, v mezidenním srovnání bitcoin odepsal přes 15 procent. Ještě hůře na tom byl s 22procentním propadem ether, silněji než bitcoin byly zasaženy i ChainLink či Litecoin. Trh s digitálními měnami zakolísal nejvíce za poslední měsíc.
Bitcoin nabourává zavedené představy o výnosnosti investic, současně ale prohlubuje názorové příkopy. I po 12 letech fungování vyvolává bitcoin značně kontroverzní reakce. Sekce E15 Premium svým předplatitelům nabízí shrnutí základních přístupů ke kryptoměnám prostřednictvím dvojice polemických textů. Specialista deníku E15 na finanční trhy Jaroslav Bukovský zastává ve svém příspěvku kritičtější tón, opačný postoj reprezentuje glosa editora E15.cz a autora zaměřeného na fenomén virtuálních měn Jana Vávry.
Nejrozšířenější virtuální měny bitcoin a ether nepřestávají posouvat své cenové rekordy. V posledních týdnech ale nejvíce vydělávají investoři, kteří vsadili na kryptoměnovou obdobu akcií burzy digitálních měn.
V poslední době se výrazně daří altcoinům, tedy jiným kryptoměnám než bitcoinu. Jeho dominance na celkové hodnotě trhu digitálních měn klesá ze 70 na 60 procent. Jenže i za současné situace se na trhu najdou známé projekty, jejichž hodnota má do minulých rekordů daleko. Námětem Krypto-grafu týdne se stal litecoin.