virtuální peněženka - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu virtuální peněženka, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Pokud bychom vyhlásili soutěž o největší technologické buzzwordy posledních několika let, Web 3.0 by byl určitě jedním z nich. Zahrávají si s ním i i obři jako Sony, Disney, Adidas či Facebook, který se kvůli metaversu dokonce přejmenoval na Meta. V reálu ale většina lidí vůbec netuší, co se pod pojmem Web 3.0 skrývá.
Kryptozima ustupuje. Alespoň při pohledu na pondělní kurz bitcoinu a dalších virtuálních mincí. Nasvědčuje tomu i aktivita jedné z nejvýznamnějších investičních firem v Evropě z oblasti blockchainu. Česká RockawayX nedávno spustila svůj druhý blockchainový fond a už v něm spravuje kolem deseti milionů dolarů.
Ve světě bitcoinu a krypta existuje několik byznysových obrů a velké globální burzy virtuálních měn patří mezi ně. Nejznámější jsou Binance a Coinbase, přičemž jejich služby jsou dostupné i českým občanům. Ti jsou zároveň ohroženi specifickými podvody. Kdo chce vstoupit do světa digitálních měn prostřednictvím velké centralizované burzy, měl by brát v potaz výhody a zápory obou platforem. Vyjmenovává je shrnující článek.
Kryptooptimisté věří, že ceny bitcoinu a spol. čeká v letech 2024 až 2025 mohutný rozkvět. Rozbuškou má být jarní půlení (halving) bitcoinu či zájem velkých firem typu BlackRock zprostředkovávat investice do nejrozšířenější kryptoměny. Řadu potenciálních investorů ovšem od bitcoinu a krypta odrazuje relativní složitost obsluhy virtuálních měn. Praktický návod popisuje, jak nákupy největší digitální měny probíhají a na co si dát pozor. Stejný postup lze použít i pro nákup etheru a dalších altcoinů.
Existuje kolem dvaceti tisíc různých kryptoměn, do širšího povědomí se ale dostalo jen několik málo z nich. Kromě bitcoinu jde také o ether, oběživo na technologické platformě Ethereum. Přestože mnoho jeho zastánců tvrdí, že jednou předstihne bitcoin co do tržní kapitalizace, obě kryptoměny se profilují trochu jinak. Liší se i možnosti potenciálního výdělku.
Během úterý expiruje v české investiční komunitě pozorně sledovaná sázka o osud kryptotrhu. Pokud by byznysově zkolabovala společnost Tether, čekal by ceny virtuálních měn málokdy vídaný otřes. Přesně na to loni v létě vsadil bývalý makléř J&T Banky a nynější manažer fondu Metatron Capital Short Aleš Vávra. S předstihem uznal, že sázku s investorem do bitcoinových startupů Alexandrem Pilařem prohraje. Byznysu kolem virtuálních měn však Vávra nadále věští temné časy. S kůží na trh šel i jím spravovaný fond.
Investice do kryptoměn připomínají globální mánii, obchodovat s digitálními měnami zkoušejí statisíce až miliony drobných střadatelů po celém světě. Není divu, vidina zisku je lákavá. Obchodování s virtuálními měnami se ale neobejde bez řady rizik. Existují ale i jiné způsoby, jak si přijít k hromádce digitálních mincí.
TECHNOVERSE NEWSLETTER – Praktická technologie nemusí vždy znamenat okamžitý úspěch, v některých případech je nutné počkat, až jí okolnosti umožní zazářit a radikálně změnit pořádky. Modelovým příkladem se mohou stát QR kódy, které jsou na světě už třicet let, ale přinejmenším v západních státech jejich čas teprve přijde. To se ale mění, QR kódy se začínají objevovat i na místech, kde by je člověk ještě před týdnem nečekal.
„Jestli neznám nějakou walletku pro NFT? Fakt ne, já radši jedu jenom HODL bitcoinu a pár altcoinů z non-KYC burzy. Nejsem žádná velryba.“ Jestli předchozí větě nerozumíte a krvácejí vám z ní uši, nepřestávejte číst. Kdo se neorientuje v základních pojmech světa kryptoměn, může snadno vykrvácet i finančně. Proto server e15 ve spolupráci s jazykovým modelem ChatGPT přináší abecedu základních slov pro zdárnou orientaci v kryptoměnové džungli.
Dění kolem kryptoměn se po delší době dostalo do fáze, která lehce připomíná mánii. Hojně vydělat na tom mohli i ti, kteří místo bitcoinu a spol. nakupovali akcie.