Vít Bárta - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Vít Bárta, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Dominantní kryptoměna posílila od svých podzimních minim o téměř sto procent. Její držitelé i tuzemský kryptobyznys věří, že to je teprve začátek dalšího brutálního růstového cyklu, který nadělá z řady investorů do bitcoinu nové milionáře. Češi a Slováci, kteří se mezi nejbohatší vrstvy řadí už teď, si ale nynější zhodnocení bitcoinu a krypta nechali utéct. Někteří se kvůli tomu stali terčem posměchu na sociálních sítích.
Osvobození bývalého předsedy Věcí veřejných Víta Bárty a někdejšího zpravodajce Jana Petržílka v kauze vynesení odposlechů z Bezpečnostní informační služby (BIS) je pravomocné. Potvrdil to pražský vrchní soud, který zamítl odvolání státního zástupce. V medializovaných odposleších se tehdejší pražský primátor Pavel Bém (ODS) a lobbista Roman Janoušek oslovovali „Mazánku“ a „Kolibříku“.
Jiří Hlavenka je investor, který se trefil přesně doprostřed terče. Z pár set tisíc korun vykouzlil přes jeden a půl miliardy korun, a to díky sázce na mladíka s dobrým nápadem – dnes uznávaného byznysmena Olivera Dlouhého, zakladatele letenkového vyhledávače Kiwi.com. Výnos 225 tisíc procent mohl Jiřího Hlavenku poslat na pohodlný odpočinek, jenže on se podobně jako jiní úspěšní podnikatelé rozhodl žít druhý život. Přinášíme příběhy těch, kdo chtějí nechat výrazný otisk ve společnosti a zajistit si tak ...
Členové vedení STAN, kteří ho o víkendu nominovali na post příštího ministra průmyslu a obchodu, o něm hovoří jako o „těžké váze středoevropského bankovnictví“. Bývalý člen vídeňského vedení Erste Group a spoluzakladatel investičního fondu Prime Fund Jozef Síkela, který by měl obsadit jeden z nejdůležitějších rezortů ve vládě premiéra Petra Fialy, se dostal ke Starostům díky dlouholetému přátelství s někdejším šéfem a nynějším místopředsedou STAN Petrem Gazdíkem.
Robert Šlachta a jeho hnutí Přísaha se snadno mohou stát černým koněm letošních sněmovních voleb. Pokud se dostanou do dolní komory parlamentu, zřejmě sehrají klíčovou roli subjektu, který rozhodne o složení příští vlády. Šlachta tvrdí, že si příliš nedovede představit povolební spolupráci s hnutím ANO, jelikož Přísaha chce po volbách začít vyšetřovat zadávání veřejných zakázek během pandemie. „Ale pokud by ANO řeklo, že chce samo sebe prověřit, klidně bychom s nimi jednali,“ říká Šlachta, který má v hnutí...
Když vyrábíte lokomotivy v Evropě, znamená to dvě věci: musíte zezelenat a odmítat nabídky Číňanů na prodej firmy, říká majitel českotřebovské CZ Loko Josef Bárta. Začínal jako dělník v depu, malý podnik spoluzaložil v roce 1995. Dnes patří k největším výrobcům lokomotiv pro nákladní dopravu v Evropě, firma ale stojí na prahu fundamentálních změn. „Čistě dieselové lokomotivy už nikdo nechce. Všichni chtějí hybrid. Musíme reagovat,“ vysvětluje Bárta. Do pěti let chce také představit plně autonomní ...
Hluboký hlas a přísný pohled. Hynek Čermák je předním představitelem drsných chlápků, kteří si jdou tvrdě za svým. On sám se na takové role dívá s pousmáním a nejradši by hrál především v komediích. Komu ale polohu tvrďáka snáze věřit než bývalému bodyguardovi?
Opoziční bloky, které mají podle průzkumů šanci předstihnout v podzimních volbách dosud vítězné hnutí ANO, startují v těchto dnech svou kampaň. Podnikatelé je za spojení do koalic oceňují milionovými dary. Na donátorství skupiny investorů z Pale Fire Capital nyní navázal například zakladatel energetické firmy Amper Jan Palaščák. Ten věnoval po milionu korun Pirátům a Starostům a nezávislým. Zaznamenáníhodné částky ovšem získali i mimoparlamentní Soukromníci nebo hnutí Přísaha.
Skupina CPI na začátku roku prodala společnosti M2C většinový podíl ve své divizi správy budov. Kupec si tak upevní pozici ve svém hlavním byznysu, který sahá daleko za hranice Česka. „Jsme na trzích od Nizozemska přes Rumunsko a Bulharsko až po Turecko a Rusko,“ říká Matěj Bárta, majitel společnosti M2C, která zajišťuje komplexní správu budov.
Říjnové volby do Poslanecké sněmovny – hlavní politická událost roku, která rozhodne o nové vládě – už nyní přitahují pozornost. A hned z několika důvodů. Po rozpadu Čtyřkoalice v roce 2001 a krachu spolupráce KDU-ČSL se Starosty a nezávislými před čtyřmi lety se strany od středu napravo vůbec poprvé dohodly. Zdá se že napevno.