vít kutnar - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu vít kutnar, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Ceny bytů klesnou o desítky procent. ČNB by měla více investovat do akcií. E-shopy budou krachovat. Český autoland stále dokáže vydělat. Přinášíme vám výběr rozhovorů, které jsme letos dělali s miliardáři a šéfy klíčových českých společností. Jaké jsou jejich názory a předpovědi?
DEK je největší dodavatel materiálů a služeb pro stavebnictví v Česku a na Slovensku. V roce 2021 mu vzrostly tržby meziročně o 32 procent na 29,8 miliardy korun a zisk EBITDA se zdvojnásobil na 3,5 miliardy.
Stavební trh v posledním roce zchladila studená sprcha předražených hypoték. Vůbec nejvíc ale zasáhla segment rodinných domů – někdejší drahé zboží vyšponovala na nedosažitelný luxus. Výrobci i prodejci stavebnin od léta pociťují propad zájmu, který dosud klesl o třicet až padesát procent. Vyčkávání lidem podle expertů vydrží celý příští rok.
Na kondici stavebního trhu se od loňského podzimu podepsalo hned několik negativních vlivů, ale na objemu výstavby to začíná být znát až s ročním zpožděním. Kvůli této setrvačnosti ho tak drahé energie, válkou zpřetrhané dodavatelské řetězce a drahé hypotéky zasáhnou nejtvrději během příštího roku. Se zlevněním stavebních materiálů, které by nižší poptávka normálně vyvolala, však výrobci nepočítají. Naopak. Příkladem může být zhruba o pětinu dražší beton.
Král stavebnin Vít Kutnar zažívá velmi dynamické období. Jeho společnost DEK na tržbách meziročně posílila o třicet procent a obor v boomu i přes stoupající ceny pokračuje. Firmě v růstu pomáhá i nový přírůstek do rodiny – společnost Best vyrábějící betonové prvky.
Úspěšný český podnikatel Tomáš Březina plánuje v březnu oznámit svou kandidaturu na prezidenta. V souvislosti s touto událostí oživujeme rozhovor, který jsme s byznysmenem vedli v lednu letošního roku. Podrobnosti o kandidatuře Tomáše Březiny čtěte tady.
Investiční fond Dekinvest ze skupiny Dek Víta Kutnara kupuje slovenskou společnost Stachema včetně její české pobočky. Spojení posuzuje Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).
Slovo dědictví zní lidskému uchu velmi příjemně. Obvykle znamená více či méně očekávaný přísun peněz či jiných statků, o které se jejich nabyvatel nemusel nijak zasloužit. Když však nejde jen o pár korun, ale o miliony či miliardy, může se stát z dědictví pořádné drama. Takových případů nebylo v historii málo. Jak důležité je ve světě byznysu myslet na budoucnost, připomněl naposledy nečekaný odchod nejbohatšího Čecha Petra Kellnera.
Skupině DEK, české jedničce na trhu v distribuci stavebních materiálů, se loni navzdory pandemické krizi opět mimořádně dařilo. Vydělala rekordních 1,7 miliardy korun, což je o desítky procent více než v roce 2019. Růst chce podle majitele společnosti Víta Kutnara také letos. „Nyní je meziroční růst za celou skupinu okolo pětiny,“ hlásí Kutnar, který nedávno koupil od českého podnikatele Tomáše Březiny největšího výrobce betonových dlažeb, firmu Best.
Vláda nemá zřetelný plán, co s ekonomikou zasaženou koronavirem. Je nutné udělat jasné scénáře, shodují se čeští byznysmeni oslovení v anketě deníku E15. Důležité je rychle zastavit „obchod se strachem,“ odolat pokušení trvale regulovat ekonomiku i v budoucnu se vymlouvat na tom, že za chyby a nedostatky může koronavirus. Čtěte exkluzivní anketu deníku E15.