vítkovice a s - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu vítkovice a s, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Ostravské strojírny Witkowitz, soustřeďující podnikání loni zesnulého finančníka Martina Ulčáka, jednají s ukrajinskou vládou o společném vývoji a možné výrobě přenosných, takzvaných modulárních jaderných reaktorů. Česká firma vytvoří se zástupci tamního ministerstva energetiky pracovní skupinu, která posoudí parametry zařízení. Cílem je vyvinout reaktor univerzálně použitelný i mimo Ukrajinu.
Novým majitelem ostravské společnosti Vítkovice Heavy Machinery (VHM) se stane společnost Skatlop. Podnik získala ve veřejné dražbě, když nabídla nejvyšší cenu. Zaplatí za něj přes 1,2 miliardy korun, informoval insolvenční správce Lukáš Zrůst.
První kolo výběrového řízení na prodej areálu ostravské společnosti Vítkovice Heavy Machinery (VHM), která je od loňského léta v konkurzu, se prodlouží o 15 dnů, tedy do 21. ledna. Informoval o tom dnes insolvenční správce Lukáš Zrůst ze společnosti Konreo. Důvodem je mimo jiné možnost rozšířit okruh potenciálních zájemců.
Podnikatel Jaroslav Strnad zahájil nezvyklý manévr. Se svou skupinou CE Industries se chystá zúčastnit probíhající aukce zkrachovalých strojíren Vítkovice Heavy Machinery, které z 51 procent vlastní. Nečekaný krok mu již odsouhlasil insolvenční věřitelský výbor a následně i soud.
Ostravská firma Vítkovice Heavy Machinery (VHM), kterou soud v létě poslal do konkurzu, jde do prodeje. Ve výběrovém řízení se prodávají obří výrobní haly i se strojním vybavením na více než 50 hektarech pozemků. Odhadní cena nemovitostí i movitého majetku, které se prodávají vcelku, činí 1,3 miliardy korun. Prodejem pověřil věřitelský výbor aukční a dražební společnost Gaute.
Na nohy stavěl ocelárny Vítkovice, chemičku Setuza anebo krachující ČSA. Po pětadvaceti letech restrukturalizací firem a investování chce teď podniky dál rozvíjet a čeká na dobrou příležitost. „Už do poloviny roku 2019 v automotive každému takzvaně hořela voda. Pak přišla první redukce poptávky a na začátku letoška druhá. Ale bylo to dáno cykličností poptávky, ne covidem,“ říká Zdeněk Šmejkal, spolumajitel investiční skupiny M.L.Moran.
Zkrachovalé Vítkovice Heavy Machinery míří po osmi měsících v insolvenci k aukčnímu prodeji. Insolvenční správce firmy požádal v pondělí soud, aby mohl výběrové řízení vypsat. O areál a vybavení tradiční strojírenské firmy ale zatím oficiálně projevil zájem jen největší tuzemský obchodník se šrotem, firma Trojek.
Společnost Vítkovice moravskoslezského miliardáře Jana Světlíka prodala 40 hektarů ladem ležících průmyslových pozemků poblíž ostravské Dolní oblasti Vítkovice. Novým majitelem rozsáhlého brownfieldu je realitní skupina P3 investující do výstavby skladových a výrobních hal. Kromě průmyslových a logistických budov vzniknou v lokalitě také kanceláře, showroomy a další podnikatelské prostory.
Prodeje firem vykazují v meziročním srovnání mírně klesající trend. Zatím se v Česku dojednalo 45 transakcí. Primárně dnes nakupují finanční investoři, pokukují po strojírenství a nově i po potravinářství, ti strategičtí zatím vyčkávají. „Slyšel jsem názor, že po privatizaci v devadesátých letech bude období po koronaviru znamenat druhé největší přerozdělení majetku v Česku,“ říká expert na fúze a akvizice Petr Dědeček, výkonný ředitel Patria Corporate Finance.
Patron české fotografie, který vydal desítky knih a účastnil se více než tisíce výstav nejen doma, ale i ve světě. Přes padesát let se věnuje sociálnímu dokumentu. Smyslem jeho práce je poukazovat na problémy společnosti, a tak pomáhat lidem na jejím okraji. Na pražské Staroměstské radnici se právě koná jeho výstava Ze tmy ke světlu. Na projektu věnovaném vězňům pracoval dva roky.