vítkovice konkurz - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu vítkovice konkurz, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Miliardový spor o ostravské Vítkovice vstupuje do dalšího dějství. Management pozůstatku někdejšího byznysového impéria, společnosti Vítkovice, opět navrhuje zvýšení základního kapitálu, čímž menšinové vlastníky staví před nepříjemnou volbu. Buď se na zvýšení kapitálu budou podílet a koupí si nově emitované akcie, anebo si stávající podíly nechají rozředit. Hlavní menšinový akcionář, KKCG Industry Karla Komárka, považuje návrh za šikanózní.
První kolo výběrového řízení na prodej areálu ostravské společnosti Vítkovice Heavy Machinery (VHM), která je od loňského léta v konkurzu, se prodlouží o 15 dnů, tedy do 21. ledna. Informoval o tom dnes insolvenční správce Lukáš Zrůst ze společnosti Konreo. Důvodem je mimo jiné možnost rozšířit okruh potenciálních zájemců.
Podnikatel Jaroslav Strnad zahájil nezvyklý manévr. Se svou skupinou CE Industries se chystá zúčastnit probíhající aukce zkrachovalých strojíren Vítkovice Heavy Machinery, které z 51 procent vlastní. Nečekaný krok mu již odsouhlasil insolvenční věřitelský výbor a následně i soud.
Ostravská firma Vítkovice Heavy Machinery (VHM), kterou soud v létě poslal do konkurzu, jde do prodeje. Ve výběrovém řízení se prodávají obří výrobní haly i se strojním vybavením na více než 50 hektarech pozemků. Odhadní cena nemovitostí i movitého majetku, které se prodávají vcelku, činí 1,3 miliardy korun. Prodejem pověřil věřitelský výbor aukční a dražební společnost Gaute.
Ostravská společnost Vítkovice Heavy Machinery skončila v konkurzu, který vyhlásil Krajský soud v Ostravě. Majetek firmy, která je od 19. března v úpadku, tak bude rozprodán. Firma před časem stáhla návrh na reorganizaci. O konkurzu jako jediném řešení úpadku se mluvilo už minulý týden, když se u soudu konala schůze věřitelů.
Ostravská společnost Vítkovice Heavy Machinery couvá ze záměru obnovit svůj byznys. Strojírny podnikatele Jaroslava Strnada tento týden vzaly zpět svůj březnový návrh na reorganizaci, který počítal s omezeným zachováním činnosti ve čtyřech provozech firmy.
České strojírenství už dávno nedokáže čelit čínské konkurenci, i kdyby jen proto, že ta je mohutně podporovaná svou vládou. Bývalý majitel holdingu Vítkovice a nyní majitel firmy Vítkovice Cylinders Jan Světlík tvrdí, že o podobné podpoře si tuzemské firmy mohou nechat jen zdát. „V Česku samozřejmě nefunguje žádná proexportní politika a domácí trh je příliš malý,“ říká.
Nastavit jednotná pravidla pro řízení státních firem napříč úřady má nová strategie ministerstva financí schválená vládou. Vytipovala i prodej podniků, respektive majetkových účastí v nich, které nemají strategický význam.
Podnikatel Martin Ulčák představil novou značku Witkowitz, která zastřešila osm strojírenských firem, v nichž má prostřednictvím svých společností rozhodující podíl. Některé z firem patřily do strojírenského koncernu Vítkovice Machinery Group ostravského podnikatele Jana Světlíka. Ulčák je od něj koupil, do některých vstoupil v době, kdy byly v úpadku. Firmy mají dohromady okolo 1400 zaměstnanců.
Městský soud v Praze zrušil rozhodčí nález z roku 2015, podle něhož měl majitel tehdejší skupiny Vítkovice Holding Jan Světlík zaplatit 1,7 miliardy korun miliardáři Davidu Beranovi. Peníze měl Světlík vyplatit v rámci dlouholetého sporu o akcie Vítkovic. Rozsudek ještě není pravomocný, strany se můžou odvolat.