vítkovice power engineering - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu vítkovice power engineering, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Tatiana Kuranová, dnes už bývalá stoprocentní majitelka tradičního jihočeského výrobce obráběcích strojů Kovosvit MAS, prodala 75 procent firmy čtyřem novým vlastníkům. Kovosvit se tak podle informací deníku E15 chtěl zbavit nálepky firmy s ruským majitelem. Vazby na Rusko ale pojí všechny nové podílníky, a navíc to firma nedokáže vysvětlit.
Miliardový spor o ostravské Vítkovice vstupuje do dalšího dějství. Management pozůstatku někdejšího byznysového impéria, společnosti Vítkovice, opět navrhuje zvýšení základního kapitálu, čímž menšinové vlastníky staví před nepříjemnou volbu. Buď se na zvýšení kapitálu budou podílet a koupí si nově emitované akcie, anebo si stávající podíly nechají rozředit. Hlavní menšinový akcionář, KKCG Industry Karla Komárka, považuje návrh za šikanózní.
Česko bude mít brzy jasněji v tom, jak drahé bude pro stát dávné dobrodružství českých byznysmenů při stavbě turecké elektrárny Yunus Emre. Na počátku dubna totiž Česká exportní banka uzavře tendr na prodej obří pohledávky za tamní státní firmou Adularya, která elektrárnu vlastní.
České strojírenství už dávno nedokáže čelit čínské konkurenci, i kdyby jen proto, že ta je mohutně podporovaná svou vládou. Bývalý majitel holdingu Vítkovice a nyní majitel firmy Vítkovice Cylinders Jan Světlík tvrdí, že o podobné podpoře si tuzemské firmy mohou nechat jen zdát. „V Česku samozřejmě nefunguje žádná proexportní politika a domácí trh je příliš malý,“ říká.
Krajský soud v Ostravě povolil prodej projektové dokumentace na hnědouhelnou elektrárnu Yunus Emre v Turecku. Rozhodnutí zveřejnil v insolvenčním rejstříku.
Podnikatel Martin Ulčák představil novou značku Witkowitz, která zastřešila osm strojírenských firem, v nichž má prostřednictvím svých společností rozhodující podíl. Některé z firem patřily do strojírenského koncernu Vítkovice Machinery Group ostravského podnikatele Jana Světlíka. Ulčák je od něj koupil, do některých vstoupil v době, kdy byly v úpadku. Firmy mají dohromady okolo 1400 zaměstnanců.
Česká republika má od turecké strany de facto nabídku převzít všechna aktiva nedokončeného projektu Adularya, který zahrnuje hnědouhelnou elektrárnu, na jejíž výstavbě se podílely české firmy. Po jednání s tureckým prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem to řekl premiér Andrej Babiš. Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček přitom odpoledne uvedl, že ztráta pro český stát bude v každém případě velká. Babiš a Havlíček jsou s podnikatelskou delegací na třídenní návštěvě Turecka.
Městský soud v Praze zrušil rozhodčí nález z roku 2015, podle něhož měl majitel tehdejší skupiny Vítkovice Holding Jan Světlík zaplatit 1,7 miliardy korun miliardáři Davidu Beranovi. Peníze měl Světlík vyplatit v rámci dlouholetého sporu o akcie Vítkovic. Rozsudek ještě není pravomocný, strany se můžou odvolat.
Další vítkovická firma by už brzy mohla oficiálně ukončit reorganizaci, a dosáhnout tak výmazu z insolvenčního rejstříku. Společnost Vítkovice Heavy Machinery splnila podle insolvenčního správce Lukáše Zrůsta veškeré podstatné části reorganizačního plánu.
... patřil do firmy Vítkovice Power Engineering, splnila reorganizační plán... vlastní prostřednictvím firmy Vítkovice Energetické Strojírenství, která...