vládní opatření pes - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu vládní opatření pes, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Opatření přestala fungovat, posteskl si před pár dny ministr zdravotnictví Jan Blatný. Dost možná na tom něco bude, už jen při pohledu na čísla nakažených. Jenže opatření nejsou samospásná, jsou to pořád jen opatření.
Opatření proti šíření covidu-19 přestala v Česku fungovat a jejich obcházení vede jen k jejich dalšímu prodlužování, prohlásil dnes ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Epidemická situace je podle něj špatná, v zemi se šíří agresivnější britská mutace viru. Apeloval na lidi, aby na minimum omezili cestování po zemi a setkávání s ostatními. Epidemie v posledních dnech znovu nabývá na síle, v posledních dnech se denní nárůst nových případů blíží 10 tisíc, výrazně neklesá ani počet lidí ...
Litva -1,3, Polsko -2,8, Švédsko -3,0, Lotyšsko -3,5, Německo -5,3, Česko -5,6, Belgie -6,3, Rakousko -7,4, Portugalsko -7,6, Francie -8,3, Itálie -8,9, Španělsko -11,0. Uvedená čísla nepředstavují výsledky nějakého sportovního klání, ale první odhady meziročních procentních propadů HDP za loňský rok. Dodejme, že pro eurozónu jako celek míří srovnatelné číslo na -6,8.
Každá krize má i vedlejší účinky. Jedním z nich bývá obnažení povah jejích účastníků. Výjimkou není ani ta současná, koronavirová. A tím hlavním na pranýři je stát, který reprezentuje hlavně současná vládní garnitura. Nutno říct, že z toho nevychází moc dobře.
Všechny provozovny uzavřené kvůli epidemii nového koronaviru budou mít nárok na dotaci na každého pracovníka 400 korun za den. Schválila to dnes vláda, uvedl na twitteru ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO). Vláda tak rozšířila dříve schválený program COVID gastro určený pro stravovací zařízení s alokací 2,5 miliardy korun. Tato suma podle materiálů, které má ČTK k dispozici, zůstává. V případě jejího vyčerpání bude kabinet jednat o způsobu dalšího financování programu.
Je jen málo horších zaměstnání než být ministrem zdravotnictví v době neutuchající celosvětové pandemie. Výhodou je snad jen fakt, že si široká veřejnost, která politiku běžně nesleduje, konečně pamatuje vaše jméno. Adam Vojtěch, Roman Prymula a Jan Blatný se na tomto postu vystřídali, aby letos provedli Česko zdravotnickou krizí, kterou země nepamatuje.
Vláda rozhodla o zpřísnění opatření proti šíření koronaviru. Začnou platit od neděle 27. prosince a budou odpovídat nejvyššímu pátému stupni systému PES. Opatření zatím budou platit do 10. ledna.
Vláda dnes projedná návrh ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO), aby se Česko vrátilo ze třetího do čtvrtého stupně protiepidemického systému PES. Znamenalo by to zpřísnění opatření proti epidemii COVID-19 včetně uzavření restaurací. Obchody by i nadále ale měly zůstat otevřeny. Ministři by také měli projednat, aby plánované dobrovolné antigenní testování na COVID-19 začalo místo pátku kvůli velkému zájmu lidí již ve středu. O výsledcích jednání by měla vláda informovat po 17.00.
Tento týden začalo platit nařízení omezující otevírací dobu hospod do 20 hodin. Krok vlády vyvolal obrovskou vlnu reakcí. Alespoň tedy na sociálních sítích, kde se na téma neustále se měnících protiepidemických opatření objevilo velké množství koláží. A to zejména z dílny známého grafika Tomáše Břínka, který pod přezdívkou TMBK spolupracuje mimo jiné s magazínem Reflex. Velkou sbírku internetem kolujících vtipů si prohlédněte ve fotogalerii.
V průběhu tohoto týdne budeme mít dostatečně dat, pravil ministr Blatný, abychom viděli, jestli se stal trochu zázrak. Ve chvíli, kdy by se situace nezlepšila, bude potřeba na pondělním jednání vlády přijmout opatření, která budou vracet Česko ke čtvrtému epidemickému stupni. S tím, že se „budeme“ – tedy patrně kabinet – snažit udělat vše pro to, aby mohly být otevřené malé obchody a některé služby.