vlak maglev - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu vlak maglev, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Letní olympijské hry v Japonsku v roce 1964 byly pro ostrovní císařství velkým vítězstvím. Dvě dekády po válečném konfliktu znamenaly symbol transformace militaristického císařství poničeného jadernými bombami v kosmopolitní, moderní stát se špičkovými technologiemi. Současná, vzhledem k pandemickým těžkostem nepříliš triumfální olympiáda, do jisté míry také odráží stav země, která v některých směrech začíná zaostávat za asijskými sousedy.
Čínští inženýři se znovu chystají posunout hranice možného v oblasti železniční dopravy. Nově představili prototyp vysokorychlostního maglevu, který dokáže dosáhnout rychlosti až 620 kilometrů v hodině. Píše o tom server CNN.
Japonsko bylo první zemí, která v rozsáhlém měřítku zavedla do provozu „běžné“ vysokorychlostní vlaky, usilovně ale pracuje i na dalších způsobech železniční dopravy. Důkazem je Maglev, vlak na magnetickém polštáři, který od 21. dubna 2015 drží rychlostní rekord pro tento druh dopravy.
Hyperloop, dopravu uvnitř potrubí s nízkým tlakem, proslavil vizionář Elon Musk. Nápadem se však zabývají i další firmy. Jednou z nich je start-up Hyperloop Transportation Technologies, který se na stavbě svého přepravního systému dohodl na různých místech světa. „Hyperloop lidem vrací tu nejdůležitější věc – čas. To je lidský aspekt, který chci do dopravy přinést,“ říká spoluzakladatel firmy Bibop Gresta.
Podvozek dosáhl rychlosti 310 km/h - asi třetiny teoretického maxima. Elon Musk chce Hyperloopem spojit velká města na východním pobřeží USA. Hyperloop by mohl vyrůst také v Jižní Koreji.
Hyperloop One, jedna ze firem, která vyvíjí stejnojmenný dopravní systém budoucnosti, provedla další úspěšný test. Na rozdíl od toho jarního dosáhl podvozek v tubusu rychlost 310 kilometrů v hodině a vůbec poprvé byla uvedena do provozu kapsle, s níž se počítá jako s hlavním dopravním prostředkem.
Vysokorychlostní vlak na magnetickém polštáři v Japonsku poprvé překonal hranici 600 kilometrů za hodinu. Na testovací dráze pod horou Fudži dosáhl nového rychlostního rekordu 603 kilometrů v hodině.
Vysokorychlostní vlak na magnetickém polštáři poprvé v Japonsku překonal hranici šesti set kilometrů za hodinu. Na testovací dráze pod horou Fudži dosáhl nového rychlostního rekordu 603 kilometrů v hodině.
Čínské firmy budou stavět železniční megatrať o délce více než sedm tisíc kilometrů spojující jejich hlavní město s Moskvou. Stavba má vyjít na 242 miliard dolarů a potrvá rovných deset let. Oznámila to čínská vláda na sociální síti Weibo, tamní verzi Twitteru.
Když Michael J. Fox ve filmu Návrat do budoucnosti jezdil na těsně nad zemí levitujícím skateboardu (Hoverboardu), ve filmu se psal rok 2015. Od té doby se objevilo mnoho pokusů, v nichž inženýři chtěli „stihnout“ sestrojení zařízení ještě před reálným rokem 2015. Všechny dopadly neúspěchem, anebo se časem u těch úspěšných prokázalo, že jde o podvod (hoax). V jedné z nových kampaní na portálu Kickstarter se však objevil projekt, který tvrdí: „Vyrobili jsme první a hlavně opravdový hoverboard“.