vlak na magnetickém polštáři - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu vlak na magnetickém polštáři, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Čínští inženýři se znovu chystají posunout hranice možného v oblasti železniční dopravy. Nově představili prototyp vysokorychlostního maglevu, který dokáže dosáhnout rychlosti až 620 kilometrů v hodině. Píše o tom server CNN.
Japonsko bylo první zemí, která v rozsáhlém měřítku zavedla do provozu „běžné“ vysokorychlostní vlaky, usilovně ale pracuje i na dalších způsobech železniční dopravy. Důkazem je Maglev, vlak na magnetickém polštáři, který od 21. dubna 2015 drží rychlostní rekord pro tento druh dopravy.
Hyperloop, dopravu uvnitř potrubí s nízkým tlakem, proslavil vizionář Elon Musk. Nápadem se však zabývají i další firmy. Jednou z nich je start-up Hyperloop Transportation Technologies, který se na stavbě svého přepravního systému dohodl na různých místech světa. „Hyperloop lidem vrací tu nejdůležitější věc – čas. To je lidský aspekt, který chci do dopravy přinést,“ říká spoluzakladatel firmy Bibop Gresta.
Japonsko patří mezi největší průkopníky vysokorychlostní železniční dopravy. Takzvané šinkanzeny provozuje na více než 2700 kilometrech tratí, nyní však chystá jejich zásadní modernizaci.
Koncept samořiditelného auta se zvolna blíží realitě. Jako naprosté sci-fi vypadá vize Goodyearu, na čem by měly jezdit vozy budoucnosti.
Vysokorychlostní vlak na magnetickém polštáři v Japonsku poprvé překonal hranici 600 kilometrů za hodinu. Na testovací dráze pod horou Fudži dosáhl nového rychlostního rekordu 603 kilometrů v hodině.
Vysokorychlostní vlak na magnetickém polštáři poprvé v Japonsku překonal hranici šesti set kilometrů za hodinu. Na testovací dráze pod horou Fudži dosáhl nového rychlostního rekordu 603 kilometrů v hodině.
Japonský vysokorychlostní vlak na magnetickém polštáři dosáhl při testovací jízdě nového rychlostního rekordu 590 kilometrů v hodině. Při dalších testech příští týden se prý pokusí překonat hranici 600 kilometrů za hodinu.
Když Michael J. Fox ve filmu Návrat do budoucnosti jezdil na těsně nad zemí levitujícím skateboardu (Hoverboardu), ve filmu se psal rok 2015. Od té doby se objevilo mnoho pokusů, v nichž inženýři chtěli „stihnout“ sestrojení zařízení ještě před reálným rokem 2015. Všechny dopadly neúspěchem, anebo se časem u těch úspěšných prokázalo, že jde o podvod (hoax). V jedné z nových kampaní na portálu Kickstarter se však objevil projekt, který tvrdí: „Vyrobili jsme první a hlavně opravdový hoverboard“.
Japonský rychlovlak Šinkansen slaví v těchto dnech 50 let v provozu. Poprvé se jím Japonci svezli 1. října 1964 z Tokya do Osaky. Od té doby rychlovlak přepravil asi 10 miliard cestujících, a to až rychlostí 320 kilometrů za hodinu.