vlak na moldavu - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu vlak na moldavu, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Provoz na turisty vyhledávané trati na Moldavu v Krušných horách by mohli správci železnice obnovit letos prosinci. Zpracována je už projektová dokumentace k sanaci poškozeného úseku. Obec Moldava už pocítila sezonní úbytek hostů.
Správa železniční dopravní cesty řeší zapeklitý technický problém. Vody z jarního tání pohnuly náspem proslulé lokálky do stanice Moldava v Krušných horách. Existence trati zapsané na seznamu kulturních památek je tak už poněkolikáté ohrožena. Od poloviny března provoz zajišťují autobusy a řešení není v dohledu.
Stav ohrožení na českých řekách pokračuje. Hladina v Mělníku na soutoku Labe s Vltavou kulminovala po osmé hodině večerní. V Ústí nad Labem by mělo Labe kulminovat ve středu odpoledne. Povodně si už zřejmě vyžádaly osm životů. Premiér Nečas uvedl, že stát dá na škody minimálně 5,3 miliardy korun.
Stav ohrožení trvá téměř na 50 místech českých řek, na několika místech byl zaznamenán extrémní stupeň ohrožení. Záplavy připravily o život už sedm lidí, hasiči jich přes sedm tisíc evakuovali. V Praze by v úterý nad ránem měla kulminovat Vltava, obyvatelé některých částí města se připravují na případnou evakuaci. Očekává se další výrazný vzestup hladiny na soutoku Labe s Vltavou, v Ústí nad Labem by mělo Labe kulminovat během úterka. V několika krajích však už hladiny řek klesají.
Hladiny řek na jihu a západě Čech začaly klesat. Vltava v Praze pravděpodobně nebude kulminovat v 7:00, ale později. Na zhruba padesátce míst stále platí třetí stupeň povodňové aktivity, tedy stav ohrožení, ale extrémní stupeň ohrožení už byl na všech místech odvolán. V Praze a na Ústecku byly evakuovány stovky lidí.
Husté sněžení způsobilo na území republiky mnoho nehod, včetně hromadných srážek desítek aut na D1 a R35, a uvěznilo také cestující ve vlacích. Nejfrekventovanější dálnice v Česku byla kvůli hromadné nehodě přibližně 50 aut uzavřena téměř na tři hodiny a silnice R35 po srážce 40 vozů stále stojí. Kvůli zavátým tratím nejezdí vlaky asi na deseti úsecích, některé spoje uvízly v závějích i s cestujícími.
Cyklobusy lidé v kraji využívají už několik let. Jezdí s nimi hlavně do Krušných hor. Na Litoměřicku zavedli tuto službu teprve nedávno.