vlakem k mori - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu vlakem k mori, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Léto vybízí k relaxaci, cestování a poznávání. A je normální, že člověk touží po tom, co nemá přímo k dispozici. Takovým příkladem je moře, ke kterému lze dojet pohodlně i autem. Přinášíme přehled nejpopulárnějších destinací a informace, jakou nejkratší trasu k pláži zvolit nebo na kolik cesta autem vyjde.
Dovolené přirozeně patří k nejčastějším položkám, na kterých se v případě ekonomických problémů začíná šetřit. Někteří dovolenou zcela oželí, jiní se snaží stáhnout výdaje s ní spojené na nejnutnější minimum. Existuje řada způsobů, jak při cestování ušetřit – a to nejen v době, kdy se cestovatelé potýkají se zhoršující se ekonomickou situací. Je levná dovolená pro vás? Přinášíme osm tipů.
Vypadá to, že se sociální napětí v Evropě přelilo z Británie přes Francii do Německa. Zatímco v Británii se už před týdny stávkovalo a demonstrovalo kvůli vyšším platům, které vláda odmítala, ve Francii se měsíce demonstruje a stávkuje proti zvyšování věku odchodu do důchodu na 64 let. V Německu se zase stávkuje kvůli mzdám. Inflace je stále na úrovni osmi procent, klesají reálné mzdy a zaměstnanci ve státních a veřejných službách chtějí přidat více, než jim jejich zaměstnavatelé nabízejí.
Žádné palivo na světě není pro světovou ekonomiku tak důležité jako nafta. Pohání nákladní a osobní auta, autobusy, lodě a vlaky, ale také stroje ve stavebnictví, výrobě a zemědělství. Používá se také při vytápění domácností a vzhledem k vysoké ceně zemního plynu se na některých místech používá k výrobě elektřiny. V nejbližších měsících ale bude téměř každý region na této planetě bojovat s nedostatkem nafty, a to v době, kdy krize v zásobování téměř všech světových trhů s energie zhoršila inflaci a ...
Dobré ráno! Je 283. den roku, svátek má Marina, před 79 lety složil Čankajšek přísahu jakožto prezident Číny. Přečtěte si nejdůležitější zahraniční zprávy dne.
Nákladní vlak přepravující speciální vojenské vybavení, včetně jaderných zbraní, byl spatřen v pohybu. Informují o tom web Daily Mail a New York Times, podle kterých to vyvolává obavy z eskalace válečného konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou. Informace přichází ve chvíli, kdy NATO varovalo členské státy, že ruská nejmodernější jaderná ponorka Belgorod opustila svou základnu v Bílém moři.
Takzvané taxonomii, která je jakýmsi návodem pro banky a další finanční instituce, jak mají posuzovat udržitelné investice, jsem se v poslední době věnoval v několika textech. Materie je to ovšem tak komplexní, že s přibývajícím časem otázek přibývá, a odpovědí nikoli. Pokusil jsem se tedy dát dohromady přehled těch, které jsou možná kontroverzní, ale zůstávají stranou hlavního proudu nicneříkajících zpravodajských článků.
Nebyl u toho, když se na začátku nového tisíciletí začínala porcovat Praha. Z největších pražských brownfieldů se Radovan Vítek dostal k jedinému – k území kolem bývalého nákladového nádraží Bubny-Zátory, a to díky převzetí skupiny Orco, kterou položila finanční krize po roce 2008. Příležitost však včas zachytil v Římě, kde jsou kvůli obrovským dluhům tradičních podnikatelských rodů levně k mání velká rozvojová území, a navíc zde stagnuje i nová výstavba.
Ucpané přístavy, zdržení a zdražování námořní dopravy zboží letos přinutily přepravní firmy hledat alternativní řešení. Mnoho kontejnerů se tak v Číně místo na lodě nakládá na vlaky. Železniční boom ale naráží na kapacity infrastruktury v Rusku, zboží se zdržuje i na hranici mezi Čínou a Kazachstánem. Jeho dodávky po souši do Česka už podle lidí z branže nejsou výrazně dražší než po moři, ale časová úspora není tak velká jako dříve.
Letošní zima naučila provozovatele lyžařských areálů hodně šetřit. Byť napadlo nejvíce sněhu za uplynulých sedm let, horské svahy zůstaly kvůli pandemii prázdné. Vleky a lanovky stály. A vyhlídky nejsou nejlepší ani teď „Bojím se, že po bujarém létu přijde tvrdé podzimní probuzení s další vlnou pandemie,“ říká miliardář Igor Rattaj, spolumajitel společnosti Tatry Mountain Resorts, která nedávno přikoupila menší lyžařské středisko u rakouského Innsbrucku.