vlaková spojení jízdní řády regiojet - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu vlaková spojení jízdní řády regiojet, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Dopravní společnost Arriva má s Českem velké plány. Ve hře jsou desítky miliard ze státem vyhlašovaných tendrů na vlaková i autobusová spojení, o které se dcera Deutsche Bahnu pere s Českými drahami i soukromou konkurencí. „Tendr buď vyhrajete, nebo si deset let před další soutěží neškrtnete. Kraje ale bohužel příliš tlačí na cenu, pocítí to cestující,“ říká šéf tuzemské skupiny Arriva Transport Daniel Adamka. V rozhovoru popisuje také přechod měst na elektrobusy, proč prý nemá drahý vodíkový pohon šanci a...
Chorvatsko dlouhodobě patří mezi nejoblíbenější destinace českých dovolenkářů. Jen v loňském roce přivítalo na 850 tisíc Čechů. Řada z nich přijela na Jadran vlakem. V hlavní sezoně totiž funguje přímý spoj mezi Prahou a Rijekou. Kolik stojí jízdenky a jak dlouho cesta do Chorvatska trvá?
Éra bezstarostné dominance Českých drah tuzemské železnici je minulostí. Zatímco ještě dekádu nazpět ovládal státní dopravce takřka sto procent trhu osobní dopravy, loni už nedržel ani 83 procent. Nedokázal zastavit úbytek svého podílu, který se loni meziročně znovu snížil, tentokrát o jeden a čtvrt procentního bodu, jak vyplývá z dat Správy železnic exkluzivně poskytnutých E15.
České banky odmítají vést účty kryptobyznysu Bojujeme o přežití, poptávka je kvůli cenám takřka nulová, říká šéf Vítkovice Steel Strouhal Volkswagen lavíruje s gigafactory Sestavili jsme pro vás přehled toho nejzajímavějšího, o čem jsme v uplynulém týdnu v deníku E15 psali.
Škody železničních a autobusových dopravců kvůli koronavirové krizi dál narůstají. Ztráty Českých drah způsobené úbytkem cestujících za letošní rok zřejmě přesáhnou tři miliardy korun, stamilionové škody znovu počítají i soukromí dopravci. Dopravci v minulém týdnu jednotně vyzvali stát k pomoci, ten její možné formy zvažuje.
Dopravci na silnicích i železnici bojují v poslední době nejen s důsledky pandemie koronaviru. Železniční trh se postupně otevírá soukromým firmám, které získaly první státem dotované linky. Nejostřejší zápas tak vedou dopravci o to, kdo si z tučného balíku státních peněz ukrojí v příštích letech nejvíc. „Podíl Českých drah může klesnout na polovinu. Ve stávající podobě tu už vůbec nemusí být,“ říká majitel dopravce RegioJet Radim Jančura.
Vstup soukromého dopravce RegioJet na železniční trasu Praha - Brno v hodinovém intervalu od 10. prosince zkomplikuje cestování lidem, kteří denně dojíždějí do práce osobními vlaky na tratích mezi Brnem a Břeclaví, Brnem a Letovicemi a Brnem a Tišnovem. U některých vlaků se totiž prodlouží jízdní doba a u některých zanikne přestupní vazba mezi vlaky v Brně-Židenicích ve směrech Letovice a Blansko. Vyplývá to z aktuálního návrhu jízdního řádu pro příští rok.
Soukromý železniční dopravce RegioJet podnikatele Radima Jančury neuspěl na Slovensku s návrhem, aby stát kompenzoval takzvané sociální slevy za přepravu vybraných skupin cestujících nejen ve státem dotovaných vlacích, ale i v komerčních spojích. RegioJet a ministerstvo dopravy o tom informovaly po schůzce ministra Arpáda Érseka s Jančurou. RegioJet zároveň potvrdil své dřívější rozhodnutí, že na konci ledna přestane provozovat své komerční dálkové vlaky mezi Bratislavu a Košicemi.
Rozsah osobní dopravy Českých drah od 11. prosince, kdy vstoupí v platnost nový jízdní řád, mírně vzroste. Zřejmě největší novinkou je zavedení expresů z Prahy do jižních Čech a dále do Rakouska. Ministerstvo dopravy zde nově objednalo vedle klasických rychlíků i devět párů expresních vlaků, což dráhy označují za revoluční změnu.
Ministerstvu dopravy se nepodařilo otevřít pro konkurenční železniční dopravce trh s dotovanou přepravou osob. Do konce roku 2015 resort nevysoutěžil ani jednu linku. V dnes zveřejněném závěru kontrolní akce na to upozornil Nejvyšší kontrolní úřad. Ministerstvo navíc v letech 2011 až 2015 nekontrolovalo, jestli kompenzace požadované Českými drahami (ČD) za prodělečné spoje odpovídají skutečným ztrátám. Ministerstvo zdržení při otevírání trhu připustilo, odmítlo ale, že by liberalizaci bránilo.