vlakové spojení české dráhy - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu vlakové spojení české dráhy, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Škody železničních a autobusových dopravců kvůli koronavirové krizi dál narůstají. Ztráty Českých drah způsobené úbytkem cestujících za letošní rok zřejmě přesáhnou tři miliardy korun, stamilionové škody znovu počítají i soukromí dopravci. Dopravci v minulém týdnu jednotně vyzvali stát k pomoci, ten její možné formy zvažuje.
Vlaky a autobusy jezdí stále méně lidí. Poptávka je teď zhruba na šedesáti procentech původního stavu. České dráhy proto v tomto týdnu omezí několik komerčních spojů a o osudu dalších rozhodnou podle vývoje.
Soukromý vlakový dopravce RegioJet bude od 11. července každý den až do konce prázdnin vypravovat vlaky z Prahy přes Lublaň ve Slovinsku do chorvatské Rijeky. Pravidelné spojení z Prahy do Chorvatska zahájí už v úterý 30. června večer, až do soboty 11. července ale bude jezdit jen v úterý, v pátek a v neděli.
Pražská rada odsouhlasila výběr projektanta na tramvajový podjezd pod tratí u nádraží Bubny. Jde tak o první část změny vedení tramvaje, která dosud pouze zatáčela směrem k nábřeží a tržnici. V budoucnu bude zajíždět i do nové čtvrti na pozemcích brownfieldu Bubny-Zátory i do starší zástavby kolem Dělnické ulice.
Historie společnosti DAKO-CZ se píše již více než dvě stě let, přičemž více než sedmdesát let se zaměřuje na vývoj a výrobu brzdových systémů a komponentů pro železnici. Právě brzdy jsou jejím DNA a na jejich produkci byl v šedesátých letech minulého století vystavěn závod DAKO. Při příležitosti stého výročí narození Josefa Daňka, jehož DAKO-CZ vnímá jako otce brzdy DAKO, si společnost připomíná také další významné osobnosti, díky nimž dnes právem patří mezi přední světové výrobce brzdových systémů a ...
Železniční i autobusoví dopravci mohou od příštího pondělí obnovit své linky do zahraničí. Uvolnění mezinárodní osobní dopravy od 11. května schválila vláda na návrh ministra dopravy Karla Havlíčka. Zákaz platí od 14. března. Obnovení mezinárodních linek bude podle dopravců záviset na podmínkách cest do zahraničí, například Slovensko a Polsko totiž stále omezují vstup cizinců do země. Bude také záležet na zájmu cestujících.
Dopravci na silnicích i železnici bojují v poslední době nejen s důsledky pandemie koronaviru. Železniční trh se postupně otevírá soukromým firmám, které získaly první státem dotované linky. Nejostřejší zápas tak vedou dopravci o to, kdo si z tučného balíku státních peněz ukrojí v příštích letech nejvíc. „Podíl Českých drah může klesnout na polovinu. Ve stávající podobě tu už vůbec nemusí být,“ říká majitel dopravce RegioJet Radim Jančura.
Dopravce Leo Express omezí do 23. března své vnitrostátní vlakové i autobusové spoje o 75 procent. Následně bude řešit provoz operativně, provizorní situace ovšem nejspíš potrvá až do 7. dubna. Důvodem jsou velké ekonomické ztráty způsobené snižováním provozu kvůli koronaviru, oznámila firma. Společnost v úterý stáhla většinu spojů a uzavřela pokladny. Provoz omezili i konkurenční dopravci RegioJet a České dráhy.
Rakouské železnice (ÖBB) obnovily pravidelné nedělní a středeční noční spojení mezi Vídní a Bruselem, které bylo původně zrušené v roce 2003. Opačným směrem mohou lidé cestovat v pondělí a čtvrtek s napojením na Mnichov a Innsbruck.
Stát od počátku příštího roku stanoví maximální slevy na jízdné pro žáky, studenty a důchodce. Sleva zůstane 75 procent, její výše ale bude mít u každé trasy nastavený limit v korunách. Maximální ceny jízdenek pro odvození slev stanoví ministerstvo dopravy, ministerstvo financí omezení zahrne do aktualizovaného cenového výměru. Za první rok slev, tedy do 31. srpna, vyplatil stát dopravcům 5,6 miliardy korun.