vlakové spojení české dráhy - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu vlakové spojení české dráhy, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Éra bezstarostné dominance Českých drah tuzemské železnici je minulostí. Zatímco ještě dekádu nazpět ovládal státní dopravce takřka sto procent trhu osobní dopravy, loni už nedržel ani 83 procent. Nedokázal zastavit úbytek svého podílu, který se loni meziročně znovu snížil, tentokrát o jeden a čtvrt procentního bodu, jak vyplývá z dat Správy železnic exkluzivně poskytnutých E15.
České banky odmítají vést účty kryptobyznysu Bojujeme o přežití, poptávka je kvůli cenám takřka nulová, říká šéf Vítkovice Steel Strouhal Volkswagen lavíruje s gigafactory Sestavili jsme pro vás přehled toho nejzajímavějšího, o čem jsme v uplynulém týdnu v deníku E15 psali.
Česko projde hlubší recesí než většina Evropy. Domácnosti začnou utrácet až v roce 2024 České dráhy i Jančurův RegioJet krvácejí. Miliardy za elektřinu dražší jízdné nevyřeší Amazon postaví v Česku cloudové úložiště. Loví startupové jednorožce, získal i PPF Odemykáme pro vás tři úspěšné články z tohoto týdne a vybíráme to nejlepší z prémiového obsahu…
Vysoké ceny pražských bytů ženou kupující za hranice metropole. V okolních městech se rozhlížejí nejen ti, kteří chtějí bydlet ve vlastním, ale i zájemci o investiční nemovitost. Zvýšené pozornosti se dostává městům jako Kladno, Mladá Boleslav, Beroun, ale i Kutná Hora nebo Kolín. Příležitosti se proto chopili developeři, ve středočeských městech rozjíždějí výstavbu dalších a dalších projektů a nakupují parcely.
Soukromý vlakový dopravce RegioJet v rámci expanze na další evropské trhy rozšiřuje flotilu lokomotiv a vagonů. Společnost podnikatele Radima Jančury koncem února objednala dvanáct lokomotiv Traxx MS3, které má obdržet v příštím roce. Už dříve si pořídila osmnáct takových strojů. Celková investice do třiceti lokomotiv financovaná úvěry se má pohybovat v jednotkách miliard korun.
Vlakový dopravce RegioJet bude ode dneška vypravovat jeden vlak denně z Prahy k polsko-ukrajinským hranicím. Až šest set palet humanitárního nákladu, který obstará Člověk v tísni, pak od hranic do samotného Kyjeva přepraví ukrajinský státní dopravce. „Vlaky budou jezdit, dokud to bude potřeba,“ říká majitel RegioJetu Radim Jančura. Vedle potravin, léků a dalšího humanitárního nákladu vlaky nabídnou také kapacitu až pro 400 cestujících. Své vlaky vypravují i České dráhy.
Nebyl u toho, když se na začátku nového tisíciletí začínala porcovat Praha. Z největších pražských brownfieldů se Radovan Vítek dostal k jedinému – k území kolem bývalého nákladového nádraží Bubny-Zátory, a to díky převzetí skupiny Orco, kterou položila finanční krize po roce 2008. Příležitost však včas zachytil v Římě, kde jsou kvůli obrovským dluhům tradičních podnikatelských rodů levně k mání velká rozvojová území, a navíc zde stagnuje i nová výstavba.
Fotbaloví fanoušci začínají plnit vlakové a autobusové spoje z Česka do Budapešti. Růst rezervací jízdenek už od středečního večera evidují České dráhy, RegioJet i FlixBus. Například RegioJet už své spoje na víkend posílil a v případě potřeby je připraven přidat i další místa. Z Prahy do Maďarska létá také Ryanair. V neděli odehraje v Budapešti česká fotbalová reprezentace osmifinálové utkání mistrovství Evropy s Nizozemskem.
Architekta a urbanistu Pavla Hniličku nikdy neopouští nadšení, když se může rozpovídat o moderním urbanismu, o krásných čtvrtích, kde se bydlí, pracuje a odpočívá zároveň a které lze zatím najít jen v zahraničí. „U nás je řada architektů, kteří tvoří skutečně krásné budovy. Ale velké developmenty se od devadesátých let pořád dělají v duchu sídlišť. Třeba hezčích a barevnějších, ale stále jsou to domy nahodile naházené do prostoru, kam se přivedou přípojky a cesty,“ posteskne si.
Člověk cestuje vlakem, před odjezdem si potřebuje něco koupit, ale v obchodě je fronta, která jej odradí, protože kvůli ní nemusí stihnout spoj. V Německu vymysleli, jak tomu do budoucna předejít. Na nádraží v Renningenu na jihozápadě země otevřeli první plně digitalizovaný obchod – bez front a obsluhy, kde lze vše jednoduše objednat v aplikaci v telefonu.