vodni cesta z prahy do hamburku - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu vodni cesta z prahy do hamburku, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Tatra, ČKD, Škoda, Baťa, hotel Alcron nebo třeba legendární „mýdlo s jelenem“. To jsou značky, které zrodil prvorepublikový průmysl a jejichž zvuk nezanikl ani po desetiletích existence. Dobu, v níž vtiskli svou nesmrtelnost do byznysu průmyslníci jako Tomáš Baťa, František Ringhoffer, Justus von Liebieg nebo Johann Schicht, popisuje profesor Ivan Jakubec z Ústavu hospodářských a sociálních dějin Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. „Na Pankráci v Praze se vyráběly motocykly Jawa, Plzeň měla svou ...
Převážně ukrajinskými dělníky dokončovaný 90metrový tanker odpluje z děčínských doků koncem roku. Česká loděnice ho staví pro nizozemského zákazníka. Zdejší loděnice s historií od 19. století by lodí vyráběly více, pokud by stát dokončil síť vodních cest. „Pokud neinvestuje, podnik nepřežije stejně jako velká plavidla v Česku. Zachránit nás může evropská Zelená dohoda,“ říká člen správní rady společnosti České loděnice Jan Skalický s tím, že lodním pohonem budoucnosti je jednoznačně vodík.
Jiří Bělohlav je nepřehlédnutelnou postavou českého stavebnictví. V doslovném i přeneseném smyslu. Novináři se ale k prezidentovi a spolumajiteli skupiny Metrostav dostávali vždy těžko. Nyní se Bělohlav rozhodl z Metrostavu po 46 letech odejít. Při této příležitosti poskytl rozhovor pro E15 Premium. Mimo jiné v něm líčí svůj pohled na zatažení Metrostavu do korupční kauzy Davida Ratha.
Stavby na vodních cestách převezme od ministerstva dopravy ministerstvo zemědělství. O stavby se budou místo Ředitelství vodních cest starat správy jednotlivých povodí řek. Povodí se už nyní starají třeba o plavební komory. Ředitelství vodních cest ale ještě dokončí rozestavěné projekty. Po převodu výstavby na povodí bude ŘVC dohlížet na projekty vzniklé v povodích, zavádět IT systémy v říční plavbě nebo spravovat české přístavy v Hamburku. Informuje o tom Mladá fronta Dnes.
V devadesátých letech Miloslav Černý zprivatizoval během kuponové privatizace České přístavy s rozsáhlými pozemky. Z jejich prodeje nyní financuje výstavbu přístavů či železničních terminálů. Pozemky mu přinášejí nejen zisky, ale rovněž potíže s hlavním městem. „Praha nám stále zabírá pozemky, ale nevyrovnává se,“ říká miliardář Černý.
Česko-slovenská skupina Penta Investments zahájila výstavbu projektu Sky Park v Bratislavě podle návrhu světoznámé architektky Zahy Hadid. V první fázi vyrostou do výšky 105 metrů tři rezidenční věže s více než 700 byty. Ve slovenské metropoli nejde o nijak ojedinělý projekt. Stometrových „mrakodrapů“ už v režii tamních miliardářů vzniklo několik a zahájení dalšího projektu Klingerka v podání skupiny J&T je na spadnutí.
Pražská paroplavební společnost patří k firmám s nejdelší tradicí v Česku, letos oslaví 150 let od zahájení činnosti. „Určitě to není marketingová nálepka, jsme na tu tradici hrdí,“ říká šéf paroplavby Jan Hamza. Na vodě ale firmu už nedrží běžní cestující, nýbrž turisté toužící po nevšedním zážitku. Těch v posledních letech přibývá.
Jihočeská část Vltavy zažila včera chvíle slávy. U Týna na jezu začala výstavba poslední plavební komory na vltavské vodní cestě, o kus výše proti proudu řeky se otevřela nová komora na Hněvkovické přehradě. S patnácti metry jde o druhé nejvyšší zdymadlo v Česku, ještě o několik metrů více má komora ve Štěchovicích.
Státní fond dopravní infrastruktury se možná ještě letos stane kasičkou pro mnohem širší škálu příjemců než dosud. Ministerstvo dopravy v tichosti nachystalo novelu zákona, podle které budou moci miliardy z fondu nově putovat například i na výstavbu tramvajových nebo trolejbusových tratí, metra, lanovek či multimodálních překladišť. Do seznamu projektů se dostaly i opravy nádražních budov, které má získat od Českých drah Správa železniční dopravní cesty a z nichž je mnoho notně zchátralých.
Na jihočeském úseku Vltavy se začne ještě letos drolit poslední špunt, který brání průjezdu lodí z Českých Budějovic na Orlík a dále do Prahy. Ředitelství vodních cest (ŘVC) chce do měsíce vypsat soutěž na dokončení vodní cesty od Hněvkovické nádrže do Týna nad Vltavou. Celkem čtyři stavby na třinácti kilometrech řeky vyjdou na necelou půlmiliardu včetně DPH. Nejdražší bude plavební komora na Hněvkovickém jezu a rejda pod Hněvkovickou přehradou.