vojenská přehlídka čína - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu vojenská přehlídka čína, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Peking se u příležitosti 70. výročí vzniku Čínské lidové republiky pokusil ohromit svět velkolepou vojenskou přehlídkou. Zúčastnilo se jí na patnáct tisíc vojáků, stovky vojenských vozidel a 160 letadel. Podívejte se na fotogalerii
Čínský prezident Si Ťin-pching a severokorejský vůdce Kim Čong-un se na jednání v Pchjongjangu shodli na nutnosti upevňovat vztahy mezi oběma zeměmi, což podle nich prospěje míru v regionu.
Vojenská přehlídka v Pchjongjangu při oslavách 70. výročí vzniku Severní Koreje se obešla bez mezikontinentálních balistických raket. Podle reportéra agentury AFP byly k vidění pouze střely krátkého doletu. Neobvyklý prostor byl věnován rozvoji ekonomiky. Americký prezident Donald Trump, který se v červnu sešel se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem, postup KLDR přivítal.
Americký prezident Donald Trump podepsal rekordní vojenský rozpočet na příští finanční rok ve výši 717 miliard dolarů (přes 16 bilionů korun). Při této příležitosti obhajoval svůj projekt vzniku vesmírných sil a ukázal na Čínu jako na nejnebezpečnějšího soupeře Spojených států.
Tanec, sport, ohňostroje a nápadná absence vojenské přehlídky. Takové byly podle agentury Reuters hlavní rysy víkendových oslav "Dne slunce" v Pchjongjangu, tedy výročí narození zakladatele KLDR a její vládnoucí dynastie Kim Ir-sena 15. dubna 1912. Loni byla součástí slavností přehlídka vojenské techniky včetně nejnovějších balistických raket komunistického režimu a letošní změna programu jen dokládá diplomatický trend z posledních měsíců.
Ačkoli současný český prezident Miloš Zeman cestoval do zahraničí méně často než jeho předchůdci Václav Havel a Václav Klaus, přesto stihl během svého volebního období navštívit přes tři desítky zemí. Jeho zahraniční cesty mířily kromě zemí Evropské unie především na východ, velkou pozornost vyvolávaly jeho návštěvy Ruska a Číny. Zeman své cesty často zaměřil především na ekonomickou spolupráci, součástí jeho delegace byli významní podnikatelé. Na 12. prosince má naplánovanou poslední cestu tohoto ...
Írán oznámil, že úspěšně vyzkoušel novou balistickou raketu typu Choramšár. Podle zprávy státní televize má tato střela dolet 2000 kilometrů a může nést několik hlavic. Zasáhnout by tak mohla značnou část Blízkého východu, včetně Saúdské Arábie a Izraele. Za provokaci krok Teheránu označil izraelský ministr obrany Avigdor Lieberman. Informace o raketovém testu rovněž přišla v době velmi napjatých vztahů mezi Íránem a USA.
Severní Korea podnikla u svého východního pobřeží další test rakety, ale neúspěšný. Velitelství amerických sil v Tichomoří uvedlo, že raketa explodovala několik sekund po svém odpálení. O jaký typ zbraně se jednalo, experti stále analyzují. Severokorejská média test doposud ponechala bez povšimnutí, o úspěšných obvykle informují ihned.
Japonsko uvedlo do provozu svou druhou vrtulníkovou výsadkovou loď. Válečné plavidlo Kaga je 248 metrů dlouhé, 38 metrů široké a dokáže nést až devět helikoptér. Spolu se sesterskou lodí Izumo jsou největšími japonskými bojovými loděmi od druhé světové války.
Čínská armáda na letecké přehlídce poprvé veřejně představila svou novou "neviditelnou" stíhačku J-20. Tento letoun, který lze jen obtížně zachytit radary, je považován za symbol snahy Pekingu modernizovat a zvýšit vojenské kapacity.