vojenská zdravotní pojišťovna protonové centrum praha - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu vojenská zdravotní pojišťovna protonové centrum praha, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Soukromé Protonové centrum Praha už nemá jistou výhodnou smlouvu s jednou z největších zdravotních pojišťoven v Česku.
Soud zprostil někdejšího nuceného správce Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) a bývalého náměstka ministra zdravotnictví Antonína Pečenku obžaloby z pokusu o zneužití pravomoci při uzavření smlouvy mezi VZP a protonovým centrem. Podle soudu sice uzavření smlouvy z roku 2006 provázela řada nestandardních okolností, Pečenkovo jednání však nebylo trestným činem. Rozsudek zatím není pravomocný.
Státní zástupce Vrchního státního zastupitelství v Praze podal k Obvodnímu soudu pro Prahu 3 obžalobu na nuceného správce Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) kvůli smlouvě s protonovým centrem. Obžaloba je podána pro trestný čin zneužívání pravomoci veřejného činitele ve stádiu pokusu, uvedl státní zástupce Pavel Prygl. Podle dřívějších informací čelí obžalobě zřejmě exnáměstek ministra zdravotnictví Antonín Pečenka.
Protikorupční policie navrhla obžalovat jednoho obviněného kvůli způsobu uzavření smlouvy o smlouvě budoucí mezi Všeobecnou zdravotní pojišťovnou (VZP) a protonovým centrem. Podle dřívějších informací čelí v kauze obvinění z pokusu o zneužití pravomoci exnáměstek ministra zdravotnictví Antonín Pečenka. Jako nucený správce VZP smlouvu údajně uzavřel bez projednání na ministerstvu a bez výběrového řízení.
Všeobecná zdravotní pojišťovna končí spolupráci s pražským protonovým centrem a začne klienty s rakovinou posílat na ozáření protony do Mnichova. Dosud se protony léčilo 53 pojištěnců VZP, z nich dvě třetiny v Praze. Pražské centrum od léta výrazně zdražilo, cena za ozařování stoupla na dvojnásobek mnichovské ceny, tvrdí VZP. Smlouvu pražské centrum a VZP nemají, úhrada za každého pacienta se dojednává individuálně.
Protonová léčba rakoviny by mohla být v budoucnu hrazena z veřejného zdravotního pojištění. Ministerstvo zdravotnictví totiž plánuje její zařazení do sazebníku výkonů. Aktuálně totiž ministerstvo připravuje novelu, podle níž budou komplexní onkologická centra rozhodovat o tom, který z pacientů projde protonovou léčbou. Informaci přinesl server iDNES.cz
Rozhodčí soud dal za pravdu Všeobecné zdravotní pojišťovně (VZP) ve sporu s pražským protonovým centrem. Smlouva uzavřená v roce 2006 nuceným správcem pojišťovny Antonínem Pečenkou je podle rozhodců neplatná. VZP měla podle dokumentu, který nikdy neuznala, platit centru jednu miliardu korun ročně po dobu 15 let. Spor tímto verdiktem prý ale nekončí.
Protikorupční policie obvinila jednoho člověka kvůli uzavření smlouvy mezi Všeobecnou zdravotní pojišťovnou (VZP) a pražským protonovým centrem. Detektivové jej viní z pokusu o zneužití pravomoci veřejného činitele, sdělil státní zástupce Pavel Prygl. Smlouvu v roce 2006 podepsal nucený správce pojišťovny Antonín Pečenka. Zda je obviněný, ale žalobce neupřesnil.
Vleklý spor Všeobecné zdravotní pojišťovny a Protonového centra nakonec skončí arbitráží. Už 12. listopadu začne nároky firmy posuzovat rozhodčí soud při Hospodářské komoře. Uvedla to Česká televize.
S pádem vlády končí i ministr zdravotnictví Leoš Heger. Svou reformu nedotáhl do konce zejména v oblasti postavení a soutěže zdravotních pojišťoven. Pokud v příštích volbách zvítězí socialisté, mohou začít naplňovat svůj plán sloučit všechny zdravotní pojišťovny do jedné.