volby 2017 v cesku komentare - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu volby 2017 v cesku komentare, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Když sociální demokraté před volbami roku 2017 slibovali, že průměrná mzda do pěti let poskočí na 40 tisíc korun, mohlo se to zdát jako… planý předvolební slib. Vždyť průměrná mzda tehdy ještě nedosahovala ani třiceti tisíc korun. Po včerejšku je to jinak.
Je dobrým zvykem komentátora, že své publikum nejprve drobně pobaví a pak, samozřejmě v rámci možností a soustředěnosti své i publika, trochu vzdělá. Bude tomu tak i dnes.
Na pondělní on-line demonstraci spolku Milion chvilek, která má upozornit na kauzy premiéra Andreje Babiše (ANO), promluví i zástupci opozice. Program spolku bude živě přenášen z pražského Lucerna Music Baru na facebooku a youtube, lidé budou „demonstrovat“ z domova. Vysílání bude prokládáno výstupy hostů, do programu se budou moci zapojit i diváci, kteří budou psát komentáře přímo pod streamovaným videem nebo posílat vzkazy přes sms bránu.
Prodloužená lhůta byla dále prodloužena, není vyloučeno, že potom bude prodloužena ještě dále. O ukončení vyšetřování premiérovy kauzy Čapí hnízdo sice nevíme vůbec nic, zato tohle víme naprosto jistě.
Čeští politici začali naplno věřit fikci, že 5G aukce přinese vstup čtvrtého operátora a ten zajistí lepší ceny služeb pro nás všechny. Jako pohádka pro lidi je to dobré. Z ekonomického pohledu je však 5G aukce především soutěží na globálních finančních trzích o to, kdo je ochoten v Česku investovat desítky miliard korun do 5G. Proč tedy nikde nevidíme frontu natěšených zahraničních investorů, kteří se chtějí účastnit pohádkových výnosů v českých mobilních sítích?
S hvězdným českým youtuberem a moderátorem Kovym, proč přijal účast v momentálně ostře sledované soutěži Stardance, o svém dospívání v Pardubicích, o tom, jak se jeho kariéra zadrhla v Los Angeles a že je bytostným introvertem. Plus proč mu doma vůbec neříkají Kovy, ale králík?
Levicová politika je v Česku v krizi. Přitom každá zdravá demokracie potřebuje silné levicové strany. Doženou českou levici přízraky minulosti, dopadne na ni tvrdá realita současnosti, nebo dokáže postavit svou politiku na modelu, který jí zajistí budoucnost? Seriál o současné české i světové levici v historickém kontextu a s úvahou nad tím, co se musí změnit, abychom s ní mohli počítat i do budoucnosti. Svět se aktuálně zabývá palčivým tématem klimatické změny, jejíž řešení se podmiňuje hlubokými ...
Časté kompromisy vůči hnutí ANO, nerozhodnost a nízká obliba u veřejnosti. Tyto výhrady musel šéf ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček poslouchat téměř denně. Nová kapitola v jeho politickém životopisu se začala psát počátkem března, kdy se v Česku objevili první nakažení koronavirem. Z Hamáčka, s nímž bude určitě nějakou dobu neodmyslitelně spojený červený svetr, se stala "hvězda".
Sněmovna ve čtvrtek i přes kritiku části poslanců schválila výroční zprávy o hospodaření a činnosti České televize za roky 2016 a 2017. Odkládané projednávání zpráv ČT bylo sledované, protože jejich opakované neschválení by mohlo vést k odvolání televizní rady, která volí a odvolává generálního ředitele televize. ČT na twitteru sdělila, že vítá schválení zpráv navzdory zkresleným informacím, které podle televize v diskusi ve Sněmovně zaznívaly. Poslanci budou ještě projednávat zprávy ČT za rok 2018.
Stát, kde mají všichni občané možnost přímo se podílet na rozhodovacím procesu, je pro některé možná ideální představou demokracie. Málokdo si ale uvědomuje rizika, kterým by takto nastavená společnost mohla čelit. Jedním z prvků přímé demokracie je právě referendum, fenomén v dnešní době stále častěji předkládaný a diskutovaný. Kdo referendum v minulosti zneužil? A proč si ho raději ani dnes příliš nepouštět do společnosti?